ISBN

ISBN

9788364846885: Wydawnictwo

Format

13.7: https://woblink.com/ebook/projekt-zdrowie-anders-hansen-carl-johan-sundberg-29064u

Cena: Carl Johan Sundberg


Rodzanice

Autor: Katarzyna Puzyńska

Zbliża się krwawy superksiężyc. Mieszkańcy maleńkich Rodzanic boją się. że ta niezwykła pełnia uwolni z dawna uśpionego demona. Tymczasem na zamarzniętym. smaganym zimowym wichrem jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny. Jest przykryta kocem. Gdyby nie to. że jakieś zwierzę poszarpało jej rękę. wyglądałaby. jakby spokojnie spała. Tego samego dnia umiera pewna dziennikarka. W ostatnich słowach przestrzega byłą komisarz Klementynę Kopp przed wilkołakiem. Wkrótce emerytowana policjantka znika bez śladu… Pojawiają się sugestie. że to Kopp dokonała zbrodni. Tylko aspirant Daniel Podgórski wierzy. że dawna koleżanka jest niewinna. Jaki sekret skrywa sam Podgórski? Dlaczego odpowiedzi warto szukać w szklanej kuli? Ile prawdy jest w anonimie zapowiadającym śmierć wszystkich mieszkańców Lipowa? I kto tak naprawdę czai się w ciemności?

‚Rodzanice’ to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku. Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji. czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega. spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy. ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą. gdzie toczy się akcja jej powieści.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 21.69


Ta druga

Autor: Therese Bohman

Zatrudniona dorywczo w szpitalnej stołówce samotna. bezimienna młoda kobieta z prowincji poznaje bogatego lekarza. Carl wpada jej w oko od razu. ale z czasem okazuje się. że zainteresowanie jest obopólne. pomimo że lekarz jest starszy. bogaty. wykształcony – a przede wszystkim ma rodzinę. Wydaje się. że to banalna historia. jakich wiele. że to się musi źle skończyć. Ale czy na pewno?

Therese Bohman zaprasza nas do dwóch równoległych światów: biednej. zagubionej. poszukującej kierunku w życiu kobiety i ustatkowanego. pewnego siebie. zamożnego mężczyzny. Poznajemy ich domy. marzenia. dowiadujemy się. jak spędzają czas i jakie noszą ubrania. Przepaść między nimi to nie tylko różnica statusu społecznego wyznaczonego przez pieniądze i wykonywaną pracę. ale też przez pochodzenie i uwaru

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.65


ISBN

9788378354277: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/dluga-droga-do-domu-joanna-jax-17255u

Cena:


Motyl i skrzypce

Autor: Kristy Cambron

Kiedy najbliższa osoba skazuje cię na śmierć w Auschwitz

Dramatyczna historia o sile kobiet i miłości

Adele von Bron. utalentowana skrzypaczka. poświęciła wszystko. żeby ratować ostatnich wiedeńskich Żydów. Kiedy na polecenie własnego ojca. wysokiego rangą generała Trzeciej Rzeszy. trafiła do obozu w Auschwitz. jej piękny świat legł w gruzach. Przerażającą codziennością stały się głód. strach i cierpienie.

Kilkadziesiąt lat późnej Sera James. właścicielka galerii sztuki na Manhattanie. angażuje się w poszukiwania portretu młodej skrzypaczki. który pierwszy raz ujrzała. będąc jeszcze dzieckiem. Podczas próby odnalezienia zaginionego arcydzieła los stawia na jej drodze Williama Hanovera. którego dziadek może być kluczem do rozwiązania zagadki dzie

19.19: https://woblink.com/ebook/moje-serce-w-dwoch-swiatach-jojo-moyes-nina-dzierzawska-agnieszka-mysliwy-126049u

Cena:


Mężczyźni objaśniają mi świat

Autor: Rebecca Solnit

Zbiór błyskotliwych tekstów amerykańskiej feministki i historyczki.

Zaczyna się niewinnie. od czegoś. co przy pewnej dozie dobrej woli można by uznać za towarzyską niezręczność. Podczas przyjęcia pan domu nie przyjmuje do wiadomości. że rozmawia z autorką książki. którą właśnie jest jej łaskaw objaśniać. Rebecca Solnit widzi jednak w tym zdarzeniu coś więcej. coś. z czym stykają się na co dzień miliony kobiet na świecie: przejaw symbolicznej przemocy ze strony mężczyzn. emanację patriarchalnego systemu. w którym funkcjonujemy. To jednak zaledwie czubek góry lodowej – autorka opowiada o innych zdarzeniach (często obficie relacjonowanych przez media). w których ujawnia się symboliczna lub nawet fizyczna przemoc wobec kobiet (w Stanach Zjednoczonych co 6 minut zgłaszany jest gwałt. a są to bardzo zaniżone statystyki). Jednocześnie Solnit wpisuje sytuację i prawa kobiet w szerszy geopolityczny i kulturowy kontekst. Przywołuje też dwie inne wybitne eseistki: Virginię Woolf i Susan Sontag. z którymi podejmuje dialog i polemizuje. Lekki styl i bystrość wywodu sprawiają. że od tekstów Solnit trudno się oderwać. Z pewnością powinny one dać do myślenia zarówno kobietom. jak i mężczyznom – są aktualne aż do bólu.

Rebecca Solnit jest amerykańską eseistką. historyczką i działaczką feministyczną. Napisała kilkanaście książek z pogranicza antropologii. filozofii i polityki. m.in. wielokrotnie nagradzaną Eadweard Muybridge and the Technological Wild West oraz Wanderlust: A History of Walking. Publikuje w wielu pismach. m.in. “Harper’s Magazine” i “Guardian”. 

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 29motyl genova, zbigniew białas rutka, dla elizy mp3 download, zatoka świn, samochody bez tajemnic, kamienie na szaniec z opracowaniem, czy myśli samobójcze to grzech, epoka milczenia, dora kolorowanka, cicero szpieg, lwy z gdańskiego ratusza, małachow książki, bóg urojony pdf, kindle książki za darmo, odyseusze tom 3…