ISBN

ISBN

9788381510059: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/pokonaj-nadcisnienie-dieta-dash-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-agata-lewandowska–202580u

Cena:


Spowiedź Nikosia zza grobu

Autor: Tadeusz Batyr

Jego życiorys jest gotowym scenariuszem sensacyjnego serialu. Gdyby żył do dziś. zapewne jako celebryta pozwalałby się fotografować na czerwonym dywanie.
Karierę zaczynał na początku lat 70. jako bramkarz w trójmiejskim nocnym klubie „Lucynka”. Szybko awansował do kultowego „Maxima’ w Gdyni.
Jego ambicje sięgały jednak dalej; zorganizował grupę przestępczą przemycającą na skalę przemysłową kradzione samochody z Niemiec i Austrii do Polski.
Wyemigrował do Niemiec w połowie lat 80.. skąd nadal kierował przemytniczym procederem. Za jazdę kradzionym super audi. w 1989 roku trafił za kratki do słynnego berlińskiego Moabitu. Niemiecki model resocjalizacji nie był jednak stworzony dla niego. Uciekł po kilku miesiącach – zamienił się ubraniami z bratem podczas pierwszego widzenia.
Wkrótce do legendy przeszedł także nielegalny powrót „Nikosia’ do Polski przez Austrię na początku lat 90.. brawurowe wymknięcie się z policyjnego „kotła” w Krakowie w 1992 roku oraz nie mniej sensacyjna ucieczka z policyjnego konwoju w Warszawie. jeszcze w tym samym roku.
Wchodził w szemrane i legalne biznesy. otwierał kluby. przyjaźnił się z aktorami i grał w filmie. aż wreszcie 24 kwietnia 1998 roku. w trójmiejskim klubie „Las Vegas” zamaskowany zamachowiec wystrzelił do niego z najbliższej odległości sześć pocisków. Gangstera nie uratowała nawet kamizelka kuloodporna.
Tadeusz Batyr – całe życie związany z Trójmiastem. któremu przygląda się z wielu różnych perspektyw. Analizuje ważne dokumenty. dużo czyta i rozmawia z ludźmi. Pisze książki.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


ISBN

9788380322707: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/agonia-kapusta-pawel-134111u

Cena:


WarBook

Format: EPUB.MOBI

34.9

1:

Cena:ks. prof. andrzej zwoliński, smok odrodzony, jadwiga czerwińska, tomasz maślanka, karolina bednarz, sylwia chołota, nike 2020, reklama sprzeczna z dobrymi obyczajami, anestezjologia i intensywna terapia pdf, zachowanie konsumenta, komunikacja niewerbalna w tekstach kultury, chata na krańcu świata, sarah mallory, zaburzony, piotr herbowski, eparch, siedem.siostr, zdradzona pdf…