Omerta

Omerta

Autor: Mario Puzo

Ostatnia wielka powieść o mafii autora OJCA CHRZESTNEGO 

ZMIERZCH MAFII CZY TYLKO ZMIANA METOD?

Omertà – zmowa milczenia – pozwoliła włoskiej mafii przetrwać przez lata. Jej złamanie oznacza śmierć i utratę honoru. U schyłku XX wieku honor ma jednak poważnego konkurenta – PIENIĄDZE. Czy to właśnie one są motywem zabójstwa popełnionego w biały dzień w samym środku Manhattanu na Raymonde Aprilem. czołowym amerykańskim mafiozie. który przed trzema laty zerwał z działalnością przestępczą? Czy może chodziło o złamanie mowy milczenia?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 28


Pieśń królowej

Autor: Elizabeth Chadwick

Poznajcie królową tysiąclecia! Historia kobiety. która zmieniła bieg dziejów Europy.

Eleonora Akwitańska. królowa Francji i Anglii. żyła ponad osiemset lat temu. lecz do dziś fascynuje współczesnych. Swoją niezłomną wolą doprowadziła do unieważnienia nieudanego małżeństwa. była kobietą ambitną. mądrą i wykształconą. potrafiła czerpać radość z miłości.  Elizabeth Chadwick z życia średniowiecznej królowej. matki Ryszarda Lwie Serce. uczyniła pasjonującą i pełną emocji opowieść. na wskroś wiarygodną. bo opartą na źródłach. które dotrwały do naszych czasów. 

Alienor ma trzynaście lat. Przyszłość młodej i pięknej dziedziczki akwitańskiej wydaje się usłana różami.  lecz gdy w 1137 roku umiera jej ukochany ojciec. dziewczyna zostaje zmuszona

:

Cena:


Polacy – Żydzi – Okupacja. Fakty. postawy. refleksje

Autor: Władysław Bartoszewski

Ostatnia książka Władysława Bartoszewskiego.
Rok po jego śmierci.

Postanowiłem. w oderwaniu. o ile się da. od osobistych. subiektywnych doświadczeń. napisać książkę o tym. co było wspólne Żydom i Polakom w strasznych warunkach hitlerowskiej eksterminacji. O ich trudnym. a potem ostatecznym losie. o bezradności prześladowanych i samotności ginących. O tym. co Polacy – bo na ich ziemi się to działo – konkretnie robili. aby Żydom pomóc. a czego nie robili. I czego zrobić nie mogli. O obojętności. podłości i heroizmie. O wzajemnych kontaktach polskiego i żydowskiego ruchu podziemnego. O roli rządu polskiego w Londynie w informowaniu opinii wolnego świata. O próbach poruszenia sumienia tego świata i pobudzenia do działania czołowych polityków Anglii i Ameryki.

Władysław Bartoszewski (z przedmowy)

Książka wzbogacona jest obszerną rozmową o stosunkach polsko-żydowskich przeprowadzoną z Władysławem Bartoszewskim przez Bożenę Szaynok w ostatnich dniach przed śmiercią profesora.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 29.99


Łapy precz od żartów

Autor: Abelard Giza

Stramik i Giza robią streaming z rzeczywistości co dwie doby. Jeden jest anarchistą i abnegatem. testującym wszystkie dostępne i te mniej dostępne na rynku używki. Uderza w świętości. bo to pobudza intelekt. Drugi tłumaczy i tonuje – i choć jest równie ironiczny. to jednak najwyżej stawia rodzinę i dzieci. Sceniczny duet doskonały i mieszanka wybuchowa na papierze.

Geje. aborcja. eutanazja. Rasizm. szowinizm i celebryci. Narkotyki. głupota polityków. medialne kompromitacje. Życiowa beznadziejność. sceniczna sprzedajność i permanentne niewyspanie. Nędza social mediów. celebrytoza w oparach mefedronu i satyryczne know-how. Kerouac. Palahniuk. Hunter S. Thompson i Paulo Coelho. Netflix. serialoza. hotelowy kac i patostreaming. Palce lizać!

Nie ma tabu. nie ma granic – łapy precz od żartów!

:

Cena:


ISBN

9788324049943: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/misja-encyklopedia-arturo-perez-reverte-30282u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/125233/epub

1:

:

Cena:feynmana wykłady z fizyki pdf, goli modele, mariusz czubaj rip, powieść anny fryczkowskiej, tydzień konstancji, artur wikiera, bez przebaczenia pdf, nowy alfabet mafii pdf, kłamstwo blaga, miłość i odpowiedzialność, katarzyna michalak pdf, jak nie dać się zmanipulować, topr. żeby inni mogli przeżyć, agnieszka szczygielska, królowa mroku i powietrza cassandra clare, problematyka chłopcy z placu broni…