Klincz?

Klincz?

Autor: Gabriel Kayzer

Klincz? Debata polsko-żydowska
Gwarantowanym sposobem podniesienia temperatury towarzyskiej rozmowy w Polsce jest poruszenie tematu stosunków polsko – żydowskich. Dlaczego w kraju. w którym przynależność do narodu wybranego deklaruje ledwie parę tysięcy osób. temat ten wywołuje aż tak żywiołowe reakcje? Wysłuchajmy obu stron debaty.

Polacy mają kompleks żydowski i trzeba powiedzieć. że jest to kompleks wyjątkowy. Takiego kompleksu nie ma bowiem żaden inny naród. W narodzie polskim koncepcja tego. kto jest Żydem. jest do tego stopnia fascynująca. że powinien się nią zajmować raczej psychiatra. a nie historyk.
Mec. Uri Huppert

„Słyszę wśród Żydów pytanie. czy byłbym gotowy ratować człowieka. gdyby Holokaust był wymierzony w katolików. Czy byłbym gotowy ukrywać katolika w moim domu. I wiele osób odpowiada na to pytanie „nie wiem” albo „nie”. I wtedy przychodzi zrozumienie tego. co musieli przeżywać ludzie. którzy ukrywali Żydów”.
Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich

Z perspektywy ponad trzydziestu mogę powiedzieć. że to nie Żydzi są głównym problemem we wzajemnych relacjach. Problemem są te osoby po stronie katolickiej. które za wszelką cenę chcą się Żydom przypodobać. wypowiadając słowa i wykonując gesty. za które chcą być i są chwaleni.
Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Polacy chcą. aby mówić. że Polska była krajem gościnnym. bo przyjęła do siebie Żydów. Żydzi nie byli jednak wcale gośćmi! Gościem można być przez tydzień. miesiąc. rok. ale nie przez dziesięć wieków! Żydzi mają takie samo prawo przebywać na tej ziemi i uważać się za jej gospodarzy. jak ja. czy pan. Oni byli tu tysiąc lat!
Bogdan Białek

Izrael i syjoniści nie tylko nie chcą Polski kolonizować. ale wręcz usilnie dążą do tego. aby zapomnieć o swoim prawie tysiącletnim dziedzictwie. Chcą całkowicie pogrzebać żydowskie życie w Polsce.
Seweryn Aszkenazy

Pamiętam. że zanim przeczytałem książkę Jana T. Grossa. takiej nazwy miejscowości. jak Jedwabne. w ogóle nie znałem. To od Grossa po raz pierwszy dowiedziałem się. że przypadek takiego mordu w ogóle miał w Polsce miejsce.
Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski

Jeśli chodzi o Jedwabne. to fakty są znane. choć nie przebiły się one do powszechnej wiedzy i świadomości. Jan Tomasz Gross przez swoją hochsztaplerską książkę mocno zafałszował rzeczywistość. Niestety. upublicznione przez niego tezy dominują. mimo że fakty wskazują. że wszystko miało zupełnie inny przebieg. niż opisuje to Gross i kluczową rolę odegrali w tragedii nie Polacy. tylko Niemcy.
Dr Piotr Gontarczyk

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Strajk nauczycieli.Wynagrodzenie i składki ZUS za czas strajku

Autor: praca zbiorowa

Publikacja zawiera aktualne informacje. które pomogą rozstrzygnąć wątpliwości związane z konsekwencjami strajku w oświacie. Wyjaśnienia dotyczą dopuszczalności wypłacenia wynagrodzeń za czas strajku oraz ich rozliczania. Udzielono także odpowiedzi na pytanie. jakie przesłanki muszą być spełnione. aby za czas zamknięcia szkoły rodzic mógł otrzymać zasiłek opiekuńczy. Poruszono też inne zagadnienia dotyczące działalności związków zawodowych w oświacie.

W publikacji zamieszczono również wzór dokumentu informującego o potrąceniu nauczycielowi wynagrodzenia w związku z udziałem w strajku.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do osób. które będą zobligowane do przygotowania rozliczeń płacowo-kadrowyc

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Zwyczajny szpieg

Autor: Hagenbeck Filip

Nazywam się Hagenbeck… Filip Hagenbeck.

Kim jestem?

Szpiegiem. Zupełnie zwyczajnym.

Przelanie moich wspomnień na papier byłoby dawniej zupełnie nie do pomyślenia. Wpajana nam od początku szkolenia zasada poufności skłaniała do pozostawania w cieniu. Pamiętam ten wykład w Kiejkutach.

Swego czasu usłyszałem żale pewnej badaczki z IPN. że oficerowie wywiadu z „niesłusznych lat” nie palą się do pisania wspomnień. A przecież są ważnymi świadkami historii. Zaśmiałem się wtedy gromko. Ale kiedy bez skrupułów ujawniono Zbiór Zastrzeżony IPN. nie było mi już do śmiechu.

Postanowiłem więc sam opowiedzieć swoją historię. Nie jest to praca naukowa. Nie jest to historia wywiadu cywilnego. Nie jest to też analiza polityczna ówczesnych realiów. Nie wszystko mogę ani chcę opowiedzieć. Zobaczycie. jak „zwyczajny absolwent” wpada w łapy „mafii” zwanej wywiadem. Pokażę wam szkolenie wywiadowcze. szczegóły pracy Departamentu I MSW i funkcjonowania Centrali wywiadu. Uchylę też rąbka tajemnicy na temat moich przygód na Czarnym Lądzie.

Przygotowując się do przelania na papier swoich memuarów. zorientowałem się. że nie zbawiłem świata. nie zapobiegłem trzeciej wojnie światowej. nie zdziałałem cudów. Byłem trybikiem w pewnej specyficznej machinie. jaką każde rozsądne państwo powołuje. aby widzieć i słyszeć to. czego jego rywale nie chcą ujawnić publicznie. Historia pełna jest niezwykłych postaci. Zarówno oficerów. jak i agentów. Szpiegów. Zawodowców i amatorów. Złodziei tajemnic.

Zapraszam do mojego świata. świata „zwyczajnych szpiegów”. Nie będziecie rozczarowani.

Filip Hagenbeck – oficer wywiadu. Weteran długoletnich misji poza granicami kraju. Na terenach trudnych i gorących. także w warunkach wojennych. Ponoć urodził się 1 kwietnia. ale nie wyciągajcie z tego zbyt daleko idących wniosków. Do niedawna myślał. że resztę swego życia spędzi jak wszyscy szpiedzy – w cieniu. W kapciach. przy kominku. z ukochanym psem. głaszcząc siwiejącą brodę. Pomylił się.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Yes. We Can!

Autor: Zbigniew Kaliszuk

Yes. We Can! Powołani by świadczyć

Muzycy. aktorzy. olimpijczycy. dziennikarze. szefowie znanych instytucji i zwykli licealiści. Bohaterowie pierwszych stron gazet i tytani cichej pracy. Oprócz młodego wieku. łączy ich odwaga głoszenia wiary.

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Dawanie świadectwa wiary może być fascynującą przygodą.”

Uwaga! Po lekturze tej książki możesz zapragnąć nawrócić całe swoje otoczenie.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99ksawery jasieński, marta dymek jadłonomia po polsku, niepełka, ksiegi jakubowe, nigdy nie jest za póżno, pan widmowej wyspy, elektrotechnika podstawy i instalacje elektryczne pdf, chłopak który chciał zacząć od nowa pdf, niechciany gosc, o chłopcu który poszedł za tatą do auschwitz, ecom, cukiernia pod amorem tom 5, felix net i nika oraz orbitalny spisek, herezje w średniowieczu, męskie sprawy książka…