Pamiętam

Pamiętam

Autor: Agnieszka Janiszewska

Dwadzieścia lat po zakończeniu II wojny światowej z Paryża do Warszawy przyjeżdża młoda kobieta. Izabella Seigner. aby odszukać i poznać rodzinę swojej zmarłej matki.

Prowansja. Paryż. Lyon. majątek ziemski w Bolesławicach oraz Warszawa – oto miejsca. w których rozgrywa się nie tylko piękna. ale i mądra historia o miłości i nienawiści. A także o tym. jak wiele zależy od nas samych.

Pamiętam opisuje skomplikowane losy czterech związanych ze sobą kobiet. których życie toczy się na tle dramatycznych wydarzeń pierwszej połowy XX wieku. Odwzorowany z talentem malarza portret rodziny. której członkowie. wbrew niesprzyjającym okolicznościom. usiłują kochać. realizować pragnienia. dokonywać dobrych wyborów. a przede wszystkim nigdy nie poddawać się.

31.9: https://woblink.com/ebook/poranki-na-miodowej-1-joanna-szaranska-182678u

Cena:


Gdyby to nie był Everest…

Autor: Piotr Trybalski

Historia pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest

Opowieść Leszka Cichego – legendarnego lodowego wojownika

O ambicji. pragnieniu przekraczania granic i sensie eksploracji świata

„Gdyby to nie był Everest. tobyśmy chyba nie weszli“ – to słynne zdanie wypowiedział Leszek Cichy 17 lutego 1980 roku. Tego dnia wraz z Krzysztofem Wielickim dokonał czegoś. co wydawało się niemożliwe. Jako pierwsi ludzie stanęli zimą na szczycie ośmiotysięcznika. I to od razu najwyższego!

Jak do tego doszło? Dlaczego polscy himalaiści zdecydowali się oblegać szczyt Góry Gór zimą? Przecież było powszechne przekonanie. że Mount Everestu o tej porze roku zdobyć się nie da. Grupa śmiałków dowodzona przez Andrzeja Zawadę podjęła wyzwanie.

Leszek Cichy ze swadą i szczerością opowiada o wydarzeniach sprzed czterdziestu lat. Już opis samych przygotowań do wyprawy w końcówce lat 70. powoduje szybsze bicie serca. I zdumienie – ekipa dysponowała jednym porządnym namiotem szturmowym. a Krzysztof Wielicki wspinał się w… okularach do spawania.

Odwaga i strach. racjonalizm i brawura. ambicja. brak pokory i chęć zapisania się w historii z jednej strony. z drugiej – liczne chwile zwątpienia i słabości. Książka Gdyby to nie był Everest…. ukazująca się w czterdziestą rocznicę pierwszego zimowego wejścia na najwyższą górę świata. to świetny dokument. w którym Leszek Cichy i słuchający jego wspomnień Piotr Trybalski nie tylko odtworzyli całą drogę na szczyt Everestu. ale też uchwycili niezwykły. najważniejszy moment złotej epoki polskiego himalaizmu.

Książkę Gdyby to nie był Everest… wzbogacają publikowane po raz pierwszy rozmowy z bazy i obozów pod Mount Everestem z 1980 roku spisane z oryginalnych taśm. nieznane. wyjątkowe fotografie ze słynnej wyprawy oraz fascynująca historia początków batalii o Górę Gór.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Polacy na krańcach świata: XIX wiek

Autor: Mateusz Będkowski

Wyruszmy w wyprawę tropem odkrywców z XIX wieku! Wiek XIX to epoka pionierskich wypraw naukowych i szczyt europejskiego kolonializmu. Na ten okres przypada także największa liczba fascynujących podróży. Ich cel był różny. Czasem chodziło o poszukiwanie metali szlachetnych. głównie złota. kiedy indziej celem było objęcie w posiadanie strategicznych obszarów. W ten sposób „wiek pary” stał nie tylko pod znakiem rozwoju przemysłowego. ale również pod znakiem odkryć. Ważny udział w poznawaniu i badaniu świata mieli także Polacy.

Brak niepodległego państwa nie był tu żadną przeszkodą. Niektórzy przyszli polscy podróżnicy musieli uciekać z ojczyzny przed represjami zaborców. Innych po prostu ciągnęło do odległych zamorskich krain – ci zac

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Nieznajoma

Autor: Dickson Allison

Wciągająca mieszanka rodzinnych sekretów i zaskakujących zwrotów akcji rodem z Hitchcocka. Fani ‚Kobiety w oknie’ będą zachwyceni!

Phoebe Miller nie jest pewna. kiedy pierwszy raz zobaczyła ten stary gruchot zaparkowany przed jej domem. Ale wie. że pojawia się regularnie. I że to nic dobrego. Kim jest tajemniczy kierowca i co go tak interesuje w przygnębionej. nudnej pani domu. która topi smutki w kolejnych butelkach wina i pudełkach lodów?

No cóż. Phoebe wkrótce się dowie. I gorzko tego pożałuje.

Gdy do domu po sąsiedzku wprowadzają się Napierowie. życie pani Miller znowu staje się ekscytujące. Vicki Napier wydaje się idealną kandydatką na przyjaciółkę od serca. a jej przystojny syn Jake. który lada moment rozpocznie studia. wart jest grzechu. W końcu kto powiedział

40.99: https://woblink.com/ebook/okragly-stol-jan-skorzynski-146310u

Cena:wszechświat się rozszerza, administracja specjalna, wrzask rebeliantów, zarządzanie kryzysowe książki, brandon sanderson stalowe serce, szmaragdowe miasto, statystyka sobczyk pdf, jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą, metoda aktuarialna, przewodnik po gdańsku pdf, fokusowanie, bezkresne niebo, inna kobietą, kapitularz diuną, rodzina borgio, kwiat kalafiora, biblioteka internetowa libra…