Fiasko. Amerykańska awantura wojenna w Iraku 2003-2005

Fiasko. Amerykańska awantura wojenna w Iraku 2003-2005

Autor: Thomas E. Ricks

Niniejsza książka wykracza poza doniesienia prasowe i manipulacje. prezentując nam pierwszy prawdziwy obraz sytuacji w terenie. widziany oczyma obecnych w Iraku ludzi – od dowódców. przez funkcjonariuszy wywiadu i lekarzy wojskowych. po zwykłych żołnierzy. Dzięki naocznym świadectwom zaprzeczającym oficjalnym danym i sprawozdaniom roztacza przed nami wstrząsającą panoramę kłamstw. głupoty. myślenia życzeniowego. braku planowania i totalnej niemocy intelektualnej osób stojących za inwazją. Otrzymujemy nowe. niezwykłe spojrzenie na los realizujących koszmarne zadania szeregowych. Możemy dostrzec prawdziwy charakter walk w Iraku.

Tytułowe „Fiasko” to mocne sformułowanie. Może niekoniecznie oczekiwalibyśmy go po doświadczonym reporterze zajmującym się sprawami

42.9: https://woblink.com/ebook/wedrowki-z-gandalfem-przywodztwo-robert-kozak-174949u

Cena:


ISBN

9788378895367: Wydawnictwo

Format

44.99: https://woblink.com/ebook/niemiecka-sztuka-wojenna-w-czasach-mieszka-i-david-s-bachrach-175782u

Cena:


Dziadek Władek. O Broniewskim. Ance i rodzinie

Autor: Ewa Zawistowska

Ewa Zawistowska. wnuczka Władysława Broniewskiego. przez lata rozdzielała jego postać na ‚prywatnego’ dziadka Władka i ‚oficjalnego’ poetę ze szkolnych podręczników. Swojej matki Anki. młodo zmarłej ukochanej córki Broniewskiego. nie pamiętała zupełnie. Po pamięć i wiedzę o nich wyruszyła w literacką podróż w głąb zatrzaśniętego w skrzyni archiwum rodzinnego.

Z nieznanych dotąd listów. zdjęć i dokumentów autorka układa historię swojej niezwykłej rodziny. W jej barwnej opowieści powraca też powojenny świat literacki i filmowy oraz skomplikowana rzeczywistość lat pięćdziesiątych.

Wnuczka Broniewskiego nie unika trudnych tematów – takich jak alkoholizm dziadka. jego poemat o Stalinie. choroba matki i okoliczności jej śmierci czy komunizm babki.

Listy pokazują ogromną miłość Broniewskiego do Anki i niebanalną więź. jaka ich łączyła. Dokumenty ujawniają ciekawe. czasem burzliwe kulisy wspólnej pracy ojca i córki nad filmem ‚Wisła’. którego realizację przerwała śmierć 24-letniej reżyserki.

W tle widać – zatrzymaną w odległych czasach stalinowskich – całą rodzinę. Tacy. jacy byli na co dzień. W rolach ojców. córek. matek i dziadków. Jak mieszkali. pracowali. spędzali wakacje. O czym myśleli. w co wierzyli.

Unikatowe materiały z rodzinnego archiwum i barwna opowieść o niedającym się zaszufladkować poecie z krwi i kości.

Ewa Zawistowska – urodzona w 1948 roku. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jej świetnie zapowiadającą się karierę dziennikarską przerwała nieuleczalna. dziedziczna choroba. Zaczęła wtedy pisać wiersze i piosenki dla dzieci. wydała kilka książek. Przed dziewiętnastoma laty przeprowadziła się do Grecji. gdzie mieszka do dziś w maleńkiej górskiej wiosce.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 40


ISBN

9788378899235: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/rozbitkowie-heilsberg-roku-1823-skowronek-slawomir-175017u

Cena:


Zamki Krzyżowców

Autor: Kennedy Hugh

Nad proponowaną niżej książką autor pracował ponad trzydzieści lat. zbierając materiały odwiedzając osobiście wszystkie dostępne lokalizacje na których znajdują się pozostałości po niegdyś potężnych fortecach Królestwa Jerozolimskiego. Księstwa Antiochii. Hrabstwa Trypolisu oraz Hrabstwa Edessy.

Zadanie którego się podjął z pewnością nie należało do najłatwiejszych. zwłaszcza wobec licznych prac poświęconych temu zagadnieniu oraz dorobku francuskich badaczy E. G. Reya i P. Deschampsa. którzy pokusili się już o przygotowanie prac poświęconych tym zagadnieniom. Mimo to. Kennedy’emu udało się nie tylko przygotować zwięzłą syntezę wzbogaconą zrobionymi przez siebie zdjęciami. lecz również skorygować błędy swoich poprzedników oraz wykorzystać w przygotowywanej analizie wyniki prowadzonych w

60.26: https://woblink.com/ebook/historia-zimnej-wojny-melvyn-p-lefflera-i-odda-arnea-westada-175032u

Cena:


The Tempest

Autor: William Shakespeare

One of Shakespeare’s later plays. The plot focuses on the confrontation between the Duke of Milan. the Wizard of Prospero. and his brother Antonio. The latter. with the help of the Neapolitan king. takes power from his brother. Prospero. with his little daughter Miranda. was expelled from Milan. On a dilapidated ship they were sent to the open sea.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Trening twórczości

Autor: Edward Nęcka

Czy twórczości można się nauczyć?

Czy można ją trenować i rozwijać. jak trenuje i rozwija się mięśnie?

Czy warto być twórczym?

„Trening twórczości” to podręcznik sprawdzonych metod. ćwiczeń i sposobów oddziaływania. które rozwijają twórcze myślenie i działanie. a przy okazji są świetną zabawą. Zostały opracowane bardzo starannie przez grono dociekliwych naukowców i praktyków. Książka pokazuje mnóstwo praktycznych zadań i analizuje ich wpływ na rozwój twórczości.

Jest to świetny przewodnik dla psychologów. trenerów. rodziców. szefów i wszystkich. którzy chcieliby pobudzać kreatywność w swoim otoczeniu. Dziesiątki ćwiczeń. zestaw problemów dyżurnych do pracy na sesjach kreatywnych i ćwiczenia na rozgrzewkę.

Zawarte w książce ćwiczenia oprócz twórczości rozwijają też skutecznie komunikację i sprzyjają budowaniu relacji międzyludzkich.

Chociaż głównym adresatem tej książki są osoby organizujące treningi w ścisłym sensie. zwłaszcza treningi grupowe. istnieje możliwość jej wykorzystania w sytuacjach mniej standardowych. na przykład w szkole. Przypuśćmy. że nauczyciel biologii uczy o tym. w jaki sposób wirus atakuje komórkę: wprowadza on do wnętrza komórki swój materiał genetyczny. który replikując się. zakłóca metabolizm komórki-nosiciela aż do jej zniszczenia. Postępuje więc tak. jak oddział dywersantów na tyłach nieprzyjacielskiej armii. Być może analogia mogłaby być bardziej trafna. chodzi jednak o to. aby w ogóle nauczać w konwencji analogii i metafory. Takie nauczanie bliższe jest myśleniu twórczemu. a przecież „uczymy się najlepiej wtedy. gdy robimy wynalazki” (Piaget). Inaczej mówiąc. wykorzystanie analogii. metafory lub innego narzędzia twórczości sprawia. że uczeń zdobywa wiedzę w sposób bardziej trwały i bardziej atrakcyjny. niż dzieje się to w wypadku klasycznych zabiegów metodycznych.

Fragment „Wstępu”

Edward Nęcka – profesor psychologii w Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje również z Uniwersytetem SWPS. Specjalizuje się w problematyce z pogranicza psychologii poznawczej i psychologii różnic indywidualnych. Prowadzi badania na temat poznawczego podłoża cech osobniczych. takich jak kreatywność. inteligencja i samokontrola. Oprócz licznych artykułów zawierających opis wyników badań. opublikował osiem książek – podręczników i monografii. Jest współautorem (z J. Orzechowskim i B. Szymurą) podręcznika pt. „Psychologia poznawcza” oraz autorem książki „Trening poznawczy”. Od roku 2001 jest członkiem Polskiej Akademii Nauk.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 39.9psychologia ksiązki, ćwiczenia gramatyczne, penelope ward mieszkając z wrogiem, audio bajki na dobranoc, biblia początek roman zając, lem ksiazki, ksiazki ranking, latarnia z kiss river, nie mów mi co mam robić pdf, umre, wyśpij się, dawca przysięgi audiobook, nazywam się maria skłodowska curie pdf, sebastien de castell, w pamiętniku zofii bobrówny książka, rosyjski sztylet, witold vargas, kierunki świata ćwiczenia, obrona terytorialna definicja, opiekun medyczny w praktyce pdf, allen carr pdf download, aneta pawłowska, achaja pdf…