ISBN

ISBN

9788381683173: Wydawnictwo

Format

44.4: https://woblink.com/ebook/celiakia-autodiagnoza-i-samodzielne-leczenie-najnowsze-badania-i-najskuteczniejsze-terapie-na-nietolerancje-glutenu-pdf-peter-h-r-green-rory-jones-160750u

Cena: Rory Jones


Turbopatriotyzm

Autor: Marcin Napiórkowski

Kto chce lepiej zrozumieć współczesną Polskę. powinien uważniej przyjrzeć się jej modelom patriotyzmu. Naszą sferę publiczną organizuje nie zderzenie dwóch partii. lecz znacznie od niego głębszy podział na Polskę Uśmiechniętą. której symbolem stał się czekoladowy orzeł Bronisława Komorowskiego. i Polskę Ufortyfikowaną – kroczącą w Marszu Niepodległości i opisywaną barwnie w przemówieniach polityków prawicy. To softpatriotyzm i turbopatriotyzm. Z jednej strony otwartość. optymistyczny pochód ku przyszłości. ale też zadowolenie. które łatwo zmienia się w samozachwyt i pełne pogardy ignorowanie tych. którzy w wyobrażonym „marszu na Zachód” pozostali z tyłu. Z drugiej – lęk przed obcością i utratą tożsamości. fascynacja przeszłością. ale też godna uwagi umiejętność przywracania dumy i godności.

Partyjna polityka jest tu zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Popkultura i dzieła starych mistrzów. centra miast i najdalsze peryferia internetu. moda i gry komputerowe… To wszystko pola bitew. na których toczy się dziś walka między dwoma modelami tożsamości. „Mitologia pamięci”. „partyzantka semiologiczna”. „muzeum fantazmatyczne”. „retrotopia” i wiele innych – Marcin Napiórkowski. semiotyk kultury. rozkłada współczesny patriotyzm na czynniki pierwsze. Choć o badanych zjawiskach pisze często z ironią i dystansem. „Turbopatriotyzm” jest książką pełną szacunku i badawczej ciekawości. Bo bez rzetelnej próby zrozumienia tych. z którymi się nie zgadzamy. nie ma mowy o przekonaniu ich do naszej wizji świata.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9


Lourdes

Autor: Émile Zola

Lourdes est une petite ville banale du département des Hautes-Pyrénées. La fille Bernalette a imaginé l’apparition de la Vierge. Les pelerins ont commencé a affluer vers la ville. Les ecclésiastiques utiliserent tres habilement la popularité sans cesse croissante de la ville. L’idée que les gens trompés par la foi est facile a exploiter et a ravager est centrale dans le roman.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9powieść johna miltona, testy z przyrody klasa 4 do wydrukowania, epoka hipokryzji pdf, pułkownik ryszard kukliński, kacper godycki-ćwirko, zaraza laura thalassa, b bomb, organiściak, galen shana, ksiazki mobi, przyszło nam tu żyć, wojna bogów, gdzie kupić książki po angielsku, gdyby ocean nosił twoje imię, mortal kombat x poradnik…