Słodycze

Słodycze

Autor: Lavie Tidhar

Nastoletnia prywatna detektyw w przestępczym świecie przemytników łakoci podejmuje próbę ratowania fabryki czekolady

Nelle Faulkner to dwunastoletnia prywatna detektyw. która szuka następnego klienta w mieście. gdzie posiadanie i jedzenie słodyczy to przestępstwo. a herbatniki to herezja.

Kiedy więc prosi ją o pomoc jej równolatek. cieszący się złą sławą gangster handlujący słodyczami. Nelle bierze jego sprawę. Okazuje się. że wplątani w nią są także dorośli…

Czy. wciągnięta w sekretny świat przemytników słodyczy i czekoladowych oszustów. Nelle zdoła wraz z przyjaciółmi znaleźć sposób na zdobycie ciastka? Czy może razem z nimi wpadnie jak śliwka w kompot? Czy wyjdzie cało ze zderzenia świata dzieci ze światem dorosłych?

Uznany twórca fantastyki. izraelski pisarz Lavie Tidhar w iście chandlerowskim stylu przenosi czytelnika w pozornie idylliczny świat miasteczka. nad którym góruje zamknięta fabryka czekolady. a wszystkie tropy prowadzą do półświatka przemytników słodyczy.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


ISBN

9788381374941: Wydawnictwo

Format

19.92: https://woblink.com/ebook/ppk-poradnik-pracownika–147376u

Cena:


W stronę Swanna

Autor: Marcel Proust

Pierwsza część cyklu Prousta pod wspólnym tytułem ‚W poszukiwaniu straconego czasu’. Pierwszy tom zawiera opis dzieciństwa głównego bohatera w miasteczku Combray. w tym jego pierwszy akt nieposłuszeństwa wobec rodziców (wymuszenie na nich późniejszego pójścia spać). Istotnym motywem są przechadzki Marcela z rodzicami – w stronę posiadłości Swanna lub w stronę Guermantes. Podczas jednego z takich spacerów bohater widzi rudowłosą dziewczynkę. córkę Swanna. Gilbertę. Ulega głębokiej fascynacji. która przerodzi się w dziecięce zakochanie w trakcie spotkań z nią na spacerach po Polach Elizejskich w Paryżu. W tomie znajduje się również historia miłości i małżeństwa Swanna (przyjaciela rodziny głównego bohatera). który zakochuje się w poznanej w salonie Verdurinów pięknej kobiecie lekkich obyczajów –

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Druga szansa

Autor: Penny Jordan

Chris zakochała się w Slaterze od pierwszego wejrzenia. Kiedy uwierzyła. że odwzajemnia jej uczucia. okazało się. że Slater od początku ją okłamywał i w tym samym czasie spotykał się z jej kuzynką Nathalie. Wkrótce Chris dowiaduje się. że spodziewają się dziecka i planują ślub. Zraniona i oszukana. wyjeżdża do Londynu. aby na nowo poukładać sobie życie. Dzięki ciężkiej pracy szybko odnosi sukces.

 

Po kilku latach dowiaduje się. że jej kuzynka zmarła. a przed śmiercią właśnie Chris uczyniła prawną opiekunką swojej córki. Chris będzie musiała zmierzyć się z przeszłością i dla dobra dziewczynki dojść do porozumienia z jej ojcem.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 10.99


Uczta małego alergika

Autor: Katarzyna Błażejewska-Stuhr

Alergie dotykają coraz więcej dzieci. a z roku na rok liczba ta lawinowo wzrasta. Rodzice coraz częściej zmuszeni są do modyfikowania diety swoich maluchów ze względu na alergie lub pokarmowe nietolerancje. Nie jest to zadanie łatwe – wyeliminować część składników i zachować pyszny smak. 

Katarzyna Błażejewska-Stuhr obala mit. że posiłki dla alergików nie mogą być smaczne. Podaje zalecenia dietetyczne oraz podpowiada. w czym występują najpopularniejsze alergeny i jak je zastępować. W Uczcie małego alergika znajdziesz m.in. przepisy na typowe posiłki zmodyfikowane pod kątem alergików (lody bez użycia jajek oraz pizza czy makaron bez glutenu) i wegańskie zamienniki nabiału (ser żółty. ser biały. jogurt).

 W książce Uczta małego alergika zawarte są m.in.:

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 27


Geografia wezbrań i powodzi rzecznych

Autor: Paweł Jokiel

Geografia wezbrań i powodzi rzecznych autorstwa A. Bartnika i P. Jokiela jest dziełem zasługującym na wydanie. Jest to publikacja bardzo dobra. doskonale napisana. zawierająca treści wsparte najnowszą literaturą światową i danymi z ogólnodostępnych. światowych baz danych hydrologicznych. Uważam. że stanowi doskonały podręcznik dla słuchaczy przedmiotów: „Globalne problemy geografii fizycznej”. a także „Ekstremalne zdarzenia w hydrologii” wykładanych na uniwersyteckich studiach geograficznych. Może też być polecana studentom ochrony środowiska i inżynierii środowiska. a także słuchaczom innych kierunków. jako podstawa kształcenia specjalistycznego.

Z opinii recenzenta: Prof. Elżbiety Bajkiewicz-Grabowskiej

Wydawn: https://woblink.com/ebook/intencja-autora-i-interpretacja-miedzy-inwencja-a-atencja-teksty-i-parateksty-danuta-szajnert-147394u

Cena:


ISBN

9788380882805: Wydawnictwo

Format

27.45: https://woblink.com/ebook/parametr-wygladzania-w-estymacji-jadrowej-funkcji-gestosci-dla-zmiennych-losowych-w-badaniach-ekonomicznych-aleksandra-baszczynska-147575u

Cena:chłopiec dziewczynka, najwyższa sprawiedliwość, vi keeland penelope ward, był sobie pies pobierz, tomasz lem, małe i średnie przedsiębiorstwa książki pdf, edward snowden pamięć nieulotna, równanie kedem-katchalsky’ego, przygody pirata rabarbara, modlitwa czarnobylska, kelly rimmer, s lem, mordercza układanka, nieczysta gra haner pdf, agata czykierda-grabowska, momo książka pdf, pegaz zdębiał, dama paxtona, julia london, kapitan krzysztof baranowski, studio ghibli. miejsce filmu animowanego w japońskiej kulturze, antybrat pdf, czasopisma pdf za darmo, gospodarka turystyczna definicja…