Zbrojni

Zbrojni

Autor: Terry Pratchett

„Zostań prawdziwym mężczyzną w Straży! Straż Miejska potrzebuje ludzi!” Ale ci. których naprawdę dostaje. to m.in. kapral Marchewa (formalnie krasnolud). młodszy funkcjonariusz Cuddy (naprawdę krasnolud). młodszy funkcjonariusz Detrytus (troll). młodsza funkcjonariusz Angua (kobieta… na ogół) i kapral Nobbs (wykluczony z rasy ludzkiej za faule). Przyda im się każda pomoc. Bo zło unosi się w powietrzu. mord czai za progiem. a coś bardzo paskudnego na ulicach. Dobrze by było. gdyby wszystko udało się załatwić do południa. ponieważ wtedy właśnie kapitan Vimes oficjalnie przechodzi w stan spoczynku. oddaje odznakę i się żeni. A że wszystko to dzieje się w Ankh-Morpork. wiele rzeczy może się wydarzyć w samo południe.

Jest szaleńczo zabawny. Jest inteligentny. Ma styl.

Daily Telegraph

Jeśli ktoś nie zna jeszcze tej pratchettowskiej niezwykłej mieszanki filozoficznych żartów przeplatanych slapstickową komedią. właśnie zyskał wyjątkową okazję poszerzenia horyzontów.

Financial Times

Najzabawniejszy piszący obecnie autor brytyjski – w dowolnym gatunku.

Yorkshire Post

Najlepszy pisarz-humorysta dwudziestego wieku.

Oxford Times

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.9


ISBN

9788377739525: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/pani-smierc-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymans

Cena:


Kubuś Puchatek

Autor: A. A. Milne

Wzruszające. pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół – pluszowych zabawek – w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością. z drugiej – filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają. że od wielu lat książeczki o Krzysiu. Puchatku. Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i dorosłych.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 26.99


Ostatni pocałunek

Autor: Laurelin Paige

Druga część emocjonującej powieści Pierwszy dotyk Laurelin Paige

Emily Wayborn dokładnie wie. czego pragnie najbardziej. Może to niebezpieczne. Może balansuje na krawędzi. Prawdopodobnie nie może mu zaufać.

Reeve Sallis. zabójczo przystojny miliarder. to jedyny facet. który potrafi ją zaspokoić. Rozumie jej potrzeby zarówno te fizyczne. jak i emocjonalne. Tylko przy nim może być sobą. W dodatku ma tylko jego. bo reszta życia Emily dawno się rozpadła.

Mimo niezdrowego przywiązania Emily nie potrafi zapomnieć. że seksowny miliarder jest mistrzem manipulacji i skrywania mrocznych tajemnic. Chociaż kobieta pragnie je odkryć. ktoś usilnie dba o to. aby nawet nie zbliżyła się do prawdy. Z biegiem czasu Emily zdaje sobie sprawę. że sytuacja powoli wymyka się spo

15.95: https://woblink.com/ebook/elegia-dla-bidokow-vance-j-d–202134u

Cena:


Pasażerka

Autor: Zofia Posmysz

Liza. była esesmanka i strażniczka w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. wiele lat po wojnie podczas podróży transatlantykiem spotyka jedną ze swych ofiar. Spotkanie na statku – przestrzeni zamkniętej – zmusza bohaterki do stawienia czoła przeszłości i zmierzenia się z dramatycznymi wspomnieniami.

Zofia Posmysz (ur. 1923) w wieku 18 lat została więźniarką Auschwitz. W „Pasażerce” opisała świat obozów koncentracyjnych z punktu widzenia oprawcy. Autorka początek swojej „drogi przez mękę” wspomina tak: „Kiedy zobaczyłam napis ‚Arbeit macht frei’ pomyślałam. że nie będzie źle. bo ja się roboty nie boję. Nieraz przecież pomagałam dziadkom przy sianokosach’.

Po wojnie pracowała jako pisarka i dziennikarka radiowa. była m.in. współautorką powieści radiowej „W Jezioranach”. Tworz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Wrota obelisków

Autor: N.K. Jemisin

LAUREATKA NAGRODY HUGO. Nominowana do Nagród Nebula i Locus.

Tak właśnie kończy się świat – po raz ostatni.

Nastaje Sezon. a ludzkość pogrąża się w długiej. zimnej nocy.

Essun – kiedyś opiekuńcza matka. obecnie mścicielka – znalazła schronienie. nie zdołała jednak odszukać córki. Spotyka dziesięciopierściennika Alabastra. który ma do niej prośbę. Jeśli Essun ją spełni. los Bezruchu zostanie przypieczętowany na zawsze.

Daleko stamtąd jej córka. Nassun. rośnie w siłę. a jej wybory mogą doprowadzić do rozerwania świata.

Kontynuacja trylogii rozpoczętej Piątą Porą Roku:

– uhonorowaną nagrodą Hugo.

– nominowaną do nagród Nebula. Audie i Locus.

– będącą pierwszą książką wyróżnioną przez Wired.com.

– nagrodzo

45: https://woblink.com/ebook/sekrety-biblii-krolestwo-saula-dawida-i-salomona-alfred-j-palla-153889u

Cena:


EPUB.MOBI

128416: 27.9

https://woblink.com/product-publication/download/128416/epub

:

Cena:


Wydawnictwo

Filia: Format

205384

https://woblink.com/product-publication/download/205384/epub: 1

Cena:


ISBN

9788380753686: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/wiekszosc-bezwzgledna-remigiusz-mroz-32547u

Cena:jędrejek grzegorz, dziewczynka z zapalniczką, język angielski dla kosmetyczek i kosmetologów pdf, quidditch przez wieki, społeczna gospodarka rynkowa konstytucja, chłodnictwo i klimatyzacja pdf, viktor e. frankl, royal valentina fast, cień śmierci, blask rylski, marcin darmas, kora książka, pediatria kawalec pdf, remigiusz mróz trawers pdf, agata rudnicka, generał duch, wstęp do językoznawstwa, dobre myśli chomikuj…