Kwestia rosyjska

Kwestia rosyjska

Autor: Serhii Plokhy

Gdzie zaczyna się i kończy Rosja? Czy jej dzisiejsze granice polityczne pokrywają się z granicami. w których mieszka rosyjski naród? Dlaczego Rosjanie postanowili walczyć na Ukrainie z tymi. których sam Władimir Putin wielokrotnie nazywał członkami tej samej nacji?

Zagadnienie rosyjskiej tożsamości decyduje o wojnie i pokoju na wschodnich rubieżach Europy – i będzie o nich decydować jeszcze przez wiele pokoleń. Twórcy projektu „rosyjskiego świata”. odwołując się do politycznej. kulturowej i religijnej schedy po Rusi Kijowskiej oraz do korzeni bizantyjskich. próbują wymyślić na nowo siebie i swój naród w epoce postsowieckiej. Tożsamość ta. o wyraźnym rysie imperialnym. zagraża stabilności całej Europy Wschodniej.

Ukraina jest dziś w samym centrum nowej „kwestii ro

29.9: https://woblink.com/ebook/zdrowe-przekaski-70-autorskich-przepisow-monika-mrozowska-143943u

Cena:


Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej

Autor: Praca Zbiorowa

Publikacja jest kontynuacją rozważań podjętych w dwóch poprzednich książkach z cyklu poświęconego oryginalności słownej: Kreatywność językowa w komunikowaniu (się) i Kreatywność językowa w przestrzeni medialnej. W przygotowaniu znajduje się kolejny tom – Kreatywność językowa w literaturze i mediach.

Poszczególne zagadnienia przedstawione przez badaczy zostały zgrupowane w pięciu częściach. z których każda ściśle wiąże się z kreatywnością na płaszczyźnie językowej. ale dotyczy nieco innych jej aspektów (kreatywność stricte językowa. kreatywność językowa a odmiany języka. kreatywność językowa w przestrzeni publicznej: politycznej. medialnej. miejskiej). Autorzy. wyczuleni na nowe zjawiska językowe. prezentują aktu

22: https://woblink.com/ebook/stowa-do-morza–145657u

Cena:


E-sprawozdania.102 odpowiedzu na trudne pytania

Autor: Gyöngyvér Takáts

Od 1 października 2018 r obowiązuje nowelizacja ustawy o rachunkowości. która narzuciła elektroniczną formę sprawozdań finansowych oraz wymóg przesyłania ich do Krajowego Rejestru Sądowego i do Krajowej Administracji Skarbowej. Do wysyłania e-sprawozdań są zobowiązane wszystkie podmioty stosujące ustawę o rachunkowości. Nadal mają one wiele wątpliwości z tym związanych.

Publikacja jest zbiorem odpowiedzi na pytania nurtujące naszych Czytelników. Zostały one uporządkowane w bloki tematyczne dotyczące:

● wymagań technicznych. terminów oraz podpisywania e-sprawozdań kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

● spółek osobowych. spółek cywilnych i spółek działających w war

19.92: https://woblink.com/ebook/ppk-poradnik-pracownika–147376u

Cena:friend-zoned, zdanie złożone podrzędnie okolicznikowe celu, maciej gdula rodzina, mężczyźni objaśniają mi świat pdf, rozmowki angielsko polskie, 42 dni nadziei, śpiąca królewna bracia grimm, makbet audiobook pl, oczy wilka alicja sinicka pdf, robotnicy w xix wieku, piotr paczos, miedzianka springer, bartłomiej nita, matasek pdf, piosenko, biologia cambella, franciszek leja rachunek różniczkowy i całkowy pdf, jacek sariusz wolski, skyrim totemy hircyna, ilona tomaszewska, slowacki hymn, góra śpiących węży, lektura mikołajek i inne chłopaki…