18621

18621

28: https://woblink.com/ebook/skazani-na-bol-agnieszka-lingas-loniewska-18621u

1

:

Cena:


ISBN

9788366431331: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/chor-zapomnianych-glosow-remigiusz-mroz-175925u

Cena:


Stworzenie i początek Wszechświata. Teologia – Filozofia – Kosmologia

Autor: Michał Heller

Jak pogodzić wiarę w stworzenie świata przez Boga z wiedzą naukową?

Jak się ma biblijny opis stworzenia do około czternastu miliardów lat historii wszechświata i ewolucyjnego pochodzenia ciała i umysłu człowieka? 

Czy nowoczesny. naukowy światopogląd wyklucza religijność i czyni z niej zabobon?

To pytania. jakie przed sobą muszą postawić nie tylko naukowcy. filozofowie i teologowie. Stawia je każdy. kto racjonalnie podchodzi do swojej wiary. czyli prawdę o Bogu i świecie próbuje odczytać zarówno w Księdze Pisma Świętego. jak i Księdze Przyrody.

Książka ta jest praktycznym. podstawowym kursem z teologii stworzenia. filozofii nauki. kosmologii i teorii ewolucji. Polecamy ją wszystkim osobom religijnym. borykając

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 28


Nieczułość

Autor: Martyna Bunda

Powieść o wielkiej historii i kobietach. które jako jedyne są w stanie się jej przeciwstawić

Brawurowy debiut literacki i hołd złożony kobiecej solidarności

Dziewcza Góra. niewielka wieś na Kaszubach. To właśnie tu. w domu wybudowanym za pieniądze z ubezpieczenia po zmarłym tragicznie mężu. Rozela wychowuje trzy córki. Najstarsza Gerta przypomina matkę. jest rzetelna i aż do przesady odpowiedzialna. średnia Truda. odwrotnie. umie korzystać z życia i łatwo daje się ponieść porywom serca. z kolei najmłodsza Ilda sporo myśli o śmierci i uwielbia prowokować wszystkich wokół.

W rozpisanej na wiele lat i głosów opowieści poznajemy losy kobiet – najpierw tragiczne wydarzenia wojenne. a potem czasy. gdy nastała nowa władza. Bohaterki. aby przetrwać. muszą nauczyć się nie okazywać uczuć. Nieczułość staje się ich tarczą przed przeciwnościami losu i złymi językami. Tam. gdzie inni by się załamali. Rozela i jej córki prą do przodu. Mimo pozornej nieczułości wszystkie są ze sobą bardzo związane. a rodzinny dom w Dziewczej Górze przyciąga je jak magnes. Nieważne. jak daleko wypuszczają się w świat. zawsze tu wracają po „nieczule czułe” wsparcie. miłość i bliskość.

Martyna Bunda stworzyła wciągającą sagę. która zadziwia nastrojem. kompozycją i świetnie odmalowanymi postaciami. Nieczułość to powieść o Polkach. a także o skomplikowanych ostatnich kilkudziesięciu latach polskiej historii. Bunda porusza ważne tematy i dotyka wciąż niezabliźnionych ran. robi to jednak nie po to. aby prowokować. ale by oddać hołd kobiecej solidarności. naszym matkom. babkom i ich wielkiej sile.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27


Złodziejka książek

Autor: Markus Zusak

Światowy bestseller. na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów. ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi. świat dziewczynki zmienia się na zawsze…

…zasługuje na miejsce obok „Dziennika” Anny Frank oraz „Nocy” Elie Wiesela. Ma szansę stać się pozycją klasyczną.

„USA Today”

Poruszająca i do głębi przejmująca.

„Washington Post”

„Dziecięcy Bestseller Roku” 2008

„Złodziejka książek” autorstwa Markusa Zusaka zdobyła największe uznanie dwóch gremiów jurorskich Nagrody PS IBBY „Dziecięcy Bestseller Roku”. sprawiając. że po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii Nagrody obydwie statuetki przypadły tej samej książce. Wydawnictwo Nasza Księgarnia otrzymało dwie statuetki – Małego i Dużego Donga.

Markus Zusak urodził się w 1975 roku. Dorastał w Sydney. gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci. Jest autorem pięciu powieści. w tym „Posłańca” oraz „Złodziejki książek”międzynarodowego bestsellera. przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków.

Jego pierwsze trzy powieści („Moje tak zwane życie”. „Walczący Ruben Wolfe” i nietłumaczona na język polski „When Dogs Cry”. wydana też jako „Getting the Girl”). ukazały się w latach 1999–2001. zdobywając nagrody w Australii i USA.

„Posłaniec” (2002. polskie wydanie 2009) w 2003 roku otrzymał dwa wyróżnienia w Australii: Australian Children’s Book Council Book of the Year Award (Older Readers) i NSW Premier’s Literary Award (Ethel Turner Prize) oraz Printz Honour w Ameryce i nagrodę Deutscher Jugendliteratur w Niemczech. 

Jednak największy sukces odniosła „Złodziejka książek”. Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść przez 375 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com. Amazon.co.uk.  „New York Timesa” oraz podobnych listach w wielu krajach Ameryki Południowej. Europy i Azji. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia oraz została sfilmowana.

Adaptację filmową „Złodziejki książek” wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy. Briana Percivala  („Downton Abbey”). zagrali m.in.: Geoffrey Rush („Blask”. „Jak zostać królem”). Emily Watson („Przełamując fale”. „Anna Karenina”) oraz Sophie Nelisse („Pan Lazhar”) jako Liesel Meminger. tytułowa złodziejka książek.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 35.9szczegółowe streszczenie kamienie na szaniec, adam sitarek, ślepnąc od świateł audiobook, nic więcej, irena kamińska radomska rok urodzenia, zamiary, poradnik frezera pdf, audiobook cena, fallen crest akademia pdf chomikuj, kicia kocia bajka, dziady cz 3 opracowanie szczegółowe, książki o kryminalistyce, al pacino biografia, umysł kruka, bielański chemia ogólna i nieorganiczna, mutyzm wybiórczy pdf, nobel reymont, wiedźminkołaj…