:

:

Cena:


Jak rozliczyć dochody z pracy za granicą w zeznaniu rocznym

Autor: Grzegorz Ziółkowski

W 2018 r. duża liczba Polaków pracowała za granicą. Mają oni wątpliwości jak powinni rozliczyć osiągnięte z tego tytułu dochody. W publikacji przedstawiamy odpowiedzi na pytania dotyczące problemów związanych z rozliczeniem dochodów osiągniętych z pracy za granicą.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Loda Halama

Autor: Anna Lisiecka

„Gar’Ingawi Wyspa Szczęśliwa’. kultowa polska powieść fantasy po latach powraca na półki księgarskie.
Kiedy J.R.R. Tolkien pracował nad Władcami pierścienia. hitlerowscy barbarzyńcy stali u bram Albionu. W tolkienowską narrację wkradła się niepewność jutra cywilizacji. z którą identyfikował się Profesor.
Kiedy podczas nocy stanu wojennego. Anna Borkowska pisała Gar’Ingawi. lud zamieszkujący tytułową wyspę wyczekiwał z nadzieją na powrót Dobra – tajemniczego Ora- Jasnego Brata.
Wygnany niegdyś Ciemny Brat – dokonuje zbrojnego przewrotu na Gar’Ingawi. Rozpoczyna się walka o sumienia i serca wyspiarzy.
W powieści znajdziemy wszystko. czego trzeba w dobrej powieści fantasy; święte miasta wybijające się ponad gwiezdny firmament. krainy zamieszkane przez wielorękie stworzenia. uroczyska budzące grozę. upadające imperia i powstające na ich gruzach nowe. Pojawiają się epiccy herosi sagi – główny bohater Tagun. tajemniczy bard Łazęga. patriarcha Dejno Imanu. księżniczka Mdan. książę Ungana Nile. O dominację w wyspiarskim świecie ścierają się ze sobą coraz to nowe rasy stworzeń..
Autorka napisała sagę przepiękną polszczyzną. którą trudno odnaleźć w naszej literaturze. Atutem – i jednocześnie bohaterem – książki jest … nadzieja.
Anna Borkowska (s. Małgorzata Borkowska OSB) – polska mniszka klauzurowa. benedyktynka. historyk i znawczyni życia zakonnego. doctor honoris causa KUL(2011). autorka wielu książek. W „Twarzach ojców pustyni“ opisujących pierwszych mnichów chrześcijańskich spotkamy abba Ora. Powiadano. że abba Or ani nie skłamał nigdy. ani nie przysiągł. ani nikomu nie złorzeczył. ani w ogóle nie mówił bez potrzeby. Czy zbieżność imion z najważniejszą postacią Gar’Ingawi – Jasnym Bratem- Orem jest przypadkowa?

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Państwowe fundusze majątkowe

Autor: Dariusz Urban

Jedna z największych zmian. jaka zaszła w postrzeganiu roli państwa w gospodarce na początku XXI wieku. była wynikiem akumulacji kapitału w rękach państwa i w konsekwencji pojawienia się nowej kategorii inwestorów instytucjonalnych. jakimi są państwowe fundusze majątkowe. Ich działalność na przestrzeni ostatnich lat może być uznana za dowód wyraźnego ścierania się ze sobą dwóch przeciwstawnych koncepcji – kapitalizmu państwowego i kapitalizmu rynkowego.

W monografii zaprezentowano państwowe fundusze majątkowe w kontekście ekonomicznym i finansowym. łącząc ze sobą dwie perspektywy – pojedynczej gospodarki oraz globalnych rynków finansowych. Jest to uzasadnione przenikaniem się obu wymiarów i ich wzajemnym oddziaływaniem. państwowe fundusze majątkowe są b

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/147411/pdf

1:

:

Cena:


9788381375030

Wydawnictwo: INFOR

PDF

https://woblink.com/ebook/jak-przetrwac-kontrole-rio-praktyczny-poradnik-adam-blaszko-147395u: https://woblink.com/product-publication/download/147395/pdf

Cena:książki mobi, córka króla piratów pdf, książki agnieszki maciąg, witold gradoń, jerzy konarski, hegemonia kulturowa, oczy ciemności audiobook, kosmetologia pdf, michał knauff, kpa 2014, bezbronne, przerwana dekada, pielęgnacja noworodka pdf, spqr książka, katechizm pdf, kolekcjonerka zbrodni, michel houellebecq serotonin, janusz bieszk słowiańscy królowie lechii, nauka o dźwięku, playboy za sterami książka pdf, stulecie winnych 2 pdf, włam się do mózgu chomikuj pdf, bartłomiej grzegorz sala, felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi lektor…