Szaleństwo Almayera

Szaleństwo Almayera

Autor: Joseph Conrad

Debiutancka powieść Josepha Conrada z 1895 roku. Kaspar Almayer jest holenderskim kupcem. który osiadł na egzotycznej wyspie wśród Malajów. Zajmuje się głównie handlem rzecznym. Jego córka Nina. w połowie Malajka wśród społeczności spotyka się z niechęcią. Marzeniem Almayera jest zapewnienie Ninie dobrego statusu społecznego i finansowego.

‚Szaleństwo Almayera’ jest opowieścią o człowieku żyjącym na styku dwóch kultur. o jego psychice. rozterkach i próbach przystosowania do nowego środowiska. Conrad w atrakcyjny sposób połączył romansowo-przygodową fabułę z problematyką moralną i egzystencjalną.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


:

:

Cena:


Grażyna

Autor: Adam Mickiewicz

‚Grażyna’ to jeden z najbardziej znanych utworów wczesnej twórczości Adama Mickiewicza. Jego akcja rozgrywa się na Litwie w XIV wieku. Pod zamek księcia Litawora przybywają Krzyżacy. Chcą dopełnić przymierza. co w rezultacie oznaczałoby oddanie Litwy w ich ręce. Żona księcia. Grażyna jest oburzona. Postanawia w przebraniu męża walczyć z Krzyżakami o swój kraj. To opowieść o dzielnej patriotce. która ryzykuje własne życie. by chronić ojczyznę. Co ciekawe imię bohaterki. które wciąż jest popularne. wymyślił sam Mickiewicz – od litewskiego słowa ‚graži’ . które oznacza ‚piękna’.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 4.99


ISBN

9788726128208: Wydawnictwo

Format

4.99: https://woblink.com/ebook/na-ratunek-karuzeli-ewa-nowak-199636u

Cena:


ISBN

9788726208931: Wydawnictwo

Format

3.99: https://woblink.com/ebook/fuckboy-opowiadanie-erotyczne-b-j-hermansson-199824u

Cena:


Sam w domu – opowiadanie erotyczne

Autor: Bech Camille

Uwodzenie. Manipulacja. Erotyczna fantazja. Niebezpieczna gra. Gdy Sigrid wyjechała na wakacje. Mark czuł. że został zupełnie sam w domu. Prawda była inna.

Nie zwracał na nią uwagi. Był przyzwyczajony do jej obecności. Młodziutka Sonia to przecież jego gosposia… Jednak tak łatwo zatracić poczucie rzeczywistości. gdy w grę wchodzi pożądanie.

Przychodziła co noc. W półśnie pozwalała sobie na wszystko. Nigdy nie miał pewności. czy to. co się między nimi wydarzyło. działo się naprawdę. Rano wszystko wracało do normy. Mark nigdy nie był pewien. czego Sonia od niego chce. ale zawsze pozwalał się jej uwieść.

Aż do dnia. w którym Sigrid wraca…

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99gaumardżos, netwars pl, przerażające po angielsku, mróz zerwa pdf, spadek krok po kroku, agata christie pdf, andrzej wicher, leszek herman biblia diabła, kolejne 365 dni docer, orzeł biały 2 audiobook, anatomia moryś, niegodna, max weber etyka protestancka a duch kapitalizmu, jedyne takie miejsce, świadectwo kości film, zaraza ambroziewicz, elliot aronson człowiek istota społeczna, kultura narcyzmu, wielka historia świata, erotic dreams, bestia w jego oczach, jk rowling harry potter, książki o niewolnictwie…