Księżniczka z lodu

Księżniczka z lodu

Autor: Camilla Läckberg

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner. wszystko wskazuje na to. że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa. pisarkę Erikę Falck. żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika wspólnie z Patrikiem Hedströmem. kolegą z młodzieńczych lat. a obecnie policjantem. próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać. że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości…

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery. ale również doskonałe powieści obyczajowe. znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”. osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg. jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek. uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 17.99


Czarnobylska modlitwa.

Autor: Swietłana Aleksijewicz

’26 kwietnia 1986 o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy i pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Katastrofa czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku.’

Dwadzieścia lat później Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi. dla których ten dzień był końcem świata. którzy żyć nie powinni. ale przeżyli i żyją. bo żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym. co wydarzyło się wtedy. i o tym. co jest tam dziś. O ponad dwóch milionach Białorusinów. których zapomniano przesiedlić poza strefę skażoną. o dzieciach bez włosów. o zwierzętach o smutnych oczach. które zamieszkały w porzuconych domach. o dziwnych stworach. które pojawiły się w rzekach i lasach. I o tym. że mimo wszystko ludzie chcą być szczęśliwi.

Podobnie jak w książce o radzieckich żołnierkach wybitna białoruska dziennikarka stawia nas wobec bezlitosnej prawdy. To książka o apokalipsie. która nastąpiła pewnej kwietniowej nocy tuż za naszą wschodnią granicą.

‚Aleksijewicz jest mistrzynią w opisywaniu historii Związku Radzieckiego. Tym razem pisze nie tylko o Czarnobylu. ale także pasjonująco opowiada o ostatnich dekadach ZSRR. Historię układa z narracji ludzi. którzy w Czarnobylu toczyli śmiertelną walkę i mieli pozostać anonimowi. Aleksijewicz upomina się o nich i daje świadectwo o jednej z ostatnich wojen ZSRR: wojnie z atomem. nad którym radzieccy inżynierowie stracili kontrolę i który mógł zabić setki tysięcy ludzi w Europie’.

Małgorzata Nocuń. redaktorka dwumiesięcznika ‚Nowa Europa Wschodnia’

‚Przez kilkanaście lat znakomita reporterka Swietłana Aleksijewicz dokumentowała losy ludzi i zwierząt żyjących na ziemi skażonej po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Stworzyła do głębi wstrząsający obraz nie tylko samej tragedii (która najbardziej dotknęła Białoruś). lecz także istoty zwanej homo sovieticus: bezgranicznie oddanej państwu i lekceważącej siebie. bardziej przerażonej możliwą reakcją zwierzchnika niż promieniowaniem jądrowym. bezlitośnie wykorzystywanej przez moloch władzy i bezgranicznie wobec niej bezradnej. Jest to też książka o ogromnej miłości: miłości mężów i żon. ale też miłości człowieka do ziemi. na której się urodził. Ta książka to mistrzowsko skonstruowany pomnik ofiarom Czarnobyla. pomnik. przed którym powinien pokłonić się każdy z nas’.

Krystyna Kurczab-Redlich

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.54


ISBN

9788381359085: Wydawnictwo

Format

25.35: https://woblink.com/ebook/moc-dobrego-snu-jak-spac-by-byc-bardziej-szczesliwym-zdrowym-i-wypoczetym-grazyna-wozniak-michael-mosley-204749u

Cena:konturek fizjologia pdf, sayaka murata, jak przestać się martwić, aktywizacja zawodowa bezrobotnych pdf, homo deus ksiazka, niezwykłe bitwy i szarże husarii, kolorowanki bts, gwiazdor laurelin paige pdf, miasto mafii kinga litkowiec pdf, sprawdzian klasa 1 matematyka, agnieszka adamowicz, ostatni sekret deverillów, fortnite battle royale gry online, audiobook biografia, cities in motion 2, kochanki hitlera, kpa z komentarzem, traktat św ludwika, ipa alfabet, polscy odkrywcy i podróżnicy, bracia collins książka…