Nadeszło jutro

Nadeszło jutro

Autor: Iwan Krastew

Są takie chwile. kiedy oczywistości potrafią runąć. a nasze pojmowanie tego. co możliwe. zmienia się dramatycznie. Taką chwilą był wybuch epidemii COVID-19. Błyskotliwy esej Iwana Krastewa pomaga zrozumieć sytuację. w jakiej się znaleźliśmy za sprawą pandemii. i zastanowić się nad przyszłością. jaką dla nas gotuje. 

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 24.9


ISBN

9788395886737: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/w-kinie-panoramicznym-juraj-kovacik-208093u

Cena:


Okudżawa. Życie. piosenki. legenda

Autor: Dmitrij Bykow

„Okudżawa” Dmitrija Bykowa to pierwsza w Polsce obszerna biografia rosyjskiego śpiewającego poety (obrażał się. gdy nazywano go bardem). Chociaż od lat sześćdziesiątych piosenki Okudżawy (1924–1997) cieszą się w Polsce niezmiennym powodzeniem. prawie nic nie wiemy o życiu ich autora. Sam starał się mówić o nim jak najmniej. A jest to życiorys tragiczny. będący odzwierciedleniem całej epoki porewolucyjnej Rosji od lat represji stalinowskich po epokę ‚zastoju’ Breżniewa i upadek ZSRR. Rozstrzelany ojciec. matka dwukrotnie skazana na łagier i zesłanie. wojna. szykany. cenzura. bezustanne zmaganie się z nagonką ‚prawdziwych partyjnych patriotów’ na poezję. która tylko broniła prawa człowieka do bycia uczciwym. niezależnym i myślącym… Kilkanaście piosenek. od lat znanych polskiemu słuchaczowi. nie oddaje tragizmu losów ich twórcy. rozpaczliwie broniącego swojego człowieczeństwa w nieludzkim ustroju. Tę lukę wypełnia ponad sto wierszy. po raz pierwszy prezentowanych w książce Bykowa – wielu z nich nigdy nie publikowano nawet w Rosji. zachowały się tylko w rękopisach. przechowywanych przez przyjaciół Okudżawy. Za każdym kryje się pasjonująca historia. która pozwala zagłębić się w sowiecką codzienność. poznać donosy na poetę. a także jego burzliwe życie osobiste – od łobuzerskiej młodości na podwórku moskiewskiego Arbatu po liczne romanse i działalność opozycyjną. Bułat był wielkim przyjacielem Polski. To w Polsce ukazała się jego pierwsza płyta. a „Modlitwy François Villona” z niezmiennym zachwytem słuchają kolejne pokolenia. Niech więc biografia poety wzbogaci naszą wiedzę o nim i o Rosji. a Czytelników umocni w przekonaniu. że „trzy siostry”. wierne towarzyszki twórczości Okudżawy – Wiara. Nadzieja i Miłość – zawsze zwyciężają.

Dmitrij Bykow (ur. 1967). rosyjski poeta i prozaik. obrazoburczy satyryk. kontrowersyjny dziennikarz oraz popularny publicysta. znakomity propagator kultury i sztuki. autor programów literackich na kanale telewizyjnym Deszcz. Jego prelekcje o literaturze gromadzą tłumy słuchaczy we wszystkich miastach Rosji. Zagorzały antystalinowiec. dwukrotnie odmówił spotkania z prezydentem Putinem. Uczestniczył w wielu akcjach opozycji. Jest autorem książek z dziedziny literaturoznawstwa. m.in. dyskusyjnych biografii Borysa Pasternaka. Maksyma Gorkiego. Włodzimierza Majakowskiego i Bułata Okudżawy.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 48


Egzorcyzmy Anneliese Michel. Historia prawdziwa

Autor: Felicitas D. Goodman

Historia najsłynniejszych egzorcyzmów. jakie kiedykolwiek przeprowadzono!

W 1976 roku młoda Niemka Anneliese Michel została poddana serii egzorcyzmów. Problem wydawał się niezwykle poważny. Dziewczyna spożywała węgiel. wkładała głowę do muszli klozetowej. biegała nago po domu. opychała się pająkami i muchami. posługiwała dawnymi językami. a jej twarz potrafiła w sposób odrażający zmienić wygląd…

Obrzędy prowadziło dwóch kapłanów Kościoła Katolickiego. którzy uznali. że Anneliese została opętana przez sześć demonów. W trakcie egzorcyzmów dziewczyna zmarła. Wkrótce potem jej rodzice. a także obaj księża stanęli przed sądem i zostali skazani za zabójstwo w wyniku zaniedbania…

W oparciu o rozmowy z odpowiedzialnymi za egzorcyzmy księżmi. a także rodzicami dziewczyny i jej znajomymi. Felicitas Goodman napisała fascynującą książkę na temat tego. co naprawdę stało się Anneliese Michel. Zgłębiła przy tym pradawną tajemnicę opętania przez demony…

Sprawa Anneliese Michel do dziś budzi wiele wątpliwości. ale i napawa lękiem. Na jej podstawie powstał zarówno film dokumentalny pod tym samym tytułem. jak i film fabularny – Egzorcyzmy Emily Rose.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


Wielka Magia

Autor: Elizabeth Gilbert

Wielka Magia – zdaniem m.in. „USA Today” i „Vanity Fair” najgorętsza książkowa premiera tej jesieni!

Autorka Jedz. módl się. kochaj i innych bestsellerowych książek od lat inspiruje czytelników. Teraz wszystkim. którym brakuje pewności siebie. wytrwałości czy cierpliwości. by podążyć za swymi marzeniami i powołaniem. pokazuje. jak z powodzeniem przezwyciężyć te obawy.

Jeśli pragniesz napisać książkę. stworzyć dzieło sztuki. znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji – Wielka Magia otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości. mocy i radości.

Ta książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conferenc

https://woblink.com/product-publication/download/205388/epub: 1

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/201112/epub

1:

:

Cena:rachunkowość finansowa z uwzględnieniem mssf, krzyżacy audiobook za darmo, chyłka tom 5, grzegorz misztal, wojciech franzblau, kto wiatr sieje książka, gdyby nasze ciało potrafiło mówić, harry potter pierwsze wydanie, peru brazylia, konkurs na żonę pdf, fałszywa pandemia chomikuj, kapelusz pani wrony pdf, wiek historia, embriologia bartel, życie zwierząt, 365 dni książka cz 1, cukierku ty łobuzie audiobook chomikuj, rekreacje mikołajka, ziemia obiecana powieść, słownik wyrazów bliskoznacznych angielski, bogdan wojciszke psychologia miłości, ciechaniewicz pielęgniarstwo pdf…