Kongres futurologiczny

Kongres futurologiczny

Autor: Stanisław Lem

W jednej ze swych najbardziej karkołomnych i brawurowych wypraw Ijon Tichy przedziera się przez kolejne warstwy halucynacji w poszukiwaniu rzeczywistości. Futurystyczna wizja przeludnionej Ziemi. zamienionej w farmakologiczny Eden. jest pesymistyczna i zarazem szalenie zabawna. ‚Kongres futurologiczny’. często wskazywany jako pierwowzór Matrixa braci Wachowskich. doczekał się również w 2013 roku filmowej adaptacji. dokonanej przez Ariego Folmana.

Wydawnictwo: Cyfrant

Cena: 10.95


Życie w średniowiecznym mieście

Autor: Frances Gies

Zanurz się w świat średniowiecznego miasta i poznaj jego życie od podszewki. Razem z dwojgiem cenionych historyków zwiedzisz teatr. kościół i szkołę. zrobisz zakupy na rynku i pójdziesz do lekarza. Zawitasz w domu mieszczanina i poznasz jego żonę. Zostaniesz zaproszony na ślub i pogrzeb.

Co ludzie robili w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swoich pacjentów? Czym zajmowali się średniowieczni studenci? Jak działały sądy?

Czemu małżonkowie trzymali bieliznę pod poduszką?

 

Frances i Joseph Gies znowu udowadniają. że średniowiecze to fascynująca epoka!

Oglądasz Grę o tron?

Natchnieniem dla George’a R.R. Martina przy Pieśni Lodu i Ognia były czasy średniowiecza. Wówczas wśród jego le

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 29


ISBN

9788363842819: Wydawnictwo

Format

15.5: https://woblink.com/ebook/zabojczy-pocisk-olga-rudnicka-jakub-malecki-ryszard-cwirlej-marta-guzowska-lukasz-orbitowski-wojciech-chmielarz-remigiusz-mroz-katarzyna-puzynska-joanna-opiat-bojarska-magdalena-knedler-tomasz-sekielski-robert-malecki-malg

Cena:


ISBN

9788324049042: Wydawnictwo

Format

33.99: https://woblink.com/ebook/profil-mordercy-britton-paul-127709u

Cena:ćwiczenia angielski pdf, pamięć absolutna. nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia, testosteron torrent, graficzny znak głoski krzyżówka, życie towarzyskie, kabareciarz, świniopas andersen, książka harem, operacja rafael, terelak, jedwabne szlaki. nowa historia świata, księga magii i zaklęć pdf, wszystko za everest pdf, tytus romek i atomek, inteligencja emocjonalna audiobook, lisa see, sztuka argumentacji, ostatni policjant, rzeka kłamstwa online, wstrzyknięcia śródskórne, bogna tyrmanda…