O Zeusie. innych bogach i ludziach

O Zeusie. innych bogach i ludziach

Autor: Marek Tinschert

Kim jest człowiek? Skąd pochodzi? Czy sam wpływa na swój los? A może jego życiem steruje przypadek? Albo… coś więcej? I jak to się stało. że żyje w tym. a nie innym miejscu. w takim. a nie innym czasie?

Starożytni Grecy znali odpowiedzi na te pytania. Zawarli je w mitologii. Te pełne uniwersalnych prawd opowieści do dziś stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla twórców kultury. a płynące z nich nauki wciąż pozostają aktualne. Autor (imię i nazwisko) oprowadza czytelnika po świecie. w którym bogowie i śmiertelnicy mieli do siebie bliżej. niż mogłoby się wydawać. W prosty. a jednocześnie fascynujący sposób udowadnia. że cała współczesność to jeden wielki przypis do greckich mitów – warto je znać. by lepiej zrozumieć o

27: https://woblink.com/ebook/misfit-kamila-glowacka-148111u

Cena:


Siostry

Autor: Agnieszka Lewandowska-Kąkol

Ludmiła. Barbara i Hela. Przedwojenne polskie Wilno. Trzy siostry. których beztroskie życie przerwała wojna. Wszystkie wywiezione w stepy Kazachstanu. po wojnie każdej z nich los szykuje inną niespodziankę.

Barbara zakochuje się w Rosjaninie. który uratował jej życie i postanawia zostać w Związku Sowieckim. Ludmile udaje się przedostać do armii Andersa. ale dramatyczny wypadek kończy dobrze zapowiadającą się karierę oficerską. Trafia do polskiego obozu w Rodezji. gdzie opiekuje się dziećmi. Najmłodsza – Helena – kończy kurs traktorzystów. przedziera się do polskiej armii w Persji. po wojnie osiada w Kanadzie.

Czy doświadczenia z zesłania determinują ich życie? Czy uda im się znaleźć wymarzoną. spokojną przystań. właściwego mężczyznę. zrozumieć się nawzajem?

Większość przedstawionych w książce wydarzeń jest prawdziwa.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Strach

Autor: Stanisław Srokowski

– A księdza Zbigniewa Kłoska – już opowiadał wujek Marian – proboszcza parafii Pilśno w łuckiej diecezji na raty mordowali – nagle urwał.
– Na raty? – matce gwałtownie rozszerzyły się oczy.
– Na raty. Mario! – kiwnął wujek głową.
– Jakże to tak? – matka była roztrzęsiona.
– A tak to! – kontynuował wujek. – Najpierw ręce mu cięli na kawałki. palec po palcu. dłoń po dłoni. a potem gardło poderżnęli sierpem.
– Chryste Panie! Sierpem?! – matka ukryła twarz w dłoniach. I choć już wcześniej słyszała o odciętych głowach. wciąż nie mogła się z tym oswoić.
– Nie tylko jego tak zakatrupili! – zaciskając zęby. burknął dziadek Ignacy. Wszyscy spojrzeli na niego. – Księdza Kamila Barwiona z parafii Korytnica piłą na pół przerżnęli – dodał. Pozostali zastygli. jakby zamienili się w przydrożne figury.
A mnie się słabo zrobiło. Nie wiedziałem. czy mam uciekać z zapiecka. czy też trwać na swoim posterunku z nadstawionymi uszami i słuchać dalej. Poczułem. że mieni mi się w oczach. jakby zaszły mgłą. I ta mgła okrywała już mnie całego.
I wtedy z tej mgły wyłoniła się wiedźma Honorata. Rzadko do nas zaglądała. ale jak przychodziła. wiadomo było. że ze świata nowe wiadomości przynosi.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99andrzej osiecki, kroniki długosza, rozmowa z górą, programy resocjalizacyjne, kto wiatr sieje pdf, adam bodor, koronka wyzwolenia pdf, katedra w barcelonie audiobook, życie piękna katastrofa pdf, matura angielski ćwiczenia leksykalno gramatyczne pdf, usiłowanie kwalifikowane, paweł jasienica książki, ewa folej, tomek na tropach yeti pdf, ocalenie 2, wojciech kasprzak, śmieszne historie prawdziwe, zamrucze ci, nie daj się umrzeć, książki pdf…