Spadek

Spadek

Autor: Vigdis Hjorth

Powieść równie szczera i bolesna jak Moja walka Knausgårda

Historia splątanych relacji rodzinnych. konfrontacji z ojcem. wypierania prawdy

W spadku po rodzicach otrzymujemy bowiem nie tylko kolor oczu czy letniskowy domek…

Wszyscy przeciwko Bergljot. Dwie siostry. brat. matka i ojciec. od którego w trakcie rozmowy telefonicznej usłyszy: „Spójrz w lustro. a zobaczysz psychopatkę”.

Bergljot po latach pisze e-mail do sióstr: „Żadna z was w żadnym momencie nie zapytała mnie o moją historię. Wywoływało to we mnie wielki smutek”.

Dlaczego tak się stało? Jaka rodzinna tajemnica została zamieciona pod dywan. przysłonięta niedzielnymi obiadami i gwiazdkowymi prezentami?

Bez zamknięcia spraw z przeszłości Bergljot nie może uporządkować swojego życia i pozbyć się traumy z dzieciństwa. Teraz ponadto nieoczekiwanie została wykluczona ze spadku po ojcu. a jej walka o prawdę spotyka się z milczeniem.

Czy Bergljot rzeczywiście ma rację? A może kłamie?

Spadek. którego świetny polski przekład pióra Elżbiety Ptaszyńskiej–Sadowskiej trafia do polskich księgarń. był najgoręcej komentowaną i dyskutowaną książką w Norwegii w 2016 roku. Atmosferę podgrzewały dodatkowo sugestie. że autorka opisała w niej własną historię. Prawa do wydania książki sprzedano do 13 krajów.

Vigdis Hjorth (ur. 1959. Oslo) studiowała filozofię. literaturę i nauki polityczne. a karierę literacką rozpoczynała jako autorka książek dla dzieci. Cztery lata po debiucie w tej kategorii sięgnęła po tematykę dorosłą. Ma na swoim koncie 30 książek dla dzieci i dorosłych. Należy do najbardziej znaczących pisarek współczesnej literatury norweskiej. Zdobyła wiele nagród literackich. m.in. Nagrodę im. Sørena Gyldendala (2011). Nagrodę Krytyków (2012). Honorową Nagrodę Bragego (2014). Nagrodę im. Amalie Skram (2014) oraz Nagrodę Księgarzy (2016). W 2017 roku otrzymała nominację do Literackiej Nagrody

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Przy stole z królem. Jak ucztowano na królewskim dworze

Autor: Wika Filipowicz

Jak wyglądała prawdziwa kuchnia staropolska? Czy na obiadach czwartkowych u króla Stasia można się było najeść? I jak – znana z drakońskich diet – Sisi uwiodła Franciszka Józefa swoim apetytem?

Poznaj wielką historię od kuchni!

Królowa Jadwiga lubiła napić się piwa ze swoimi dwórkami. Jagiełło z kolei nienawidził alkoholu i… jabłek. Musiał natomiast ukrywać swoją miłość do gruszek. które ze względu na kształt uchodziły za przysmak kobiecy. Zwycięzcy spod Grunwaldu nie wypadało się nimi zajadać.

Jan III Sobieski często widywany był ze swoim kajecikiem. w którym zapisywał receptury ulubionych dań. Zawdzięczamy mu nie tylko wiktorię wiedeńską. lecz także sprowadzenie do Polski ziemniaków. Obiady najchętniej jadał w gronie rodziny. a śni

35.99: https://woblink.com/ebook/antolka-magdalena-kordel-154315u

Cena:


Cud grudniowej nocy

Autor: Magdalena Majcher

Dwa pokolenia.

Pięć kobiet.

Jedna noc. która może wszystko zmienić.

Magdalena nienawidzi świąt i próbuje uciec w pracę przed bolesnymi wspomnieniami. Teresa marzy tylko o jednym – by na chwilę przestać się martwić wszystkimi dookoła i móc zająć się sobą. Kamila musi poradzić sobie z nową rolą – partnerki i przyszłej matki. Kinga prowadzi szczęśliwe życie. które idealne okazuje się tylko na Instagramie. Maria pragnie tylko jednego – zgromadzić znów całą rodzinę przy wigilijnym stole.

Czy grudniowa noc sprawi. że stanie się cud?

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 31.5


ISBN

9788379036561: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/smierc-urzednika-i-inne-opowiadania-antoni-czechow-21558u

Cena:katarzyna dowbor książka, sapkowski ostatnie życzenie, zasady żywienia człowieka, grzeszna milosc, dom z dwiema wieżami, 365 dni epub, wytrzymałość materiałów niezgodziński, arabska krucjata pdf, sprawdzian z przyrody klasa 6 dział 4 pdf, logistyka międzynarodowa pdf, magdalena siwiec, opowieści z narni 5, jerzy dziewulski książka, marketing 4.0 kotler pdf, historia języka polskiego prezentacja, ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym 2018 pdf, angielski a1 ćwiczenia pdf, judenjagd, stanisław flejterski, david icke iluzja percepcji pdf, opowieści z piasku i morza…