Fantastyczny Pan Lis

Fantastyczny Pan Lis

Autor: Roald Dahl

Książka autora Charliego i fabryki czekolady

Fantastyczny Pan Lis musi uciekać! Trzej najgroźniejsi farmerzy w dziejach świata wpadli na jego trop. Gnojek. Blagier i Szparag nienawidzą rudzielca i zrobią wszystko. by się go pozbyć. Nie mają jednak do czynienia z lisem zwykłym. ale fantastycznym. który ma chytry plan. żeby wykraść ich smaczne kąski.

***

Dzieci kochają książki Roalda Dahla. a jego Charlie i fabryka czekolady oraz Matylda należą do ulubionych lektur szkolnych. Można je też zobaczyć w wersjach filmowych. Steven Spielberg wyreżyserował film zatytułowany BFG. którego pierwowzorem jest opowieść o Bardzo Fajnym Gigancie.

Natomiast Fantastyczny Pan Lis zainspirował Wesa Andersona do nakręcenia w 2009

29.99: https://woblink.com/ebook/zloty-sen-grazyna-jeromin-galuszka-16523u

Cena:


Do piekła i z powrotem: Europa 1914–1949

Autor: Ian Kershaw

Nawet ci. którzy dobrze znają historię. znajdą wiele szokujących faktów na stronach tej książki. Jeszcze więcej się z niej nauczą. bo to nie tylko katalog okropności. ale też dokładna analiza ich przyczyn.

„THE TIMES”

Kershaw stworzył bezstronną. opartą na gruntownych badaniach i przystępnie napisaną książkę. która będzie punktem wyjścia dla każdego. kto chce zrozumieć najstraszniejsze dekady europejskiej historii.

„THE WALL STREET JOURNAL”

Europejska katastrofa trwająca nieprzerwanie od 1914 do 1949 roku. Czas niedający się porównać z niczym innym w historii. Dramatyczny okres zmagań narodów w dwóch wielkich wojnach.

I powojenny ład. który nie spełnił niczyich oczekiwań.

Wi

29.9: https://woblink.com/ebook/tylko-niewinni-rachel-abbott-143184u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/177388/epub

1:

:

Cena:


Cherub

Autor: Przemysław Piotrowski

Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni.

Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości.

Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda Czarneckiego sprawę przejmuje prokurator Arleta Winnicka. Zainscenizowane miejsce zbrodni. wybór ofiary i brak śladów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Morderca jest brutalny. nieprzewidywalny i świetnie panuje nad sytuacją. Bardzo szybko daje śledczym do zrozumienia. że żadne z nich nie może czuć się bezpieczne. Szykuje się najtrudniejsza sprawa w ich karierze.

Brudny. zdeterminowany. by uratować przyjaciół i raz na zawsze zostawić przeszłość za sobą. podejmuje wyzwanie. Finałowy pojedynek dopiero się rozpoczyna.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 20.99


Wyhoduj sobie wolność

Autor: Szymon Opryszek

„Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność” – mówi o rodakach José Mujica. były prezydent i najskromniejszy celebryta świata. który do pracy jeździł 20-letnim garbusem. a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne.

Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki. który nie pasuje do reszty kontynentu. Choć ten kraj zajmuje powierzchnię niewiele większą od Grecji i mieszka w nim zaledwie trzy i pół miliona ludzi. istotnie różni się od sąsiadów. Stabilny politycznie i ekonomicznie. nie przystaje do niemal żadnych europejskich stereotypów o Ameryce Łacińskiej. To jedno z najbardziej laickich państw świata. Jako pierwsze całkowicie zalegalizowało uprawę i spożycie marihuany. pary jednopłciowe mogą tu adoptować dzieci. a prostytutki płacą składki na ubezpieczenie społeczne. Każdy uczeń dostaje od państwa laptop. emeryt – tablet. a imigrant i uchodźca. nawet były więzień Guantanamo – szansę na nowe życie.

„Wyhoduj sobie wolność” to reporterska opowieść o niezwykłym eksperymencie społecznym i otwarte pytanie o granice dla marzycieli i wizjonerów. próbujących wykuwać nowy. lepszy świat.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45źródła prawa miejscowego, ebooki, przykłady tezy, nero sarah brianne pdf, książki do czytania, planeta singli2, życie za wszelką cenę, dendrologia seneta, angielski dla fizjoterapeutów, marian mikołajczyk, yugine, krew nie woda: polskie zapiski współczesne, krajewski kryminał, pierwsza konstytucja usa, kusząca pomyłka vi keeland pdf…