Trzy odbicia w lustrze DODRUK

Trzy odbicia w lustrze DODRUK

Autor: Zbigniew Zborowski

Czy można ocalić miłość. kiedy świat wokół płonie? Jak wziąć w ramiona dziecko. kiedy ręce ma się unurzane we krwi?

Latem 1939 roku Zosia marzyła o lepszym życiu. O tym. by się na dobre wyrwać z biedy warszawskiego Powiśla. zdobyć wykształcenie i spokojną przyszłość. Prawie się jej udało. Prawie. Ostatecznie jednak wszystko poszło nie tak. I to nie tylko za sprawą wojny. która zastała ją w majątku ziemskim na Wołyniu. do którego wkrótce wtargnęli Sowieci. Przede wszystkim podjęła jedną złą decyzję. która zaważyła na całym jej życiu.  Może to skutek klątwy rzuconej na nią jeszcze przed wojną? Zosia przeciwstawia się złu. uzbrojona jedynie w miłość. Do swojej córki. do wypróbowanych przyjaciół i… do tajemniczego mężczyzny o oczach anioła. któ

1:

Cena:


Burza. Czarci pomiot

Autor: Margaret Atwood

Felix. reżyser teatralny. zostaje bezceremonialnie usunięty ze

stanowiska dyrektora artystycznego festiwalu w Makeshiweg.

Odcina się od świata. Gdy po latach życia w samotności

podejmuje się prowadzenia zajęć teatralnych w więzieniu.

niespodziewanie nadarza się okazja do zemsty…

Burza w interpretacji Margaret Atwood skrzy się od intryg

i zachwyca pisarskim rozmachem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 32.92


In vitro. Rozmowy intymne

Autor: Małgorzata Rozenek-Majdan

Czym dokładnie jest in vitro? Jak wygląda procedura? Co się dzieje z mrożonymi zarodkami? Co przeżywają pary. które przez lata nieskutecznie starają się o dziecko? A co rodzice. którzy skorzystali z tej metody leczenia niepłodności?

Trzynaście rozmów i jeden temat – in vitro. Małgorzata Rozenek-Majdan inicjuje dyskusje i stawia trudne pytania lekarzom. embriologom. seksuologom. O swoich przeżyciach otwarcie opowiedzą pary. które przeszły trudną drogę do szczęśliwego macierzyństwa. W książce znajdą też państwo wywiad z pierwszą Polką. która urodziła dzięki tej metodzie. a także z kobietą. która. korzystając z procedury in vitro. padła ofiarą pomyłki. Nie zabraknie głosu duchownego. tak ważnego w dyskusji o in vitro.

Nawet 1.5 miliona par w Polsce walczy z niepłodnością. Szacuje się. że na świecie urodziło się ponad 8 milionów dzieci z in vitro. Mimo. że in vitro jest jedyną skuteczną metodą leczenia niepłodności. stosowaną i przebadaną na całym świecie. w Polsce ten temat wciąż budzi niezdrowe emocje. radykalnie dzieląc Polaków. Kościół i politycy wykorzystują in vitro jako temat zastępczy. A przecież in vitro to nie procedury. ale ludzie. którzy mają twarz. serce i marzenia. To tysiące dzieci. których nigdy by nie było na świecie. gdyby nie pomoc lekarzy.

Małgorzata Rozenek-Majdan pisze w książce: „Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów Nie byłoby ich ze mną. gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie in vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje. powielane są krzywdzące stereotypy. Kilkakrotnie przeszłam procedury in vitro i tak jak tysiące kobiet mających problem z zajściem w ciążę. znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję. że mam obowiązek zabrać głos. Pragnę. by atmosfera wokół in vitro się zmieniła. aby moje dzieci – wszystkie dzieci – mogły dorastać w atmosferze tolerancji i szacunku. Za drzwiami laboratorium kliniki leczenia niepłodności kryje się magia. Magia rodzicielstwa.”

Małgorzata Rozenek-Majdan – absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2012 roku na stałe związana w telewizją TVN. Autorka kilku bestsellerowych poradników. Od lat współpracuje z Centrum Zdrowia Dziecka i Szlachetną Paczką. W 2019 roku nagrodzona statuetką Gwiazda Dobroczynności. Od wielu lat zabiera głos w społecznej debacie o in vitro.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


ISBN

9788376488813: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/pomniejsze-bostwa-terry-pratchett-19979u

Cena:


Będziemy sądzeni z miłości. Zły duch jest niczym wobec Miłosierdzia Bożego

Autor: Gabriele Amorth

W jaki sposób możemy bronić się przed utratą miłości?

Jak nie pozwolić zwieść się demonowi?

Ojciec Gabriele Amorth. oficjalny egzorcysta Watykanu. przez wiele lat stawał twarzą w twarz z demonem i jego podstępnymi działaniami. W swojej najnowszej książce przekonuje. że od zawsze podstawowym celem szatana było pozbawienie człowieka najcenniejszego Bożego daru – miłości. Amorth bezwzględnie odziera nas ze złudzeń. pokazuje jak Zły przebiegle walczy o zerwanie każdej więzi miłości. która łączy nas ze Stwórcą. Uświadamia czym jest okultyzm. opętanie. co w naszym życiu mogą zrobić bluźnierstwa i przekleństwa. ale przede wszystkim mocno i stanowczo przypomina nam o tym. że będziemy sądzeni z miłości. I przez Miłość.

o. Gabriele Amorth oficjalny egzorcysta Watykanu. założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. autor wielu publikacji. m. in. Atak złego. Egzorcysta Watykanu. Z Jezusem pokonać złego ducha.

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 23.9realis, biblioteka internetowa darmowa, administracja publiczna pdf, nawierzchnie bitumiczne, przygody odyseusza pdf, papierowy księżyc, dalej niż boska cząstka, klucz do nieba, jacek dąbała, ranking książek, larsson asa, nie mój dług doci, zwierzęta czynią nas ludźmi, corka gliniarza pdf, testy z przyrody klasa 4 do wydrukowania, armoryka, bariery osób niepełnosprawnych pdf, w stronę demokracji, zależna od mafii pdf, trzynasta księga pana tadeusza, islam pdf, niegrzeczny idol pdf, bibliotekarz 3…