Smak suszy

Smak suszy

Autor: Tomasz Sekielski

Jak smakuje susza? Dla jednych jest to smak krwi i mrocznych tajemnic. Dla drugich susza to smak ośmiorniczek i bezwzględnej walki o władzę. Są wreszcie tacy. dla których jest to smak zemsty. Wstrząsający thriller. w którym miesza się to co dobre i złe. Handel ludźmi. polityczne spiski. nielegalne eksperymenty medyczne i wojna z terroryzmem. W grze. w której nie obowiązują żadne zasady i nie wiadomo kto jest myśliwym a kto zwierzyną. w każdej chwili Twoi najlepsi przyjaciele mogą okazać się Twoimi największymi wrogami. Po dwóch krwawych zamachach. w Polsce zostaje wprowadzony stan wyjątkowy. Wciąż nie wiadomo kim są terroryści którzy zabili 167 osób. To potęguje poczucie zagrożenia i wzmaga polityczną presję na specjalny zespół śledczy. Na jego czele stoi prokurator Agnieszka Ossowska. kobieta z problem

:

Cena:


ISBN

9788323896647: Wydawnictwo

Format

22.99: https://woblink.com/ebook/slepa-zemsta-erica-spindler-5248u

Cena:


Morderstwo przy rue Dumas

Autor: M. L. Longworth

Druga książka z porywającej serii „Verlaque i Bonnet na tropie” przedstawia kolejną intrygującą zagadkę kryminalną. Tym razem akcja rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence.

Kiedy dziekan Wydziału Teologii na Uniwersytecie w Aix zostaje znaleziony martwy. sędzia Verlaque nie może wyjść ze zdumienia. Profesor Moutte miał właśnie ogłosić nazwisko zdobywcy prestiżowego stypendium. a także mianować swojego następcę. który zamieszka w budzącym powszechne pożądanie apartamencie w siedemnastowiecznej rezydencji. Na długiej liście podejrzanych znaleźli się potencjalni beneficjenci stypendium i inne osoby bliskie profesorowi. jednak Verlaque wątpi. że ktokolwiek spośród gorliwych studentów lub ich zdesperowanych nauczycieli jest zdolny do morderstwa. Musi więc kopać głębiej. Z pomocą Marine oraz jej dzielnej matki Verlaque odkrywa świat. który jest bardziej skomplikowany niż polityka uniwersytetu.

Urodzona w Kanadzie M.L. Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 r. Jej malownicze powieści kryminalne wydają się wręcz wyrastać z żyznej miejscowej ziemi. która nadaje się zarówno do uprawy winogron. jak i do grzebania ciał. Wiele wspaniałych widoków. wiele butelek wina… Trzeba wybaczyć czytelnikom. że kręci im się w głowie. „New York Times”

W swojej drugiej zajmującej powieści kryminalnej. osadzonej w Aix-en-Provence. Longworth rzuca sędziego śledczego. Antoine’a Verlaque’a. i jego dziewczynę. profesor Marine Bonnet. w świat akademicki. Trafiają tam oczywiście w następstwie morderstwa […]. Fani europejskich detektywów. gustujący w dobrym jedzeniu […] będą się dobrze bawić. „Publishers Weekly”

Delikatne prowadzenie akcji przez M.L. Longworth przynosi wspaniały efekt. zarówno wtedy. gdy czyni ona akademickie i literackie aluzje. jak i wtedy. gdy opowiada o pracy policji albo relacjonuje podróże palcem po mapie. Zręcznie zmieniając punkt widzenia. autorka tworzy urzekającą historię. która przemówi do wielbicieli Louise Penny i Donny Leon. Czytelnicy mogą nieco zyskać na przeczytaniu najpierw pierwszego tytułu z serii (Śmierć w Chateau Bremont). ale nie jest to konieczne. „Library Journal”

Ta uważana za kryminał powieść jest niezwykle zajmująca. Dynamika relacji między Verlakiem a jego dziewczyną fascynuje. Ale tym. co tak naprawdę czyni pisarstwo Longworth wyjątkowym. jest jej głęboka znajomość francuskiej historii. krajobrazu. kuchni. a nawet współczesnych kawiarni i restauracji… To niezwykle nastrojowy kryminał. w którym zawarty jest pokaźny ładunek wiedzy. Booklist

Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej. okraszona często zjadliwym humorem. z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne. „Denver Post”

Mary Lou Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 roku. Pisała o tym regionie dla „Washington Post”. „Timesa” (Wielka Brytania). „Independent” (Wielka Brytania) i czasopisma „Bon Appétit”. Jest autorką dwujęzycznego zbioru esejów Une Américaine en Provence. wydanego przez La Martinière w 2004 roku. Czas spędza w Aix. gdzie pisze. oraz w Paryżu. gdzie prowadzi kursy pisarstwa na New York University. Jej debiut krymnalny to pierwsza powieść z serii Śmierć w Château Bremont.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 27.9


ISBN

9788375155907: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/trafikant-robert-seethaler-145125u

Cena:leśmian w malinowym chruśniaku, zarządzanie teoria i praktyka pdf, jak nie zmarnować życia, powiedz coś po, upoluj e-booka, cyberpunk 2077. jedyna oficjalna książka o świecie gry cyberpunk 2077, biblia brytyjska online, rana wojciech chmielarz, srebrny łabędź amo jones doci, poradnik tokarza pdf, zarządzanie działem sprzedaży, luigi imię, światksiażki, paweł tkaczyk książki, książka jeremy clarkson, ekg pdf…