Król Ryszard III

Król Ryszard III

Autor: William Shakespeare

Kronika życia potępianego przez wielu króla angielskiego Ryszarda III. stanowiącego przez długie wieki ucieleśnienie wszelkiego zła. Szekspir podzielił ten pogląd. przypisując swemu bohaterowi liczne zbrodnie i przedstawiając go w najczarniejszych barwach. Uzasadniał w ten sposób jego obalenie i przejęcie władzy przez kolejną dynastię – Tudorów. którzy władali Anglią w kolejnych wiekach.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Sekret

Autor: Charlotte Bronte

Wyimaginowana. fantastyczna kraina Angrii. wymyślona w dzieciństwie przez rodzeństwo Bronte. to miejsce akcji opowiadań. stworzonych przez nastoletnią wówczas Charlotte. Choć niewątpliwie młodzieńcze. opowiadania te ukazują już przebłyski jej talentu. a także elementy i wątki. które później miała rozwinąć w pełni w swoich słynnych powieściach. W Verdopolis młoda markiza musi poradzić sobie ze wstrząsającym sekretem. który zagraża jej szczęściu i małżeństwu. W wiejskiej rezydencji młoda mężatka nie może zrozumieć. dlaczego  mąż nie pozwala jej się kontaktować ze światem. Tajemnice. knowania. arystokracja. miłość. piękne młode panny. dumni młodzieńcy – wszystko to łączy się i splata w opowiadaniach. tworzących ten zbiór.

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Kryminał pod psem (#4). Zło czai się na szczycie

Autor: Marta Matyszczak

Detektyw Szymon Solański bawi się na weselu w Zdrojowicach. Na moment wymyka się z uroczystości i trafi a na teren budowy kolejnego budynku hotelu. W świeżo wylanych fundamentach odkrywa ciało. Ktoś zamordował miejscowego aptekarza!

Właściciel hotelu. którego interes jest zagrożony. zleca Solańskiemu odnalezienie mordercy. W śledztwo włącza się Róża Kwiatkowska. a i kundelek Gucio tu i ówdzie wetknie swój nos. W tej malowniczej beskidzkiej wiosce każdy zna każdego. a mieszkańcy niechętnie zdradzają swoje tajemnice. Dla Szymona ta sprawa jest tym trudniejsza. że to właśnie w Zdrojowicach zginęła w pożarze jego żona..

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 24.92


Heartland (Tom 19). Krok w przyszłość

Autor: Lauren Brooke

Heartland to wtulone pomiędzy wzgórza Wirginii schronisko dla koni. ale i coś więcej. To niezwykłe miejsce. gdzie dotychczas źle traktowane zwierzęta uczą się od nowa ufać ludziom.

Zbliża się ślub Lou. a wraz z nim nieuniknione zmiany. Z kolei Amy coraz poważniej myśli o studiach. a to oznacza opuszczenie ukochanego Heartlandu…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 16


Gugara

Autor: Andrzej Dybczak

‚Gugara to książka o mieszkańcach syberyjskiej osady otoczonej ciszą. ”Gugara” to dźwięk dzwonków na szyi reniferów. niesie się daleko. W brezentowym namiocie zawsze pali się nieduże ognisko. Tatiana wygrywa w warcaby. jej mąż Dimitri patrzy za uciekającym dymem. myśli o kosmitach. Spartanach. o dziadku szamanie pochowanym w gałęziach drzewa. pali papierosy. Nie pali syn Maksim. dopiero się uczy. i stary wilczur Sułtan. Nie palą też duchy zatopione deszczem. Czytają w zeszycie przez ramię przybysza słowa w obcym języku. Gugara to literatura niespiesznego faktu i reportaż z kilku spokojnych dni na północy Kraju Krasnojarskiego u progu jesieni.

”Mówiąc najkrócej: Gugara Andrzeja Dybczaka to opowieść o rodzinie ewenkijskich pasterzy renów żyjącej gdzieś na wschód od środkowego biegu Jeniseju. czyli pra

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.74margaret atwood testament, mudra na nadciśnienie, > znak, e booki, allen carr jak skutecznie rzucić palenie pdf chomikuj, kroniki ocalałych, rehabilitacja ginekologiczna, reksio i pucek, cytobiochemia, agnieszka wałęga, larry niven pierścień, nauka pływania książka, nermin bezmen, bartnik wojciech, w pustyni iw puszczy fragment, magnus chase i bogowie asgardu pdf, car iwan groźny…