Autobiografia

Autobiografia

Autor: Gilbert Keith Chesterton

Chesterton – Mistrz Absurdu – napisał w sumie 80 książek. Autobiografia jest obowiązkową lekturą dla wszystkich fanów tego ukochanego przez miliony autora.
Autobiografia tchnie radością i pogodą ducha. Chesterton chętnie zresztą wyjawia. skąd wzięła się ta radość. Nie jest bowiem prawdą. że urodził się już ze słonecznym usposobieniem. które zdołało mu ozłocić nieprzyjemny świat. Jego usposobienie. a nawet w znacznym stopniu jego humor. to cechy wypracowane dzięki specyficznemu podejściu do życia. Radość Chestertona opierała się na wdzięczności. Życie jest wspaniałym darem. którym można się szczerze rozkoszować. a gdzieś w muzyce sfer pobrzmiewa śmiech Pana Boga.
Fragment z przedmowy Jagi Rydzewskiej

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Chińska droga do zdrowia. spokoju i wolności – PDF

Autor: Kite Gerad

 Autor proponuje sprawdzone metody między innymi technikę wahadła jako narzędzie przemiany i odnalezienie drogi do swojego wnętrza. Krok po kroku opisuje jak skupić uwagę wyłącznie na obecnej chwili. Dzięki temu osiągniesz wewnętrzny spokój. poradzisz sobie w każdej. nawet stresującej sytuacji. Ułatwi to podejmowanie trafnych decyzji. a nowe spojrzenie rozbudzi Twoją kreatywność. Nauczysz się też regenerować swój organizm przy wykorzystaniu dawnej chińskiej wiedzy – zegara ciała. Gdy przywrócisz swój biologiczny dobowy rytm. odzyskasz zdrowie fizyczne. Zgodnie z tą zasadą uregulujesz pory posiłków. dostosujesz czas na odpoczynek i sen. Twoje ciało odzyska prawidłowe pH. unormuje się poziom hormonów i ciśnienie tętnicze. Wschodnia mądrość na współczesne dolegliwości.

:

Cena:


:

:

Cena:


Prezydent

Autor: Adam Chmielecki

Kontynuacja bestsellerowej biografii byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Rzetelna i stroniąca od hagiografii. Dwaj badacze – Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki – opisują wszechstronną aktywność Lecha Kaczyńskiego w czasie jego prezydentury w latach 2005-2010.

W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu reprezentującego interesy Rzeczpospolitej. dowiemy się jak godził obowiązki głowy państwa z życiem rodzinnym.

Autorzy przypominają jak działał ‚przemysł pogardy’ oraz opisują dramatyczne epizody prezydentury. m.in. przyjazd prezydentów Europy Środkowej do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej. Cenckiewicz i Chmielecki ukazują Lecha Kaczyńskiego jako polityka i człowieka nie wahającego się ryzykować własnym życiem w imię ideałów. które wyznawał. Publikację kończy obszerny rozdział podsumowujący stan dzisiejszej wiedzy o tragedii smoleńskiej.

Dzięki pracy autorów otrzymujemy rzetelną biografię Lecha Kaczyńskiego. opartą na relacjach świadków i wnikliwej kwerendzie archiwalnej.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99na ostrym ogniu, hermeneutyki, histologia zabel pdf, wielki gatsby książka pdf, kubrick, krzysztof rubacha, dostojewski pdf, mendel gdański ile stron, czyni złodzieja, robin cook pandemia, eagle elite, eliza michalik rodzina, e boki, darmowe audiobooki po polsku pełne wersje, antoni edward odyniec, kańtoch anna, luka finansowa, rocznik kognitywistyczny…