Kościół. Żydzi. Polska

Kościół. Żydzi. Polska

Autor: Rafał Tichy

Sukces czytelniczy wywiadu-rzeki. pt. Bóg. Biblia. Mesjasz. stał się impulsem do kolejnych twórczych dokonań Grzegorza Górnego i Rafała Tichego. Otrzymujemy oto kolejny tom pasjonujących rozmów. Tym razem wybitny biblista. ks. prof. W. Chrostowski opowiada dziennikarzom o swoim zaangażowaniu w dialog katolicko- i polsko-żydowski. Podaje przy tym szereg mało znanych faktów. pokazując kulisy i bezdroża tego skomplikowanego procesu. Przedstawia m.in. okoliczności wielu ważnych i nagłośnionych medialnie wydarzeń. jak np. konfliktu o Karmel czy sporu o krzyż w Oświęcimiu. Pomimo zasady tzw. ‚politycznej poprawności’ ukazuje rzeczywisty stan i perspektywy relacji Kościoła z Żydami i z judaizmem.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Córka Króla Piratów

Autor: Tricia Levenseller

„– Pójdziesz z nami.

– Myślę. że szybko się nauczysz. kapitanie. że nie lubię. gdy ktoś mi mówi. co mam robić.”

Wysłana na misję. by odnaleźć starą mapę stanowiącą klucz do legendarnego skarbu. siedemnastoletnia piratka Alosa. celowo pozwala się uprowadzić. aby móc przeszukać statek konkurenta.

Dziewczyna zmaga się z bezwzględną piracką załogą. Dostępu do mapy broni jej porywacz. nadspodziewanie bystry i nieprzyzwoicie atrakcyjny. pierwszy oficer. Riden. Alosa ma jednak kilka asów w rękawie. Żaden marynarz nie zdoła pokrzyżować planów córki Króla Piratów.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 29.9


Gej w wielkim mieście

Autor: Mikołaj Milcke

Młody gej z prowincji przybywa do stolicy. by rozpocząć studia dziennikarskie. Jest pełen obaw. ale i nadziei na spełnienie swoich najskrytszych marzeń. A marzy przede wszystkim o miłości. Wielkiej. romantycznej. prawdziwej. Bez żalu zostawia za sobą życie w małym miasteczku na wschodzie kraju i zaczyna szukać. Wchodzi w całkiem nowy. pełen pułapek świat. Naiwny. marzący o księciu z bajki nie słucha ani własnej intuicji. ani ostrzeżeń przyjaciółek. Chce kochać i być kochanym. Za wszelką cenę. Czy rachunek za miłość nie okaże się zbyt wysoki?

Ta powieść udowadnia. że każdy ma prawo kochać. niezależnie od tego. kogo kocha. Wyruszcie w przygodę ubraną w humor. przezabawne dialogi i po prostu żyjcie chwilą!

Agnieszka Nikczyńska. ksiazki-takie-jak

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 39.9


Nie krocz za mną

Autor: Rose Mary

Podróż do Nowego Jorku jest dla RoseMary ostatnią szansą na spotkanie z ciężko chorym ojcem.

W pięknym domu elitarnej dzielnicy Manhattan wszyscy nieznajomi są dla niej nadzwyczaj mili. Kim jest opiekująca sie nią. dziwna starsza pani? Dlaczego tak jej zależy na dziewczynie? I skąd się wziął czarny demon w samym środku Central Parku?

Ta historia wydarzyła sie naprawdę. RoseMary jest – czy raczej była – medium. Z dziada-pradziada odziedziczone zdolności przekazała jej mama. Grunt. to sie nimi nie przejmować – radzono dziewczynie. Ale czy ignorowanie duchów jest możliwe?

Niniejsza historia. spisana na prośbę spowiednika. jest pierwszym na świecie tak obszernym świadectwem osoby egzorcyzmowanej z dziedzictwa okultyzmu. Znajdziesz w niej niezwykłą opowieść dziewczyny o jej rodzie do trzech pokoleń wstecz. a także komentarz eksperta. analizę kilku podobnych przypadków oraz posłowie salezjanina. który w swojej codziennej pracy spotyka sie ze skutkami okultyzmu.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach

Autor: Robert Spencer

Czy wiesz. że:
• Tolerancyjne. pokojowo nastawione wersety Koranu. które tak często się cytuje. zostały w rzeczywistości usunięte z księgi. zgodnie z islamską teologią.
• Jedyna nadrzędna zasada w islamie brzmi: „to. co jest dobre dla islamu. jest słuszne”.
• Każdy. kto obrazi lub nawet przeciwstawi się Mahometowi czy jego wiernym. zasługuje na upokorzenie i śmierć – jeśli to możliwe. przez ścięcie. Tak wynika z rozkazu Allaha. by uderzać „tych. którzy nie wierzą. (…) mieczem po szyi” (Koran 47:4).
• Dla muzułmanina rozwód to bułka z masłem. Musi tylko powiedzieć swojej żonie: „Rozwodzę się z tobą”. i gotowe – w ten sposób rozwód wchodzi w życie.
• Mahomet nie nauczał „pokoju i tolerancji”. Mahomet dowodził wojskiem i zlecał potajemne zabójstwa swoich wrogów.
• Większość współczesnych materiałów przedstawiających krucjaty całkowicie zaprzecza faktom historycznym.
• Aż 75% kobiet przebywających w więzieniach w Pakistanie w rzeczywistości odbywa karę za to. że stały się ofiarami gwałtu.
• Muzułmanie stanowią jedną czwartą populacji trzeciego co do wielkości miasta w Szwecji. Malmö.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich. którzy chcą mieć jasność w kwestii świętych wojen.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


https://woblink.com/product-publication/download/148344/pdf

1: Autor

:

Cena:


Zwierzaki i super dzieciaki

Autor: Tomasz Piekarski

W tym wyjątkowym zbiorze rymowanych i humorystycznych wierszyków. każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Zwierzaki i super dzieciaki” to zbiór jedenastu wierszyków. które zachęcają młodych czytelników do prawidłowego zachowania wobec otaczającego ich świata.

Zarówno do ludzi. zwierząt jak i przyrody. z którą mają nieodzowny kontakt. każdego dnia.

Piękne ilustracje dołączone do każdego z rymowanych wierszyków. przenoszą dzieci w świat wyobraźni. A pytania. które autor kieruje do najmłodszych. pozwalają brać czynny udział w czytaniu ze zrozumieniem.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9ksiązki romans, ubezpieczenia podręcznik akademicki pdf, na szczycie nieczysta gra pdf, turystyka zdrowotna definicja, co to jest korab, tess gerritsen kształt nocy, fonetyka, w śnieżną noc online, świat ktory nie nadejdzie, strzały w kopenhadze, rotmistrz zaremba, darmowe ebooki pdf, genialni lwowska szkoła matematyczna, frywolni.net, sebastien de castell, kaczka dziwaczka mp3 chomikuj, jesteś kozak uwierz w siebie i zacznij żyć pełnią życia…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin