Dallas ’63

Dallas ’63

Autor: Stephen King

Najnowsza powieść Stephena Kinga Dallas ’63. która trafi do polskich czytelników w dniu światowej premiery 8 listopada 2011. odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej. czyli podróży w czasie. Korzystając z tajemniczego portalu. główny bohater opowieści cofa się do 1958 roku i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Ten prosty pomysł w rękach Kinga staje się pretekstem do odmalowania klimatu Stanów Zjednoczonych lat 60.. reinterpretacji mitu o śmierci amerykańskiego prezydenta oraz stworzenia alternatywnej wersji historii. Dallas ’63 to znakomita powieść zadająca pytanie: ‚co by było. gdyby…’ i badająca granice nieuchronności. elastyczności losu. A przy tym pasjonująca historia mężczyzny. który podejmuje walkę z czasem. I choć los

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 26.99


Daleko od morza

Autor: Agnieszka Gładzik

Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka Marianna Palińska po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück wraca do Polski. aby odnaleźć swojego brata.

Kobieta pomaga Niemcom. którzy pozostali w kraju. spisując ich historie. co pomaga jej odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością.

Jednocześnie podejmowane przez nią decyzję zaważą nie tylko na losie lekarki. ale także jej najbliższych.

Powojenna zawierucha. trudne relacje międzyludzkie. a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo. przyjaźń. a wreszcie miłość.

Zachęcająca do refleksji opowieść z trudną historią w tle. niosąca nadzieję i przypominająca o tym. jak ważna jest pamięć i zrozumienie.

Wydawnictwo: Filia

Cena:


Jego krwawe zamiary

Autor: Graeme Macrae Burnet

Finalista Nagrody Bookera!

Thriller psychologiczno-sądowy. Jedna z najważniejszych powieści grozy ostatnich lat.

Szkocja. 1869 rok. W zapomnianej przez Boga i ludzi osadzie zostaje popełnione potrójne morderstwo. Do winy przyznaje się siedemnastoletni Roderick Macrae. Czy rzeczywiście jest odpowiedzialny za zbrodnię. Co mogło sprawić. że postanowił zrealizować swe krwawe zamiary?

Czarujące. mroczne i genialnie napisane.

„The Sunday Times”

Porywająca. złowieszczo intrygująca i inteligentna powieść!

„The Times”

Piekielnie dobra książka. w pełni zasługująca na zainteresowanie. którą przyniósł jej Booker.

„The Guardian”

Niezwykle wciągające studi

38: https://woblink.com/ebook/bramy-kijowa-grzegorz-kochman-177732u

Cena:


Uczeń architekta

Autor: Elif Shafak

Dwór Sulejmana szczelnie oplatają intrygi. a w jego sercu trwa bezlitosna walka o władzę. Do sułtańskiej menażerii trafia młody opiekun białego słonia. Dżahan. Wkrótce zostanie uczniem mistrza Sinana. najsłynniejszego architekta imperium osmańskiego. Jego sercem zawładnie córka sułtana – księżniczka Mihrimah. a wyobraźnią – potężne budowle. Chłopiec stopniowo odkrywa. kim jest. a z drobnego złodziejaszka staje się wielkim budowniczym. Meczety. mosty. karawanseraje. pałace. akwedukty – historia Dżahana nieodwracalnie splata się z historią Stambułu. miasta mozaiki. które olśniewa. fascynuje i pochłania.

Elif Shafak stworzyła powieść wielowarstwową. intrygującą i misternie skonstruowaną. Uczeń architekta zachwyca rozmachem. maestrią pióra i wiernym portretem epoki. uwodząc czytelnika i wciągając w świat niczym z „Opowieści z tysiąca i jednej nocy”.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 31.99


Kirke

Autor: Madeleine Miller

W domu Heliosa. boga słońca i najpotężniejszego z tytanów. rodzi się córka. Kirke jest dziwnym dzieckiem – nie tak potężnym jak ojciec ani tak bezwzględnym jak matka… Dziewczyna próbuje odnaleźć się w świecie śmiertelników. lecz odkrywa w sobie czarnoksięską moc. dzięki której może zagrozić samym bogom… Z tego powodu zostaje wygnana. Nie zamierza jednak przestać kształcić się w czarach. Jej ścieżki skrzyżują się z Minotaurem. Dedalem. jego synem Ikarem. morderczą Medeą i. oczywiście. z przebiegłym Odyseuszem.

 

Samotna kobieta zawsze narażona jest na niebezpieczeństwo. a Kirke nieświadomie budzi gniew zarówno w ludziach. jak i w mieszkańcach Olimpu. Aby ochronić to. co kocha. będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować. czy należy do bogów. z których się urodziła. czy do

:

Cena:ksiazki filozoficzno psychologiczne, tulli, kultura narcyzmu, artur lipiński wiek, leconte de lisle, wierność jest trudna, modlitwa do sw dymfny, bogaty ojciec, biedny ojciec, złączeni nienawiścią pdf, poradnik inżyniera spawalnictwo, ebook hobbit, piotr domaracki, wilk samotnik, kazimierz wolny zmorzyński, fantomowe ciało króla pdf, wehrmacht 1939, nosowska a ja żem…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin