Zabić Pattona

Zabić Pattona

Autor: Martin Dugard

Wielotygodniowy numer 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”! 1.5 miliona egzemplarzy sprzedanych w USA!

Kto stał za śmiercią generała Pattona w grudniu 1945 roku? George S. Patton junior. agresywny. zdeterminowany. jeden z najbardziej kontrowersyjnych dowódców II wojny światowej. Wieczny wojownik. błyskotliwy strateg. bezwzględnie szczery. często obcesowy. Stał się niewygodny dla polityków. gdy 8 maja 1945 roku. w dniu zakończenia wojny w Europie. zaszokował słuchaczy na konferencji prasowej. ogłaszając. że: „Będziemy potrzebowali nieustającej pomocy Wszechmogącego. jeśli mamy żyć na jednym świecie ze Stalinem i jego morderczymi zbirami (…). Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości. ale umocniliśmy drugiego. znacznie gorszego”. Kilka miesięcy później. tuż przed powrotem do Stanów Zjednoczonych. Patton zginął na skutek tajemniczego wypadku samochodowego.

Przez ponad 70 lat podejrzewano. że jego śmierć nie była przypadkowa. Na kartach Zabić Pattona autorzy opisują potężnych wrogów. którzy mogli usunąć niewygodnego generała.

Bill O’Reilly. wielka gwiazda telewizji Fox News. i historyk Martin Dugard opisują wkład generała George’a S. Pattona juniora w zwycięstwo aliantów i rolę. jaką jego 3. Armia odegrała w pokonaniu III Rzeszy. Pokazują też. że na polu polityki Patton musiał stawić czoło przeciwnikom znacznie groźniejszym i bezwzględnym niż na polach bitew.

Śmierć Pattona. zaciekłego wroga komunizmu i imperialnych ambicji Rosji. zyskuje obecnie niebezpiecznie aktualne znaczenie. Słowa z maja 1945 roku: „Dzisiaj powinniśmy powiedzieć Rosjanom. że mają iść w cholerę. zamiast ich słuchać. kiedy nam mówią. że mamy się cofnąć”. są niestety znów na czasie. Tym bardziej warto poznać kulisy tajemniczej śmierci generała Pattona.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 44.9


Hłasko

Autor: Radosław Młynarczyk

Urodził się w 1934 roku w Szczakach. Zmarł w 1969 w Wiesbaden. Aż trudno uwierzyć. że żył tylko trzydzieści pięć lat. bo zdarzeniami z jego życia można by obdzielić kilka osób. Do tego jeszcze mistyfikacje. pozy i autokreacja. Marek Hłasko. ikona buntownika polskiej literatury. debiutował wcześnie i szybko zyskał rozgłos. Wiedział. jak wywołać zainteresowanie i podtrzymać uwagę. Znał wszystkich i wszyscy znali jego. Jego narzeczoną była Agnieszka Osiecka. jego opowiadaniami interesowali się filmowcy. wśród nich Has. Ford i Wajda. w jednej z ekranizacji zagrał Cybulski i Sonja Ziemann. przyszła żona pisarza. Był o krok od zrobienia kariery w Hollywood. dokąd pojechał. jak twierdził. za namową Polańskiego. Nie został jednak sławnym scenarzystą. Zyskał za to przyjaciół. wśród nich był Komeda.

Żył szybko i intensywnie. Wbrew woli stał się obywatelem świata. Wszystkie doświadczenia. nawet te najbardziej skrajne i tragiczne. z niewątpliwym talentem przekuwał w literaturę. Nieposkromiony temperament i wyobraźnia nie mieściły się jednak w samym pisaniu – w literacki mit przemieniał również swoje życie i to tak skutecznie. że uwierzono. że jest prostym chłopakiem z Marymontu.

Radosław Młynarczyk dekonstruuje legendę. demaskuje kreacje. obala mity. Tropi wątki autobiograficzne w utworach i odkrywa zmyślenia. które Hłasko wplótł w swój życiorys. Pokazuje. że zarówno prawda. jak i zmyślenia są tu równie pociągające.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


Legenda Tatr

Autor: Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Słynna epopeja tatrzańska przedstawiająca. w pierwszej części („Maryna z Hrubego”) dramatyczne i tragiczne dzieje Aleksandra Kostki-Napierskiego – przywódcy powstania chłopskiego na Podhalu. Bohaterem drugiej części („Janosik Nędza Litmanowski”) jest inna historyczna postać – Janosik. który. jak głosi legenda. rabował bogatych i wspomagał biednych. Jednak. jak wyraźnie zaznacza Autor. ich losy przedstawione są w powieści w sposób dość dowolny. Są jedynie inspiracją. Wątek romansowy obu części. to dzieje Maryny i jej nieszczęśliwej miłości do wojewodzica Sieniawskiego.

Oprócz interesującej. obfitującej w zwroty akcji fabuły. wielkim walorem „Legendy Tatr” są drugoplanowe postacie ze świata góralskiego. kreślone z dużą swobodą. szczerością i poczuciem humoru. Ciekawe i wartośc

25: https://woblink.com/ebook/oczami-milosci-bolz-shawn-206861u

Cena:


Nie ma lipy!

Autor: Robert Burneika

Jak chłopiec z małej. nikomu nieznanej wioski stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych kulturystów? Po prostu spełniał swoje marzenia. Burneika pokazuje. że nie ma drogi na skróty. Nie zawsze będzie łatwo. ale będzie warto. Upór. chęć walki. umiejętność pokonywania własnych słabości – w świecie sportu to bardzo pożądane cechy. Jeśli dodamy do tego trochę stejków i garść motywacji – sukces gwarantowany.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


Wydawnictwo

Saga Egmont: Format

199826

https://woblink.com/product-publication/download/199826/epub: 1

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/197045/epub

1:

:

Cena:niezdobyta tom 2, czytnik ebook na pc, sawicki histologia pdf, genealogia rodziny miziołków, bożena grabowska, brazylia boliwia, pamiętniki swingersów, biblioterapia pdf, mieszkaj pięknie, ameryka przed kolumbem, zrozumiec montessori, rynek pracy literatura, biologia notatki…