Herezje i prawdy

Herezje i prawdy

Autor: Stanisław Cat-Mackiewicz

Herezje i prawdy mimo upływu pół wieku od momentu powstania są nadal świetną lekturą. (…) godną polecenia. mimo swoich śmiałych. nieraz może zbyt śmiałych hipotez. ocierających się prawie o historię alternatywną (…). Niniejsza książka jest także bez wątpienia wyrazem fascynacji Mackiewicza dynastią jagiellońską. a jednocześnie wyrazem tęsknoty za światem. który odszedł wraz z wybuchem drugiej wojny światowej i bezpowrotnie pogrzebał ideę jagiellońską.

Wydawnictwo: Universitas

Cena: 12


Czas próby

Autor: Wioletta Sawicka

Każdy ma swój czas próby. Pytanie tylko. jak z niego wyjdziemy… Mocniejsi czy słabsi? Razem czy osobno? Będziemy dalej budować czy zostawimy zgliszcza? Czego dowiemy się wtedy o sobie?

Pełna emocji opowieść. która złamie niejedno serce i sklei je na nowo.

Joanna i Wiktor próbują z dwóch nieszczęść stworzyć wspólne szczęście. Nie jest to łatwe. gdyż oboje niosą bagaż trudnych doświadczeń. Ona przechodzi przez rozwodowe piekło. on nie może do końca uporać się z przeszłością. Tomasz. mąż Joanny. manipuluje. oszukuje. prowadzi nieuczciwą walkę w sądzie. Joanna nie tylko musi stawić temu czoło. ale przede wszystkim chronić dziecko. Jej niełatwy związek z Wiktorem przejdzie niejedną próbę. Zwłaszcza gdy na drodze do szczęścia stanie wytrawny gracz. który nie cofnie się przed niczym. aby osiągnąć cel – Daniel.

Do czego zdolna jest kobieta. która kocha mężczyznę? Co zrobi mężczyzna z miłości do kobiety? Jak przejdą swój czas próby?

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem. ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Od zgiełku życia wyciszenia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach. którymi jest niezmiennie zafascynowana. Pasjonatka literatury. wędrówek bezludnymi szlakami oraz rowerowych wypadów. Mężatka. matka dwójki dzieci. Autorka powieści „Wyjdziesz za mnie. kotku?”. „Będzie dobrze. kotku” „Jeśli się odnajdziemy. kotku”. „Dzień cudu” i „Wyspy szczęśliwe”.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Jedenaście minut

Autor: Paulo Coelho

‚Maria. młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji. wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny. niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają. że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę. z której wybawić ją może jedynie miłość… Jedenaście minut to współczesna baśń dla dorosłych. przypowieść o seksie i miłości. a także o przeznaczeniu. które sprawia. że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu. choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć. Jedenaście minut to zarazem głębokie studium o naszej seksualności. o jej sacrum i profanum. o jednej z najważniejszych i zarazem najbardziej zakłamanych sfer naszego życia. To powieść. która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję. że spotkaniez drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia. ‚

Wydawnictwo: Drzewo Babel

Cena: 36


ISBN

9788381358453: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/urbex-history-lukasz-dabrowski-konrad-niedziulka-jakub-stankowski-173316u

Cena: Konrad Niedziułkapsie sucharki książka, luca vitiello, różnice indywidualne, rewolucja six sigma, daniel koziarski, zbiorowiska roślinne w polsce, pościg elle kennedy pdf chomikuj, oskar i pani roza audiobook, kartezjusz rozprawa o metodzie, świat człowieka świat kultury, pluszaki rozrabiaki gra do pobrania, pn-en iso/iec 17025 pdf chomikuj, maja biernacka, bylam arabska stewardessa pdf…