Papierowy Mag. Mag. Tom 1

Papierowy Mag. Mag. Tom 1

Autor: Charlie Holmberg

Ceony Twill całe swoje życie marzyła o tym. aby zostać Wytapiaczem – specjalistką od magii metalu. Zdeterminowana ukończyła Szkołę Magów Tagis Praff z wyróżnieniem. Nie tak wyobrażała sobie jednak dalszy rozwój kariery.

Okazuje się. że brakuje magów władających magią papieru. Wobec tego szkoła musi wyznaczyć jedną osobę. która zostanie skierowana na staż do papierowego maga. by kontynuować specjalizację pod jego czujnym okiem.

Takim sposobem ambitna. choć zrezygnowana Ceony trafia do ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Dzięki niemu zaczyna jej się podobać wizja zostania Składaczem. Jednak dobra passa nie trwa długo. Ceony szybko przekonuje się. że istnieje też magia zakazana. Jej nauczyciel pada ofiarą Wycinacza. Od teraz młoda praktykantka jest zdana tylko na siebie. Zaczyna niebezpieczną walkę z nieznanymi wcześniej mocami.

Zapowiedź

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 29.9


Rodzina Martenów

Autor: Irena Krzywicka

Powieść. której akcja dzieje się w Warszawie w 1885 roku. przedstawia losy rodziny Martenów. rodziców i czworga dzieci. Pan Marten jest właścicielem niedużej drukarni. zgorzkniała. pełna chłodu żona obwinia go o niezadowalający ją poziom życia rodziny. Najstarszy syn. Gucio. rozpoczyna właśnie życie zawodowe. jego młodszy brat Kamil kończy gimnazjum. Córki Martenów. potulna Hesia i nadwrażliwa Ania. bezustannie poddawane krytyce przez matkę. próbują być dla siebie wsparciem.

Obok życia rodzinnego w powieści ukazane zostają stosunki społeczne panujące w Warszawie w latach 80. XIX wieku i młodzieńcza fascynacja ideami socjalistycznymi.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


Czarna Owca

Format: EPUB.MOBI

39.99

1:

Cena:


ISBN

9788381952194: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/gra-w-morderstwo-rachel-abbott-adrian-napieralski-191053u

Cena:


Którędy na wolność ?

Autor: Byczkowska-Nowak Marta

Powieść inspirowana prawdziwą historią Janiny Nowak. pierwszej kobiety. której udało się uciec z KL Auschwitz. Jej ucieczka była powodem utworzenia pierwszej kompanii karnej dla kobiet (tzw. Budy).

Powieściowa Janka jest każdą kobietą. która przeżyła piekło obozu i zdecydowała się o nim opowiedzieć. nie będąc jednocześnie żadną z nich. Jest postacią fikcyjną. której los został utkany na kanwie kilku kluczowych faktów z życia pierwowzoru. setek relacji byłych więźniów obozów koncentracyjnych. drobiazgowo oddanych realiów życia w obozie i wizji autorskiej na temat tego. jak mogła wyglądać historia ucieczki w stronę wolności. Wolności. która jest piękną ideą. przedmiotem rozważań filozofów i etyków i czymś tak realnym jak lodowaty nurt rzeki. w której czasem odważnie trzeba się zanurzyć.

Na miejscu Janki staje kolejna kobieta. Kolejny numer. Kolejna więźniarka bez imienia. Właśnie teraz. obserwując taśmę produkcyjną obozowej fotografii. zaczyna rozumieć. co tak naprawdę straciły wszystkie. zanurzając się w strasznej kadzi. Oprócz ubrań i wstydu. zgubiły swoje imiona. które rozpłynęły się w zawiesistej cieczy obozowego czyśćca. Utonęły z tysiącem innych imion. które były ważne w świecie po drugiej stronie drutów. (…) Janka wyobraża sobie. że teraz to druciane ogrodzenie. którego dziwne syczenie słyszała w nocy. wyszeptuje wszystkie imiona odebrane kobietom w przedsionku tego piekła. Ich brzmienie zlewa się w jeden monotonny dźwięk. który każdej nocy usypia je do wspólnego snu o białym chlebie. zupie i kubku czystej wody.


Marta Byczkowska-Nowak (ur. 1984 r.) – absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. pracowała jako dziennikarka telewizyjna. krytyk teatralny i PR-owiec. ‚Którędy na wolność?’ jest jej debiutancką powieścią.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


ISBN

9788382191486: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/m-p-love-anna-barczyk-mews-203970u

Cena:kryminały 2019, farma symulator 2014, etgar, napraw się, między nami kaczmarski, obróbka ubytkowa pdf, przygody odyseusza pdf, adam f. baran, praktyczny kurs języka angielskiego pawlikowska pdf, wprowadzenie w chrześcijaństwo, wysoko wrażliwi pdf chomikuj, otchłań szmidt, jelena kostiuczenko, crisis 3 poradnik, oczyszczanie wątroby metodą moritza, nele neuhaus książki, bohater naszych czasów pdf, vi poradnik, ebooki darmowe, sebastian leitner…