ISBN

ISBN

9788380538672: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/czarno-na-bialym-jedrzejczyk-joanna-205016u

Cena:


Dzisiaj narysujemy śmierć

Autor: Wojciech Tochman

Piętno ludobójstwa. którego nie da się zmazać

Poruszająca reporterska opowieść Wojciecha Tochmana o złu i cierpieniu

Rwanda. 6 kwietnia 1994 roku. W kraju od dziesięcioleci podzielonym między dwie wrogie sobie grupy. Tutsi i Hutu. w katastrofie lotniczej ginie głowa państwa. Wśród Hutu interpretacja jest tylko jedna: stoją za tym Tutsi. W kilka godzin po śmierci prezydenta otwiera się jeden z najbardziej krwawych rozdziałów historii najnowszej – ludobójstwo. w którym w ciągu stu dni zamordowano milion osób.

Masakrze nie zapobiegła ani misja pokojowa Organizacji Narodów Zjednoczonych. ani silnie tam obecny Kościół Katolicki. Świat nie interweniował. Media międzynarodowe długo ignorowały krwawą tragedię tego maleńkiego. „kieszonkowego” państwa w Afryce. Ci. którzy przeżyli do dziś próbują uporać się z traumą.

Wojciech Tochman wielokrotnie powracał do Rwandy. by zrozumieć. jak po tym. co się tam stało życie razem. w ciasnocie. jest w ogóle możliwe. Rozmawia z ocalałymi. z katami i świadkami. Dzisiaj narysujemy śmierć to przejmujące świadectwo tych spotkań. z którego nieuchronnie wyłania się pytanie: czy wszyscy jesteśmy ubrudzeni tamtą krwią?

„Książka Tochmana odtwarza wydarzenia z czasu grozy. o którym nikt nie może łatwo mówić. To przywołanie jest dokonane w sposób mistrzowski; mistrzowska jest oschłość relacji o wydarzeniach. jakby bez emocji – bo żadna nie będzie współmierna”. Halina Bortnowska. „Tygodnik Powszechny”

„Boli. Dzisiaj narysujemy śmierć chwyta czytelnika za gardło i w żelaznym uścisku prowadzi do ostatniej strony. Nie odwracaj oczu. patrz: taki jest człowiek”. Magdalena Grochowska. „Gazeta Wyborcza”

„Pytany jestem często. jak znoszę to. o czym piszę. Jaką osobistą cenę za to płacę? Odpowiedź nie wydaje mi się ani ważna. ani specjalnie interesująca. Wolałbym. aby ktoś. kto sięga po moją książkę. sam siebie spytał: dlaczego o tym czytam? Dlaczego się z tym mierzę?” Wojciech Tochman

Wojciech Tochman urodził się w 1969 r. w Krakowie. Jeszcze jako licealista debiutował w tygodniku „Na Przełaj” (1987) reportażem o szkolnej szatni. Do pracy w dziale reportażu „Gazety Wyborczej” zaprosiła go Hanna Krall (1990). W tym okresie wydał dwie książki: Schodów się nie pali (2000) i Jakbyś kamień jadła (2002). Po formalnym odejściu z „Gazety” (2004) opublikował następujące pozycje: Córeńka (2005). Wściekły pies (2007). Bóg zapłać (2010). Dzisiaj narysujemy śmierć (2010). Eli. Eli (2013). (wspólnie z Katarzyną Boni) Kontener (2014) oraz (wspólnie z Mariuszem Szczygłem) Krall (2015). Dwukrotny finalista Nagrody Nike. finalista prestiżowej francuskiej Prix RFI „Témoin du Monde” oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie. W maju 2018 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazuje się wznowienie Dzisiaj narysujemy śmierć. natomiast na początek 2019 roku WL zapowiada nową książkę Pianie kogutów. płacz psów – reporterską. a zarazem literacką opowieść o naznaczonej bolesną przeszłością Kambodży.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.9


:

:

Cena:


27539

26.9: https://woblink.com/ebook/do-trzech-razy-smierc-alek-rogozinski-27539u

1

:

Cena:


Die zwölf Apostel

Autor: Eugenie Marlitt

Marlitts Erzählung „Die zwölf Apostel” wurde 1865 veröffentlicht. Der Schauplatz der Erzählung „Die zwölf Apostel” befindet sich in einem Kloster und in geheimnisvollen unterirdischen Gängen. wie es sie in Arnstadt tatsächlich gibt. wo Eugenie Marlitt geboren wurde. Dieses Städtchen. welches im Herzen von Thüringen liegt. hat der Autorin zahlreiche Anregungen für ihre bis heute viel gelesenen Romane geboten. Eugenie Marlitt gilt als erste Bestsellerautorin der Welt.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


https://woblink.com/ebook/przygody-sherlocka-holmesa-conan-doyle-arthur-26776u

https://woblink.com/product-publication/download/26776/epub: 1

:

Cena:


O krakowskich psach i kleparskich kotach – Polskie miasta w baśni i legendzie

Autor: Barbara Tylicka

Książka zawiera 34 legendy o wszystkich polskich miastach wojewódzkich i kilku mniejszych ośrodkach. Wybór uwzględnia legendy dotyczące etymologii nazw i ważne wydarzenia historyczne. Każde hasło opatrzone jest herbem. na wyklejce jest mapa Polski z zaznaczonymi opisywanymi miastami. Książkę zamyka słowniczek i bibliografia.

Narodziny miast giną w mrokach dziejów. Zwykliśmy je nazywać bajecznymi. legendarnymi. Archeolodzy dopiero od XIX wieku świadomie drążą ziemię. odkrywając tajemnice zagubionych cywilizacji. Wykopaliska poświadczają. że źródłem rozwoju cywilizacji. kultury i nauki od tysięcy lat były miasta. To one wypowiadały wojny. zawierały pokój. stawały się łupem grabieżców. ginęły od zarazy i klęsk żywiołowych.

O ich mieszkańcach. budowlach i wydarzeniach krążyły ustnie przekazywane wieści. powtarzane przez pokolenia. Razem z miastem rosła jego legenda. Historyczne fakty. autentyczne doświadczenia w opowieściach ludowych mieszały się z marzeniami i sposobem widzenia opowiadaczy. Mówiona literatura ludowa. spisana potem przez uczonych etnografów i ludowych twórców. ciągle jest przedmiotem literackich opracowań pisarzy. poetów. źródłem legend i baśni. (…)

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 22.9jacek klawe, zmień swoje życie w 7 dni, arystoteles metafizyka pdf, strategie komunikacyjne, siedem grzechow glownych, iza kwiatkowska, leon gradoń, pełnia życia agnieszka maciąg, pozwól mi zostać pdf, algebra liniowa pdf, asiunia lektura, oro książka, la casey damien pdf pl, kurs html pdf, oleś wprowadzenie do psychologii osobowości, i cóż że o szwecji, jagoda bloch…