Wiersze

Wiersze

Autor: Stanisław Wyspiański

Stanisław Wyspiański. nazywany czwartym polskim wieszczem. tworzył w epoce Młodej Polski. Sławę i uznanie przyniosła mu twórczość zarówno malarska. jak i literacka. Tworzył liczne dramaty. utrzymane w duchu romantycznym i patriotycznym. pod wieloma względami nowatorskie. Zebrane w tomie wiersze Wyspiańskiego pokazują jego mniej znane. liryczne oblicze.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


3 życia. 3 próby

Autor: Justyna Nowak-Wysocka

Opowieść o Kobiecie. która pamięta swoje poprzednie dwa wcielenia i w każdym z nich zakochuje się w tym samym mężczyźnie. Dzieje się tak dzięki przeznaczeniu miłości. które połączyło kochanków na wieki. Ich miłość rozpoczęła się w XV-wiecznej Hiszpanii. jej ciąg dalszy rozgrywa się w kolejnym wcieleniu – XIX-wiecznej Francji. po czym ma szansę znaleźć swoje spełnienie w dzisiejszej Polsce. w Warszawie. Bezgranicznie zakochana Julia spotyka na swojej drodze wiele przeciwności. aby zaznać szczęścia u boku ukochanego. a dramatyczne wydarzenia zmieniają ja na zawsze. 

Wydawnictwo: Ferratus

Cena: 22.9


Prawdziwe oblicze Boga

Autor: Jan S. Jaworski

Całun Turyński. Tajemnicze płótno: dla jednych największa relikwia chrześcijaństwa dla innych – średniowieczny falsyfikat. Mimo upartych prób racjonalistów. nie udało się odtworzyć sposobu. w jaki utrwalił się na płótnie wizerunek tajemniczego Mężczyzny z Całunu. Badacze słynnej grupy STURP nie odkryli w badanych fragmentach tkaniny żadnych farb ani pigmentów. Zmiany zaobserwowane we włóknach sugerowały. że płótno poddawano licznym procesom fizycznym i chemicznym. które mogły być wywołane laboratoryjnie. ale nie tłumaczyły powstania obrazu na Całunie.

W naszej książce przedstawione zostały wyniki badań naukowych. które miały miejsce już po 2010 roku. Obejmują one analizę struktury mikroskopowej próbek. ich budowę krystalograficzną i molekularną oraz skład atomowy. Zadziwiające. że zastosowanie najnowocześniejszych i subtelnych technik fizykochemicznych ujawnia wciąż nowe a zaskakujące ślady na płótnie Całunu. A one. wbrew oponentom. doskonale pasują do twierdzenia. że owinięto tym płótnem ciało Jezusa zdjętego po męce z Krzyża. zgodnie z opisem Ewangelii.

Sensacje wzbudziły prace profesora Giulio Fantiego z Uniwersytetu w Padwie. opublikowane w 2017 roku. Fanti wykazał. że jest absolutnie niemożliwe. by ktoś dysponujący zasobami wiedzy i techniki średniowiecznej. był w stanie dokonać tak genialnego fałszerstwa.

Wielka relikwia. świadek Męki i Zmartwychwstania ujawnia wciąż coraz więcej tajemnic. To nauka pozwala nam z bliska spojrzeć w Twarz Boga.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 24.99


Powtórzmy szaleństwo tamtych dni

Autor: Catherine Mann

Royce był samotnikiem. Naomi rozkwitała w towarzystwie. Przeżyli pełen fajerwerków romans. lecz zbyt wiele ich różniło i w końcu się rozstali. Tęsknili jednak za sobą tak bardzo. że postanowili spróbować jeszcze raz. Uważali. że fantastyczny seks. który ich łączył. pomoże im stworzyć prawdziwą więź. taką. która przetrwa…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Tajemnice Sand Hill Road

Autor: Scott Kupor

Poznaj myślenie inwestorów i zobacz. jak pozyskać venture capital.

Jeżeli przyjąć. że Dolina Krzemowa to największa na świecie maszynka do produkowania majątku. to Sand Hill Road należałoby uznać za napędzający ją silnik. To właśnie tam znajdziesz najbardziej znane nazwiska w branży venture capital. w tym słynną firmę inwestycyjną Andreessen Horowitz. gdzie partnerem zarządzającym jest Scott Kupor – prawnik. który postanowił zostać przedsiębiorcą. a potem również inwestorem VC.

Bez względu na to. czy próbujesz właśnie rozkręcić nową firmę. czy ten etap masz już za sobą i chcesz skalować jej działalność. musisz koniecznie zrozumieć. jak myślą inwestorzy VC. Trzymasz w rękach pierwszą książkę. która wyjaśnia. jak dokładnie inwestorzy ci decydują. w co

:

Cena:


Czwarta władza szóstej B

Autor: Adam Studziński

Szkolny portal informacyjny? Ale nuda! Kto by chciał go prowadzić?

Nowy! On jeden wiedział. jaką władzę dają media. Można mieć wpływ nie tylko na sprawy innych uczniów. lecz także na decyzje dyrektora szkoły. A może nawet na ujęcie groźnego przestępcy…?

Współczesne media są pełne manipulacji. Dlaczego tak jest i jak się przed nią bronić? To opowieść. która obnaża mechanizmy społecznego przekazu. pokazuje wartość krytycznego myślenia i przestrzega przed bezmyślnym przyjmowaniem sensacyjnych newsów.

Wydawnictwo: DREAMS

Cena: 24testy gimnazjalne geografia, kolekcjoner kości, ferdynand antoni ossendowski, oskar i pania róża online, druga strona – kim holden, imię róży pdf, tokarczuk ebook, gry gambol za darmo, ebooki po polsku, nadciśnienie tętnicze pdf, opowiadania z doliny muminków, czerwone dziewczyny, tajemnicze zgony, pracodawca ang, srebro ryb, ten dzień docer, trwała przemiana, książki o broni palnej, kozub neurolog…