Legendy

Legendy

Autor: Janina Porazinska

Wśród polskich pól. łąk i lasów pojawiają się niezwykłe postacie. Znani święci. aniołowie. a nawet sama Matka Boża z Jezusem odwiedzają mieszkańców wsi. Pomagają potrzebującym. przywracają ład i sprawiedliwość. Tych historii nie znajdziesz w Biblii. ale czy to znaczy. że nie mogły wydarzyć się naprawdę?

Janina Porazińska jest jedną z najbardziej cenionych autorek polskiej literatury dla dzieci. Jej utwory bawią i uczą rodzimego folkloru kolejne pokolenia. Tym razem rzeczywistość polskiej wsi niespodziewanie miesza się z chrześcijańskimi wierzeniami. Autorka serwuje mieszankę wzruszeń i humoru. która spodoba się czytelnikom w każdym wieku.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


Klechdy domowe

Autor: Kostyrko Hanna

Klechdy domowe. czyli najpiękniejsze legendy polskie: Podanie o Lechu. Podanie o Popielu. Twardowski. Janosik. O śpiących rycerzach w Tatrach. Skarby w Tęczynie. Legenda o złej księżniczce. O skarbniku ze Srebrnej Góry. Toruńskie pierniki. Zegar z Kościoła Mariackiego. Boruta. Złota kaczka. Bazyliszek i wiele innych polskich baśni i legend zebranych i opracowanych przez Hannę Kostyrko.

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 19.99tomasz kin bez przedawnienia, wartości społeczne, schizofreniczka, kontratyp audiobook, dziewczyna na miesiac pazdziernik pdf, podstawy bankowości, lem astronauci, krzyś niania i ja, możesz uzdrowić swoje życie louise l hay pdf, pościg elle kennedy doci, deborah feldman historia, kotański wiersze o moim psychiatrze, wyobraźnia w tekstach kultury, matematyka klasa 7 sprawdziany pdf, 21 lekcji na xxi wiek audiobook, biografie odtajnione, kłosińska katarzyna, błąd w sztuce, nieśmiałość co to jest jak sobie z nią radzić, internetowa biblioteka, krystyno, nie denerwuj matki…