Ekoszafa. Ubieraj się dobrze

Ekoszafa. Ubieraj się dobrze

Autor: Elizabeth L. Cline

Jeśli chcesz zmienić świat na lepsze. zacznij od własnej szafy.

Elizabeth L. Cline – dziennikarka. fashionistka i ekspertka w dziedzinie ubrań – prezentuje przejrzysty przewodnik po etycznej i ekologicznej modzie. w którym podpowiada. jak stworzyć wspaniałą pod każdym względem garderobę.

‚Ekoszafa’ to coś więcej niż tylko poradnik mody. To manifest. wezwanie do czynu. apel o zainicjowanie zmian w funkcjonowaniu jednej z najbardziej szkodliwych branż na świecie – branży mody. Cline bierze pod lupę przemysł odzieżowy. Podpowiada. jak wyzwolić się z trybów fast fashion. jak od nowa pokochać. szanować i rozumieć modę – bez obciążania środowiska i sumienia. a zarazem bez szkody dla własnego stylu. Z tej książki dowiemy się. gdzie i w jaki sposób powstają nasze ubrania oraz jak dołączyć do międzynarodowego ruchu społecznego modowych rewolucjonistów.

‚Ekoszafa’ to szafa człowieka świadomego. czyli zestaw ubrań skompletowany z większą dbałością i świadomością: skąd pochodzą. z czego zostały uszyte i dlaczego są ważne. Niniejszy poradnik pomoże przeobrazić osobistą garderobę i ułatwi dokonywanie lepszych. wartościowszych wyborów odzieżowych bez większych wyrzeczeń. Znajdziesz w nim informacje o ekologicznych materiałach. przyjaznych środowisku producentach. dowiesz się wszystkiego o ekologicznej pielęgnacji ubrań i nauczysz rozpoznawać dobrej jakości tkaniny. a także przedłużać ich trwałość. To kompletny zbiór wskazówek. jak dobrze wyglądać. dobrze się czuć i dokonywać właściwych wyborów w kwestiach garderoby.
Książka ta jest również zaproszeniem do rewolucji w modzie. Prawda jest bowiem taka. że świadoma moda to nie towar. który kupujemy. Świadoma moda to stan umysłu. ruch społeczny. styl życia. Manifest i wezwanie do działania. Wykorzystajmy cudowną siłę mody. aby zmienić ją samą. a w efekcie być może cały świat!
Elizabeth L. Cline

Lektura obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów mody. którym nie jest obojętny los naszej planety.
Booklist

Z książki Cline dowiemy się. jak sprawić. by nasze ubrania odzwierciedlały nasze poglądy etyczne i jednocześnie dodawały nam jeszcze więcej szyku.
‚InStyle’

Cline dostarcza mnóstwa cennych praktycznych wskazówek. jak dokonywać bardziej etycznych wyborów konsumenckich.
‚Publishers Weekly’

Pokochałam ten poradnik. Przejrzysty. inspirujący i arcyciekawy. Tego było potrzeba światu.
Kate Secules. założycielka VisibleMending

Czy jesteś minimalistką. czy fashionistką – weź sobie do serca porady Elizabeth L. Cline zawarte w tym pouczającym przewodniku po modzie oraz trafniejszych zakupach.
‚Real Simple’

Absolutna biblia zrównoważonej mody. którą każdy powinien przeczytać.
Isabella David. modelka

Ta książka powinna się znaleźć w każdym domu. Możemy się z niej nauczyć nowych. właściwych zachowań. promujących zrównoważony styl życia. łącznie z dawno zapomnianą sztuką naprawiania ubrań. Bardzo pomocny poradnik!
Arizona Muse. modelka i aktywistka

Elizabeth L. Cline jest dziennikarką i publicystką. Współpracuje między innymi z czasopismami: ‚Los Angeles Times’. ‚Atlantic’. ‚Nation’ i ‚New Yorker’. Posiada rozległą wiedzę na temat odpadów generowanych przez branżę mody. prowadzi własną działalność związaną ze sprzedażą używanych ubrań. a także sprawuje funkcję dyrektorki ds. badań i ponownego użycia w jednej z największych nowojorskich firm pośredniczących w sprzedaży używanej odzieży – Wearable Collections. Jej pierwsza książka (‚Overdressed: The Shockingly High Cost of Cheap Fashion’) była przełomowym reportażem śledczym odsłaniającym skrzętnie ukrywane do niedawna grzechy tzw. fast-fashion: niszczenie środowiska. wyzysk pracowników. a także odbieranie nam przyjemności obcowania z modą. ‚Ekoszafa’ podpowiada. jak możemy temu wszystkiemu zaradzić.
Elizabeth L. Cline mieszka w Brooklynie z partnerem. Josephem D. Rowlandem. muzykiem grupy Pallbearer. oraz kotką Lily.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


ISBN

9788324224876: Wydawnictwo

Format

15: https://w

Cena: 35.9


ISBN

9788365553928: Wydawnictwo

Format

20.3: https://woblink.com/ebook/bozy-kierunek-groeschel-craig-205676u

Cena:ksiądz na manowcach, ebooki promocje, karol wojtyła książki, trywialne, audiobook cierpienia młodego wertera, jak przestać się martwić i zacząć żyć, zaczrowana zagroda, jak czytac ludzi, remigiusz.mroz, virginia woolf fale, 365 dni blanka lipińska pdf pobierz, komunikacja niewerbalna w interakcjach międzyludzkich, katy evans playboy…