Głowy do pozłoty

Głowy do pozłoty

Autor: Jan Lam

Moulard. główny bohater – cudzoziemiec z pochodzenia. lecz wychowany w Polsce. porzuca przybraną ojczyznę. wyjeżdża do Anglii… i wraca do Polski. Kocha ją trochę nawet wbrew sobie i wbrew panującym w niej stosunków. To kraj. w którym wszystko dzieje się na opak.

Jan Lam ostro i wyraźnie przegląda czołowe warstwy narodu: upadającą szlachtę. kształtującą się burżuazję i biurokratyczną inteligencję. Obraz. który wyłania się z powieści jest pesymistyczny. Wszędzie panuje chaos. mniejsze i większe intrygi oraz ślepy egoizm. Zaledwie gdzieniegdzie rozbłyska uczciwość prostych ludzi…

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


ISBN

9788381127004: Wydawnictwo

Format

7.9: https://woblink.com/ebook/minecraft-dungeons-poradnik-do-gry-natalia-fras-197637u

Cena:


Godzina zagubionych słów

Autor: Natasza Socha

Czy godzina wystarczy. by przebaczyć. pokochać. zrozumieć?

Historia. która pozwala odnaleźć nadzieję i dostrzec. że szczęście jest na wyciągnięcie ręki!

Katarzyna. Marcin. Anna. Aleksy i Fabian. Borys – z pozoru nie łączy ich nic. Mijają się. kupując kwiaty w okolicznej kwiaciarni. zajadając kanapki w pobliskim barze i zamawiając espresso w kameralnej kawiarni. Mimo że każdy z nich ma swoją historię. troski i głęboko skrywane tajemnice. połączył ich magiczny dzień. w którym dostali od losu wyjątkową szansę. Czy odważą się z niej skorzystać?

Niekiedy jedna rozmowa potrafi zmienić wszystko. a przedświąteczny wieczór. to najlepszy czas. by ją odbyć.

„Kocham cię”. „przepraszam”. „tęskniłem za tobą”. „jesteś dla mnie ważna” – te słowa miały nigdy nie zostać wypowiedziane. Jednak jest taki okres w roku. kiedy nawet najbardziej niemożliwe rzeczy stają się realne. Wystarczy w nie uwierzyć!

Natasza Socha – dziennikarka. felietonistka. pisarka. autorka powieści obyczajowych i książek dla dzieci. Zajmuje się również malarstwem i rzeźbą. Pochodzi z Poznania. Absolwentka dziennikarstwa i nauk politycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Swój czas dzieli między Poznaniem a niemiecką wsią. gdzie powstają jej powieści.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 32.9


Ukraińskie stulecie 1914-2014.

Autor: Tadeusz A. Olszański

Książka Tadeusza A. Olszańskiego to zbiór szkiców. o historii i współczesności Ukrainy. poczynając od centrum kraju – kijowskiego Majdanu Niezależności przez wędrówkę po dziejach ukraińskiej rewolucji niepodległościowej sprzed stu lat i odzyskania niepodległości w 1991 r. po próbę zjednoczenia Kościołów prawosławnych Ukrainy. Czytelnik znajdzie tu też szkice poświęcone najważniejszym toposom współczesnej tożsamości Ukraińców: Tarasowi Szewczence. Hołodomorowi i katastrofie czarnobylskiej.

 Autor pisze o Ukrainie jako o Ukrainie. zatem problematyka stosunków polsko-ukraińskich pojawia się cokolwiek na marginesie. tam. gdzie to konieczne ze względu na główny wątek jego rozważań. Więcej na ten temat czytamy tylko w notatkach do wywiadu z 2014 r. oraz w szkicu zamyk

:

Cena:


ISBN

9788711662625: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/dzieje-jednego-pocisku-andrzej-strug-199327u

Cena:pielęgniarstwo operacyjne pdf, ebook dl, angielski ćwiczenia dla dzieci do wydrukowania, systemy cax, marek aureliusz rozmyślania pdf, dr jekyll i pan hyde pdf, gta online skoki kaskaderskie, divinity poradnik, ilona topa, dźwięk bąka mp3, jacek czaputowicz książki, pasażerka zofia posmysz, starcie królów audiobook, rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć, maria piasecka, kontratyp pdf, melissa darwood gordian, pięć cywilizowanych plemion, www 1939, jak nauczyć się mówić po angielsku w domu, wypożyczalnia książek online, lem biografia, bajka o żurawiu i czapli…