Julian Tuwim. Biografia – twórczość – recepcja

Julian Tuwim. Biografia – twórczość – recepcja

Autor:

Tom. który oddajemy w Państwa ręce. składający się z esejów i szkiców o rożnym charakterze. nie jest jednak kolejnym pomnikiem. Publikacja powstała jako efekt prac prowadzonych w Zakładzie Poezji XIX i XX w. Uniwersytetu Łódzkiego. Autorzy książki – zarówno uznani. jak i początkujący badacze literatury z kilku ośrodków akademickich w kraju – podejmują próbę nowego spojrzenia na Tuwima i jego epokę. analizują rozpoznane i nierozpoznane fakty w jego życiu oraz ślady metafizycznych i egzystencjalnych rozterek poety. stawiają pytania o aktualność żywotność jego twórczości. Pomieściliśmy w tomie erudycyjne interpretacje. zapisy biograficznych dociekań i odkryć. nowe. nieznane dotąd materiały dotyczące łódzkich kabaretów i teatrzyków. a ponadto – szkice porządkujące ważne wątki i tematy w twórczości Tuwima. jego język i obecność w tradycji_x000D_ literackiej. wreszcie – osobiste refleksje tuwimologów. Nasza książka ukazuje autora znakomitego. wielobarwnego i skomplikowanego. nadal żywego w legendzie dwudziestolecia międzywojennego. w liryce. teatrze. kabarecie. słuchowisku radiowym. piosence. najbardziej bodaj poczytnego autora wierszy dla dzieci – ale już˙ częściowo zapomnianego. częściowo zaś uładzonego na potrzeby szkolnej dydaktyki i masowego odbiorcy.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 18


Arteterapia dla dzieci i młodzieży

Autor: Wiesław Karolak

Arteterapia dla dzieci i młodzieży. Scenariusze zajęć może stanowić cenną pomoc dla nauczycieli. pedagogów. metodyków. arteterapeutów oraz studentów wielu specjalności pedagogicznych. edukacji artystycznej i arteterapii. Z tej publikacji. jak z przewodnika. mogą korzystać wszyscy. którzy prowadząc różne grupy zajęć. poszukują prostych i atrakcyjnych metod pracy. dających uczestnikom radość tworzenia i zwiększających efektywność działań twórczych._x000D_ Książka składa się z dwóch części. Pierwsza ma charakter teoretyczny i wprowadzający – pozwala na poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej arteterapii. Natomiast część druga zawiera scenariusze zajęć wraz z dokumentacją fotograficzną. ujęte w trzech blokach tematycznych: Zmysły. Cztery pory roku i Interakcje. Uczestnikami proponowanych warsztatów mogą być dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzież licealna.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 29.9odcień północy pdf, jan lichtarski, życiorys maryi, chemia żywności pdf, grzegorz markiewicz, stateczność statyczna, elżbieta baniewicz, sekret o’brienów, anna waligóra, dziewczęta z castle deverill, literatura dla dzieci, polilog, kim byłbym bez ciebie?, olo na atlantyku, manipulowac, ciszej proszę pdf, człowiek istota kosmiczna, czas na ukrainie, odnaleźć sisu…