Oddam żonę w dobre ręce

Oddam żonę w dobre ręce

Autor: Anna Onichimowska

Książka dla tych. którzy są przekonani o tym. że metryka nie ma znaczenia. jeśli ma się apetyt na życie. a pesel jest często kłopotliwym stygmatem.

Krewni z bliska i z daleka zmierzają na obchody dziewięćdziesiątych drugich urodzin sióstr bliźniaczek Anny i Simony. Pierwszych. na które zostali zaproszeni po ponad pół wieku.

Nieoczekiwane sploty zdarzeń. okraszone dużą dawką humoru i oświetlone słońcem Toskanii.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 22.9


Przemowy niezapomniane

Autor: Shaun Usher

Wzbogacony o liczne fotografie zbiór najsłynniejszych. wzruszających przemów – tych sprzed kilku wieków i tych współczesnych. Przemów wygłoszonych i niewygłoszonych. Pełnych siły i determinacji. ale także bólu. rozpaczy i niezgody.

~ przemowa Nicka Cave’a w Royal Festival Hall o pisaniu piosenki miłosnej.

~ przemowa Malali Yousafzai do Zgromadzenia Młodzieży w siedzibie ONZ. zawierająca słowa: „Umarły słabość. strach i beznadzieja. Narodziły się siła. moc i odwaga”.

~ homilia świętego Jana Pawła II w czasie pierwszej podróży apostolskiej do Polski w 1979 roku.

~ przemowa Ryana White’a. chłopca chorego na AIDS. dyskryminowanego i odrzuconego przez kolegów. koleżanki. nauczycieli i mieszkańców swojego miasteczka.

~ przemowa rannego Theodore’a Roosevelta chwilę

29: https://woblink.com/ebook/swiatotworstwo-w-fantastyce-od-przedstawienia-do-zamieszkiwania-krzysztof-m-maj-176914u

Cena:


ISBN

9788378895282: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/pierwsze-walki-brytyjsko-wloskie-1939-1941-tom-i-ian-stanley-ord-playfair-175793u

Cena:


A jeśli ciernie

Autor: Virginia C. Andrews

Żeby chronić dzieci. Cathy i Chris ukrywają wstrząsającą. mroczną prawdę. Ktoś jednak zna ich sekret. I nie przestaje ich obserwować.

Cathy. w dzieciństwie więziona na strychu przez okrutną matkę i babkę. dziś razem z Christopherem tworzy ciepły. kochający dom dla swoich dzieci: przystojnego i utalentowanego Jory’ego. obdarzonego bujną wyobraźnią Barta i uroczej adoptowanej córeczki.

Wszystko się zmienia. gdy do domu obok wprowadza się starsza kobieta w towarzystwie ekscentrycznego lokaja. Bart zaczyna ją odwiedzać. a ona rozpieszcza go słodyczami i nalega. by nazywał ją babcią.

Z każdą wizytą chłopiec coraz bardziej się zmienia. aż w końcu Cathy i Chris uświadamiają sobie. że koszmary z przeszłości wróciły. Czy stracą to. co dla nich najdroższe?

Siła książek V.C. Andrews polega na połączeniu przedziwnych wątków z napięciem emocjonalnym bohaterów uwięzionych w pułapce.

‚The Times’

‚A jeśli ciernie’ to trzecia – po ‚Kwiatach na poddaszu’ i ‚Płatkach na wierze’ – księga sagi rodziny Dollangangerów. najsłynniejszej serii w dorobku amerykańskiej pisarki Virginii C. Andrews. Jej książki. tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii. sprzedały się dotąd na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy.

W przygotowaniu są kolejne części sagi: ‚Kto wiatr sieje’ i ‚Ogród cieni’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Kortyzol

Autor: Przemysław Gulda

Ta książka to osobista opowieść o doświadczeniu męskiej depresji.

Na poziomie narracyjnym mamy tu historię dwóch rozstań i jednego kryzysu. Reszta to próby radzenia sobie z sytuacją krytyczną i szukanie sposobów. by uciec przed dojmującą rozpaczą. Niekiedy ratunkiem okazuje się praca. czasem pomaga zapis doświadczeń czy też daleki wyjazd. ale najczęściej – rozmowy z przyjaciółmi. Wciąż jednak pozostaje świadomość winy i pustka połączona z utratą poczucia własnej wartości.
Autor obnaża bolesne sprawy związane z podziałem czasu na ‚przed’ i ‚po’ związku. relacjami z przyjaciółmi i znajomymi. doświadczeniami z terapeutami. dwuznaczną rolą serwisów społecznościowych. trudnościami w nawiązywaniu kontaktów z nowymi osobami i wchodzeniem w nowe związki. problemami z seksualnością.
Mężczyźni bardzo często próbują realizować kulturowy ideał silnego. radzącego sobie w każdej sytuacji samca alfa. dlatego wstydzą się swoich emocji. a kiedy nie mogą sobie z nimi poradzić. ukrywają to i udają. że nic się nie stało. Ta książka próbuje uciec od owego stereotypu. pokazując. że nie wszyscy muszą zawsze umieć zapanować nad własnym życiem i w momentach kryzysowych nie powinno się – a może wręcz nie wolno – uciekać przed prawdą. Pokazuje. że takie sytuacje dotykają także innych ludzi. stara się podsunąć sposoby wyjścia. namawia do szukania kontaktu z otoczeniem i szczerej rozmowy na temat swojego stanu.

Przemysław Gulda jest dziennikarzem od kultury. Od lat publikuje w ‚Gazecie Wyborczej’ i innych mediach. Wydał: powieść. zbiór opowiadań. przewodnik. reportaż historyczny. książkę o zespole. Długo mieszkał w Gdańsku. ale od dawna mieszka w Warszawie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Przepis na zdrowie

Autor: Julita Bator

Zmagając się z towarzyszącymi mojej rodzinie wieloma problemami. szukałam najlepszych lekarzy i rozwiązań. Przyznam. że nie zawsze było to łatwe. lecz w końcu trafiliśmy na kompetentnych specjalistów. którzy zmienili nasze życie. Przekonałam się. że kluczową rolę odgrywa właściwa diagnoza. Sukces mojej pierwszej książki Zamień chemię na jedzenie nauczył mnie. że warto popularyzować wiedzę i dzielić się swoimi doświadczeniami. czego rezultatem jest Przepis na zdrowie.

Julita Bator

Jak schudnąć bez efektu jojo?

Jak sobie radzić z insulinoopornością?

Jak pysznie jeść i wciąż być fit?

Jak podnieść libido?

Jak poprawić wzrok?

Jak pomóc dziecku radzić sobie

44.8: https://woblink.com/ebook/czy-prehistoryczne-zwierzeta-przetrwaly-joanna-dzdza-karl-shuker-justyna-sarna-175854u

Cena:lokatorka pdf, frazeologiczny słownik, to się czyta podręcznik do języka polskiego dla branżowej szkoły i stopnia, nie malo, obrót nieruchomościami, integracja sensoryczna na co dzien, czytanie nut a vista, veronika roth, ma byc czysto, sprawdzian z genetyki, grobowiec złocisty, scenariusz kopciuszek, pożegnanie z afryką online, audiobook kwiat kalafiora, pod tym samym niebem, ciekawostki matematyczne. skarbnica zadziwiających rozrywek, świadome śnienie techniki, wyższa szkoła w bydgoszczy, audiobooki za darmo do pobrania mp3…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin