Nienawidzę cię! Nie odchodź!

Nienawidzę cię! Nie odchodź!

Autor: Jerold J. Kreisman

Dla pacjentów. ich bliskich. przyjaciół i terapeutów.

Skrajne wahania nastroju i nieprzewidywalne wybuchy gniewu; dojmujące uczucie pustki i strach przed porzuceniem; burzliwe relacje międzyludzkie i skłonność do zachowań autodestrukcyjnych. aż po groźby i gesty samobójcze. Te powtarzające się objawy stanowią codzienność milinów osób z zaburzeniami osobowości z pogranicza (Borderline Personality Dissorder – BPD). ich krewnych i przyjaciół. Chociaż badania pokazują. że problem ten dotyka nawet co czwartej osoby poszukującej pomocy psychiatrycznej. to wciąż spotyka się z dużym niezrozumieniem społecznym. zaścjalistom przysparza trudności z diagnozą.

Autorzy w przystępny sposób przybliżają czytelnikowi świat osoby z BPD. pomagając zrozumieć. w jaki

29.99: https://woblink.com/ebook/bloto-jordan-hillary-126579u

Cena:


Wykopaliska

Autor: Preston John

Cudownie subtelna. przywołująca bezpowrotnie minioną epokę powieść o miłości. tęsknocie i bezlitosnym upływie czasu.

W długie. upalne lato roku 1939 Wielka Brytania szykuje się do wojny. ale na położonej w hrabstwie Suffolk nadrzecznej farmie górę biorą zupełnie innego rodzaju emocje. Pani Pretty. owdowiała właścicielka majątku. znajduje wreszcie potwierdzenia własnego przeczucia. że posiadana przez nią ziemia skrywa najprawdziwszy skarb. W miarę postępów prac archeologicznych staje się jasne. że ów skarb to nie jest to znalezisko. jakich wiele…

Kameralna. pełna wdzięku i melancholijna powieść Johna Prestona jest fabularną rekonstrukcją przebiegu słynnych wykopalisk w Sutton Hoo. Trzech niezwykłych miesięcy. podczas których miejscowi spierali się z przyjezdnymi. specjaliści psuli szyki amatorom. a miłość i rywalizacja rozkwitały z równą mocą…

W ekranizacji książki występują m.in. Ralph Fiennes. Carrey Mulilgan i Lily James.

Emanuje tęsknotą i żalem. Proza oszczędna w słowa. a zarazem pełna wdzięku… Preston napisał przepiękny utwór kameralny. dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. wykonany po mistrzowsku i na długo pozostający w pamięci i sercu. Jakby obcować z rzeczą zupełnie dotąd nieznaną. a przy tym zachwycającą.
‚The New York Times Book Review’

Cudowna. pobudzająca wyobraźnię książka. Z prostej opowieści o ziemi i tym. co w sobie skrywa. autor wytopił najczystsze złoto.
‚The Guardian’

Przejmująca i melancholijna. Arcydzieło czechowowskiej powściągliwości.
‚Times Literary Supplement’

Intrygująca. czuła. zajmująca. Bez wątpienia najlepsza powieść Prestona.
‚The Independent’

Tak wciągająca. że pewnego dnia przeczytałam ją od deski do deski. zapominając o lunchu. a nieczęsto mi się zdarza przegapić posiłek.
Nigella Lawson

John Preston (ur. 1953 r.) jest brytyjskim pisarzem i publicystą. autorem kilku znakomicie przyjętych książek. Przez wiele lat pisał też teksty poświęcone sztuce m.in. dla ‚The Sunday Telegraph’. Mieszka w Londynie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


SENTE

Autor: Michał Cholewa

Michał Cholewa. laureat Nagrody im. Janusza Zajdla. przedstawia kolejną powieść w cyklu Algorytm Wojny.

Po zagładzie świata. który przeminął w Dniu. gdy Sztuczne Inteligencje postanowiły unicestwić ludzkość. ta jednak przetrwała. zwyciężyła i teraz podzielona na trzy mocarstwa walczy o pozostałości dawnej cywilizacji.

Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone muszą jednak zawrzeć rozejm bo straszny wróg. który miał już nie istnieć nagle się znów pojawił. Nadarza się okazja by dowiedzieć się więcej o okręcie SI który udało się zdobyć. 

Czy Hakken. schwytana Sztuczna Inteligencja poróżni ludzi i zdoła uciec do nieznanego zakątka wszechświata w którym odradza się potęga krzemowych istot?

Wydawnictwo: WarBook

Cena: 36.9polscy kompozytorzy 20 wieku, zdrowie publiczne książka pdf, tylko jeden wieczór, lingua latina medicinalis, motywy literackie pdf, paullina simons, błażej torański, klątwa ruin, smith ekonomia, honeyman, prosty układ figaro, najlepsi autorzy kryminałów, kafir hajlajf, jedz zielone, postacie syzyfowe prace, patologia transformacji…