Kryzys w Babilonie

Kryzys w Babilonie

Autor: Rafał Księżyk

Mistrz Yoda polskiego rocka

Gdyby w historii polskiego rocka tylko jednego muzyka można było nazwać legendarnym. taki tytuł z pewnością przypadłby Robertowi Brylewskiemu.

Lokomotywa rodzimego undergroundu. współtwórca takich zespołów jak Kryzys. Izrael. Brygada Kryzys i Armia. a ostatnio odtwórca jednej z głównych ról w kontrowersyjnym musicalu „Polskie gówno”. Robert Brylewski opowiada Rafałowi Księżykowi historie. których nie zdradzał nigdy wcześniej. O dziadku malarzu i dzieciństwie spędzonym wśród artystów Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. O początkach muzykowania. punk rocku i reggae w warunkach realnego socjalizmu. Jarocinie i rockandrollowym życiu.

Wnikliwe pytania i szczere odpowiedzi. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów polskiego rocka. a także dla tych. którzy pokochali „Desperado”. bestsellerową autobiografię Tomasza Stańki.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


White Nights

Autor: Fyodor Mikhailovich Dostoevsky

White Nights – a short story by Fyodor Dostoyevsky. a Russian novelist. philosopher and short story writer. Many literary critics rate him as one of the greatest psychological novelists in world literature.

Like many of Dostoyevsky’s stories. ‚White Nights’ is told in the first person by a nameless narrator. The narrator is a young man living in Saint Petersburg who suffers from loneliness. He gets to know and falls in love with a young woman. but the love remains unrequited.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.99


203049

40: https://woblink.com/ebook/marnotrawny-natalia-kassa-203049u

1

:

Cena:


Zimowe serca

Autor: Anna Wolf

Świąteczna opowieść autorki bestsellerów – Anny Wolf!

Erick Walker nie wierzy w cuda. A jednak pewnego zimowego dnia tuż przed Bożym Narodzeniem zdarzyło się coś niezwykłego. Nieznajoma uratowała Ericka. kiedy jego samochód zsunął się ze skarpy prosto do rzeki.

Nie wiedział. że była to Tara Willson. matka dwóch nastoletnich córek. która po rozstaniu z mężem borykała się z problemami finansowymi. W dodatku nie ufała ludziom. a w szczególności przedstawicielom płci męskiej.

Kiedy rok później. przed kolejnym Bożym Narodzeniem. przypadkowo się spotykają. Tara nie rozpoznaje Ericka. On z kolei nie ma pojęcia. że to kobieta. której zawdzięcza życie.

Świąteczny cud czy nie. tych dwoje się zaprzyjaźnia. nie przypuszczając. że Tara tak bardz

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Jaszczur

Autor: Honoré de Balzac

“Jaszczur” to powieść Honoriusza Balzaka. powieściopisarza francuskiego. który obok Dickensa i Tołstoja uznawany jest za jednego z najważniejszych twórców powieści europejskiej XIX wieku.

Dwudziestopięcioletni Rafael de Valentin postanawia popełnić samobójstwo po tym. gdy przegrał w kasynie ostatnie posiadane pieniądze. Przypadkowo trafia do sklepu z dziełami sztuki. którego właściciel pokazuje mu kawałek jaszczuru z inskrypcją w sanskrycie. Głosi ona. że właściciel jaszczura będzie mógł spełnić każde swoje marzenie. jednak równocześnie skóra będzie się kurczyć. W momencie gdy zniknie całkowicie. jej posiadacz umrze. Mimo ostrzeżeń właściciela sklepu Rafael postanawia wziąć ze sobą jaszczura. rezygnuje z samobójstwa i zapowiada rozpoczęcie nowego. pełnego rozrywek życia.

:

Cena:arek gołas, gastrofizyka, czas mroku książka, przestepstwa seksualne, piotr zychowicz sowieci, ewangelia według jezusa chrystusa, frankl człowiek w poszukiwaniu sensu, regionalna odmiana języka, weiser dawidek audiobook, mistrz i małgorzata ebook, krasicki utwory, gra o tron ilustrowana, wojna z zombi, zbuntowana wierna, pociąg linii m, rozdeptałem czarnego kota przez przypadek…