https://woblink.com/product-publication/download/147641/epub

https://woblink.com/product-publication/download/147641/epub

1: Autor

Autor

:

Cena:


Mity medyczne. które mogą zabić

Autor: Katarzyna Świątkowska

Książka. która zadaje kłam medycznym mitom. stereotypom. po wielokroć powtarzanym obiegowym formułkom (kawa wyłącznie szkodzi etc.). Książka. której autorka opiera się na wynikach badań (pod każdym rozdziałem odnośniki bibliograficzne do konkretnych pozycji).

Czego ciekawego można się dowiedzieć:

O niechcianych „urokach” leków przeciwbólowych:

„Od dawna wiadomo było. że leki te zmniejszając ból. często uszkadzają równocześnie ścianki żołądka i doprowadzają tym samym u niektórych ludzi do powstania owrzodzeń. a nawet do krwawień”.

O kawie:
„W świetle dostępnych dzisiaj informacji (ale nie tych sprzed 10 czy 15 lat) jest to (dla większości ludzi) jeden z najzdrowszych napojów‚.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Korespondent

Autor: Marek Lehnert

Odkryj tajemnice Watykanu zgłębiane przez autora przez ponad trzydzieści lat. Marek Lehnert dotarł za kulisy najdonioślejszych wydarzeń w historii Kościoła XX i XXI wieku.

W swoich wspomnieniach przedstawia mechanizmy rządzące najmniejszym państwem świata. przytacza pasjonujące anegdoty dotyczące podróży papieskich. opowiada o niezwykłych gościach pojawiających się za watykańskimi murami.

„Panie Marku. niech Pan nie odkłada książki – na którą czekam – jak świat czeka na Harry’ego Pottera” ‒ słowa Tadeusza Różewicza. które skierował w liście w 2005 roku do Marka Lehnerta.

Marek Lehnert – korespondent Radia Wolna Europa i Polskiego Radia. związany z „Tygodnikiem Powszechnym”. jeden z pierwszych redaktorów polskiego wydania „L’Osservatore Rom

34.9: https://woblink.com/ebook/floryda-lauren-groff-dobromila-jankowska-ewa-pawlowska-147642u

Cena:


ISBN

9788381473491: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/rozmiar-szczescia-nie-daje-marta-kieniuk-medrala-148119u

Cena:


Luter

Autor: Paweł Lisicki

W ostatnich latach obraz Lutra uległ całkowitej przemianie. Za sprawą licznych wypowiedzi kardynałów Waltera Kaspera. Kurta Kocha czy Karla Lehmanna stał się z wolna nauczycielem wiary i wzorem do naśladowania dla katolików.

Co jest przyczyną tak całkowitej zmiany stanowiska Kościoła?

(…) W oczach Lutra już od 1518 roku Kościół oparty na Piotrze był jedną wielką kupą gnoju. zamtuzem i miejscem przeklętym. I to nie ze względu na to jak żyli ówcześni duchowni. nie dlatego. że papieże mieli dzieci. albo kochanki. nie dlatego. że podobne zarzuty można było postawić kardynałom. ale dlatego. że Luter uważał samą zasadę posłuszeństwa Tradycji i autorytetowi kościelnemu za godną potępienia(…)

Czyżby zatem obecny papież i jego najbliżsi współpracownicy byli. jak to logicznie wynika z ich słów. luteranami?

(…)Papieżowi najwyraźniej nie przeszkadzał ani sam fakt – to. że modląc się jak równy z równym z panią prymas zachowywał się jakby uznawał jej urząd – ani też osobliwe. mówiąc delikatnie poglądy arcybiskupki Jackelen(…) Pani arcybiskupka. wspiera „śluby gejów”. uznaje „prawo kobiet do aborcji”. opowiada. że muzułmańscy terroryści nie różnią się od chrześcijańskich fundamentalistów – do licha ciężkiego. czy to jest właściwy partner. partnerka dla papieża w prowadzeniu wspólnych modlitw?(…)


Książka o prawdziwej twarzy Marcina Lutra i o tym. czy obecne dążenie do jego rehabilitacji podyktowane jest dążeniem do prawdy czy też jest efektem zdrady.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99zemsta i przebaczenie tom 6, 365 pdf, duma i uprzedzenie ebook, gra o tron wersja ilustrowana, polskie termopile notatka, alberts podstawy biologii komórki, turysta polski w zsrr, ibuk pwn, urszula banaszczak soroka, relacje interpersonalne proces porozumiewania się, zakonnice odchodzą po cichu pdf, leopold zborowski, samantha young sztuka uwodzenia pdf, opiekun medyczny książka pdf, danuta wawiłow zapach czekolady, jak zadowolić kobiete, smak kwiatów pomarańczy…