Drogi wędrownych doradców

Drogi wędrownych doradców

Autor: Piotr Plebaniak

Dwa i pół tysiąca lat temu wędrowni doradcy. tacy jak Konfucjusz czy autor Sztuki wojny Sun Zi podróżowali od dworu do dworu wojujących władców. oferując im swoją wiedzę i pomysły na rządzenie państwem. Był to czas bezustannych wojen i chaosu. Ale właśnie dzięki wędrownym doradcom był to też okres bezprecedensowego postępu myśli i cywilizacji.

Choć pracowali dla sławy i satysfakcji. ich kolektywny wysiłek umożliwił powstanie potężnych imperiów. W kolejnych stuleciach wędrowni doradcy stali się klasą merytokratów. których metody zarządzania państwem były inspiracją m.in. dla władców Prus. najprężniejszego organizmu XIX-wiecznej Europy.

Gdy różne wami kierują zasady. to jedną drogą nie dacie iść rady”. radzi Konfucjusz. Ta i inne maksymy oraz cytaty. opatrzone komentarzem autora książki tworzą bardzo nietypowy zbiór maksym i sentencji. Opowiada on o ludziach. którzy stworzli fundament chińskiej cywilizacji: o ich rewolucyjnych pomysłach. porażkach i dumnie zrealizowanych dziełach.

Ta książka to również studium sztuki zarządzania państwem i podwładnymi… ale też poradnik doprowadzania do pionu własnego szefa lub władcy.

Ale masz też w rękach bardzo nietypowy podręcznik historii Chin. pisany pod dyktando przemyśleń i wglądu autora oraz inspirującej myśli Willa Duranta:

Cywilizacja jest strumieniem z brzegami. Strumień jest czasem wypełniony krwią ludzi zabijających. kradnących. krzyczących i robiących to. co historycy zazwyczaj zapisują. Tymczasem na brzegach. niezauważeni. ludzie budują domy. kochają. wychowują dzieci. śpiewają piosenki. piszą wiersze. a nawet pobielają posągi. Historia cywilizacji jest tym. co wydarzyło się na brzegach.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Zamień chemię na energię

Autor: Julita Bator

Żyjesz w pośpiechu i chcesz solidnej porcji składników odżywczych? Szukasz zdrowej przekąski dla dziecka? Wybierasz się w góry lub na spacer i chcesz zapakować do plecaka lekki. zdrowy posiłek? Jesteś po treningu. a twoje mięśnie potrzebują regeneracji?

Julita Bator. która zrewolucjonizowała nawyki żywieniowe Polaków i pokazała. jak jeść bez chemii i nie zbankrutować. teraz powraca z pierwszą książką o potrawach proteinowych.

To ponad 50 przepisów na przekąski o wysokiej zawartości białka. błonnika oraz węglowodanów złożonych.

Są szybkie w przygotowaniu. bardzo sycące. dodają energii. wspomagają odporność oraz mają niski indeks glikemiczny. W przeciwieństwie do gotowych sklepowych produktów są tanie. smaczne. zdrowe i nie zawierają emulgatorów

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


ISBN

9788381321419: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/to-twoje-zycie-katarzyna-miller-joanna-olekszyk-183910u

Cena: Joanna Olekszyk


W jak morderstwo

Autor: Gacek Katarzyna

Kryminalne perypetie sympatycznej pani weterynarz

Magda. klasyczna kura domowa. pewnego wieczoru znajduje dowód na zdradę męża oraz obce zwłoki. Okazuje się jednak. że nie do końca obce – ofiara miała na szyi wisiorek. który należał do zaginionej przed laty przyjaciółki Magdy. Weroniki. Podczas gdy policja prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa. Magda postanawia zbadać. co łączyło zamordowaną w parku kobietę z jej przyjaciółką. Odkrywając powoli tajemnice z przeszłości. wpada na trop mordercy. któremu sama będzie musiała stawić czoło. Jednocześnie próbuje jakoś ogarnąć swoje życie prywatne. co bywa czasami dużo trudniejsze niż polowanie na mordercę.

Katarzyna Gacek – pisarka i autorka scenariuszy. z wykształcenia psycholog. Wraz z

30: https://woblink.com/ebook/world-war-z-swiatowa-wojna-zombie-w-relacjach-uczestnikow-max-brooks-9386u

Cena:


ISBN

9788375156737: Wydawnictwo

Format

27.99: https://woblink.com/ebook/ogrod-malych-krokow-abbi-waxman-30415u

Cena:fukuyama koniec człowieka, racer katy evans pdf pl, woblink.pl, piotr imiennik, lenin ossendowski, lukasz albanski, 1517 luter, czuly narrator, miuosh książka, oswiecim czarna zima, interpretacja wyników badań laboratoryjnych, kompetencje społeczne i obywatelskie, juventus kolorowanka, la casey damien pdf pl, grob mojej siostry, statyka fizyka, dziady opracowanie cz 2, karolcia lekturą, after 2 czesc…