Tak trzymać tom 3: Niepokonani. niepokorni

Tak trzymać tom 3: Niepokonani. niepokorni

Autor: Fleszarowa-Muskat Stanisława

Ostatnia część trylogii o dziejach Gdyni i jej mieszkańcach. Tak trzymać! – komenda. która ma na celu utrzymanie obranego kursu jest moralnym kompasem dla bohaterów rzuconych w wir historii pierwszej połowy XX wieku.

Łącznie na prawie dwóch tysiącach stron autorka opowiada historię rodzącego się portu i rozwoju osady w miasto. Niezwykle poruszająca opowieść o ludzkich dramatach i konsekwencjach trudnych decyzji. Literacka fabuła miesza się z faktami. a postacie fikcyjne z realnymi bohaterami historycznych wydarzeń. Fleszarowa-Muskat stworzyła wciągającą opowieść o przestrzeni. nie zapominając przy tym o jednostkach. od których zależał los przyszłych pokoleń.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 24.99


Tajemnica Spotify

Autor: Jonas Leijonhufvud

Daniel Ek. chłopiec z betonowych przedmieść Sztokholmu. marzył. że będzie potężniejszy niż Bill Gates. Kilkanaście lat później jego start-up zrewolucjonizował światowy przemysł muzyczny.

By to osiągnąć. Ek musiał sprostać wielu wyzwaniom: przekonać wytwórnie muzyczne do współpracy i podjąć walkę ze Steve’em Jobsem o wprowadzenie Spotify na rynek amerykański.

Z siedemdziesięciu wywiadów. przeprowadzonych przez Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda. powstał obraz tego. jak grupa wizjonerów postawiła wszystko na jedną kartę. wierząc w moc idei i tworząc największy szwedzki start-up. który stał się głównym konkurentem Apple’a.

Wkrótce ta fascynująca historia muzycznej rewolucji naszych czasów również na platformie Netflix.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 34.4


Strzelby. zarazki i stal Krótka historia ludzkości

Autor: Jared Diamond

Najlepsza popularnonaukowa książka roku.

Nagroda Pulitzera.

„Książka wielkich pytań i równie wielkich odpowiedzi’.

Yuval Noah Harari. autor bestsellera Sapiens: od zwierząt do bogów

W tej przełomowej książce Jared Diamond odkrywa. co tak naprawdę nadało bieg historii i przyczyniło się do największych przemian. które ukształtowały świat. jaki znamy. Autor. błyskotliwie wykorzystując wiele dyscyplin naukowych. udowadnia. że to właśnie trzy tytułowe czynniki – strzelby. zarazki i stal – ukształtowały ludzkość. Społeczeństwa. które najwcześniej zajęły się produkcją żywności i udoskonaliły metody jej wytwarzania. najszybciej też porzuciły etap łowiecko-zbieracki. a następnie rozwinęły kulturę pisaną i technologię. równocześnie wyłaniając struktury organizacji państwowej i religijnej. Ale także pośrednio wytworzyły wyniszczające zarazki i udoskonaliły broń. z której pomocą podążyły w świat drogą morską i lądową. aby podbić kultury mniej rozwinięte.

By zilustrować i potwierdzić swoją teorię. autor wyruszył w ekscytującą podroż po naszym globie. Dzięki temu powstała książka wyjątkowa. łącząca wydawałoby się odległe od siebie dziedziny nauki. takie jak geografia. botanika. mikrobiologia czy językoznawstwo i historia. a przy tym napisana językiem niezwykle przystępnym. zrozumiałym dla każdego czytelnika. który chce lepiej zrozumieć otaczającą go rzeczywistość.

Strzelby. zarazki i stal zaliczane są do najdonioślejszych publikacji popularnonaukowych ostatnich lat oraz stanowią jedną z najważniejszych prób zrozumienia funkcjonowania współczesnego świata. obalając jednocześnie wiele rasowych uprzedzeń.

„Książka Jareda Diamonda to nie spacer. a porywający bieg z przeszkodami po historii gatunku ludzkiego. odległych kontynentach i wydarzeniach z różnych epok. Autor stawia tysiące najbardziej fascynujących pytań o losy człowieka i tworzonych przez niego cywilizacji. Śledzimy je od początku ewolucji po współczesność. od najdalszych regionów Oceanii po krańce wszystkich znanych nam kontynentów.

Opowieść łączy jedna fundamentalna kwestia: dlaczego jest jak jest? Dlaczego cywilizacja techniczna. która zdominowała współczesny świat. narodziła się właśnie w zachodniej Eurazji i stąd dokonała podboju planety? Dlaczego nie dokonali tego australijscy aborygeni albo potomkowie ludów prekolumbijskich? Co spowodowało ten wykrzywiający nasze pojmowanie świata fenomen? Odpowiedzi pewnych nie dostaniemy prawdopodobnie nigdy. dlatego tym ważniejsze są błyskotliwe spekulacje Diamonda. zawsze oparte na głębokiej wiedzy i szacunku dla faktów. Polecam Strzelby. zarazki i stal zwłaszcza dziś. w maju 2020 roku. kiedy piszę te słowa. Może właśnie dzięki tej książce lepiej zrozumiemy. że światowa pandemia to nie kara boża. a tylko kolejny etap w ewolucji gatunku”.

Bogusław Chrabota

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48


Star Stable. Przebudzenie legendy

Autor: Dahlgren Helena

Każda z nich jest wyjątkowa. ale tylko razem mogą stawić czoła złu

Pradawna legenda zaczarowanej wyspy Jorvik głosi. że cztery przyjaciółki i czwórka ich obrońców ocalą świat przed złem. Po odnalezieniu tych słów w starej księdze. Lisa ze zdumieniem odkrywa. że ta przepowiednia jest właśnie o niej.

Rozpoczyna się wyścig z czasem – kto pierwszy odprawi Ceremonię Światła: cztery młode dziewczyny i ich ukochane konie. czy pozaziemski potwór Garnok mający na usługach mrocznych wojowników? Czy przebudzone w nich moce i siła przyjaźni wystarczą. by uratować wyspę?

Star Stable to spektakularna międzynarodowa gra online. którą pokochało już ponad 70 000 dziewczyn z Polski. Przeczytaj drugi tom powieści osadzonej w tym magicznym uniwersum. i przekonaj się sam

:

Cena:komórki permisywne, jo nesbo pdf, aleksandra łuszczyńska, x3 konflikt terrański, największy format książki, książki do słuchania za darmo, ten dzień ebook za darmo, dziennik noel, plutopia, powody do życia, nowa prawda o wunderwaffe, juliusz ćwieluch, czapski na nieludzkiej ziemi, jak napisać pracę dyplomową, roczniki kroniki, bibliografia geografii polskiej, morderstwo w orient expressie pdf, 1519 1521…