ISBN

ISBN

9788366573390: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/na-podlasiu-antonia-agnieszka-panasiuk-197758u

Cena:


Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę

Autor: Kiereś Emilia

GRATKA DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BOREJKÓW I „JEŻYCJADY” – BEZ WZGLĘDU NA WIEK I PŁEĆ!

W tej międzypokoleniowej książce znajdziecie wszystko. czego jeszcze nie wiecie o „Jeżycjadzie”. a co zawsze chcieliście wiedzieć.

Sprawdźcie. jak wyglądał Ignacy Borejko w wieku chłopięcym i skąd się wziął serwis Nowakowskich. obejrzyjcie jedyną zachowaną fotografię Pieska Genowefy Bombke i zachwyćcie się detalami jeżyckiej architektury.

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę to ponad 130 alfabetycznie ułożonych haseł. kolorowe zdjęcia. nigdy dotąd niepublikowane ilustracje. ciekawostki. anegdoty. cytaty i powiedzonka.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 49.99


ISBN

9788394658465: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/mistrzyni-swojego-zycia-kinga-bogdanska-201231u

Cena:


Ballady i romanse

Autor: Adam Mickiewicz

Ballady i romanse to zbiór kilkunastu utworów. które wytyczyły nowy tor historii literatury polskiej. Datę ich wydania przyjmuje się symbolicznie za początek polskiego romantyzmu. W tajemniczych opowieściach rzeczywistość miesza się ze światem nadprzyrodzonym. Rusałki. duchy i upiory przyglądają się ludzkim czynom i wymierzają sprawiedliwość. Tu wszystko co znane. ma swoją drugą twarz – niebezpieczną i tajemniczą. Grozy dodaje dzika natura: cisza. szum wiatru. noc. odbicie gwiazd w tafli jeziora. Czy to wszystko dzieje się naprawdę? A może jest wytworem wyobraźni? ‚Miej serce i patrzaj w serce’ szepcze Mickiewicz…

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


Pod maską

Autor: Adam Boroń

Czym jest życie?

Kim jesteśmy my?

Jaki to wszystko ma sens?

A jeśli Boga nie ma?

Książka opisuje światopogląd autora. Przedstawia przemyślenia na temat współczesnego świata i zachowań jakie przejawiają ludzie. Opisuje wartości. które są dla niego ważne i którymi się kieruje. Wyjaśnia. czym jest dla niego życie i co jest w nim najważniejsze. Przywołuje istotne wspomnienia. które w dużej mierze łączą się z refleksjami oraz pewnymi poglądami. Autor zdejmuje tytułową „maskę”. by ukazać czytelnikowi swoją prawdziwą twarz: „Książka ta ukazuje. jaki jestem naprawdę. jaki jestem pod maską. którą każdy z nas zasłania swoje prawdziwe ja. ponieważ boi się je pokazać”.

Publikacja pomaga w przemyśleniach nad własnym istnieniem i w poszukiwaniu sensu życ

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 19.99


Platformy cyfrowe i gospodarka współdzielenia

Autor: Włodzimierz Szpringer

Kolejna monografia prof. Włodzimierza Szpringera. cenionego naukowca i autora wielu książek na temat nowoczesnych technologii. jest poświęcona głównym siłom napędowym czwartej rewolucji przemysłowej. Zagadnienia związane z rozwojem sieci i tworzoną przez nie gospodarką współdzielenia (sharing economy) oraz platformami i powstającą na ich bazie gospodarką platformową (platform economy) zostały przedstawione w sposób interdyscyplinarny i holistyczny. Dzięki czemu publikacja stanowi doskonałe kompendium wiedzy wszystkich uczestników rynku.

Cyfryzacja przekształca wszystkie branże. Tworzy nowy model wykorzystania platform internetowych jako pośredników dla rynków dwu-. a nawet wielostronnych. Platformy cyfrowe charakteryzują się pośrednimi efektami sieciowymi (r

64.9: https://woblink.com/ebook/maski-przywodztwa-studium-antropologiczno-kulturowe-wlodzimierz-swiatek-201354u

Cena:


Ludwik Lambert

Autor: Honoré Balzac

“Ludwik Lambert” to powieść Honoriusza Balzaka. powieściopisarza francuskiego. który obok Dickensa i Tołstoja uznawany jest za jednego z najważniejszych twórców powieści europejskiej XIX wieku.

Akcja powieści rozgrywa się w kolegium oratoriańskim w Vendôme w czasie Restauracji Burbonów. Tytułowy bohater jest genialnym młodzieńcem. niezrozumianym przez otoczenie i nauczycieli ze względu na nadzwyczajną wrażliwość i fascynację filozofią mistyczną. Jego jedynym przyjacielem jest narrator utworu zwany Poetą. Owocem zainteresowań Ludwika jest Traktat o woli. esej. w którym młody autor zastanawia się nad obecnością w życiu na Ziemi istot nadprzyrodzonych. metafizyką i granicą między geniuszem a szaleństwem. Praca Ludwika zostaje jednak zarekwirowana przez nauczyciela. który uznał traktat za pozbawi

23.1: https://woblink.com/ebook/wielka-wieksza-i-najwieksza-broszkiewicz-jerzy-203050u

Cena:


Duma i Uprzedzenie

Autor: Jane Austen

Najsłynniejsza powieść Jane Austen. znanej angielskiej pisarki z początku XIX w.

Doskonała lektura dla czytelników i czytelniczek i to w każdym wieku.

 

Wspaniały romans. przy tym pisany z humorem. zabawne dialogi. błyskotliwość. cięte riposty.

Znajdziemy w tej książce także zazdrość. wycinanie konkurencji. wbijanie szpil. a to wszystko w białych rękawiczkach (dosłownie i w przenośni).

 

Sporą zaletą tej książki jest też zabawnie przedstawiona paleta – przejaskrawionych – charakterów ludzkich. bardzo barwnych w tej książce.

 

Ale też dla niektórych ciekawy będzie być może fakt nawiązań do pism epoki. w tym do pism filozoficznych np. Francisa Bacona. Davida Hume’a czy Jean-Jacques’a Rousseau. nawiązań zazwyczaj niespotykanych w lekkich powieściach dla

36: https://woblink.com/ebook/swiatlo-miedzy-oceanami-m-l-stedman-anna-dobrzanska-200853u

Cena:paulina świst karuzela pdf, tomek w krainie kangórów, nowy początek sandi lynn, zachłanny mózg, mario puzo rodzina borgiów, daniel silva, inkub książka, józef mackiewicz droga donikąd, kiedy umrę, teraz matura jezyk polski, marketing literatura, magdalena trubowicz, scott sigler…