Przeciwnik

Przeciwnik

Autor: Emmanuel Carrere

Siedemnaście lat kłamstwa. Banalność zła i destrukcyjna moc społecznej presji. Powieść oparta na autentycznej historii kryminalnej. która wstrząsnęła opinią publiczną.

9 stycznia 1993 roku Jean-Claude Romand zabił swoją żonę. dzieci. rodziców. a następnie próbował popełnić samobójstwo. Śledztwo ujawniło. że nie był lekarzem. jak twierdził. Przez siedemnaście lat skutecznie okłamywał swoje otoczenie – rodzinę. przyjaciół. sąsiadów. Opowiadał. że jest wybitnym naukowcem. że pracuje dla Światowej Organizacji Zdrowia. Widzieli. jak codziennie rano wychodził do pracy. Ale nie wiedzieli. że czas spędza na parkingach albo w lesie. Namówił rodziców i teściów. żeby przekazali mu swoje oszczędności na intratne inwestycje. Z tych pieniędzy utrzymywał rodzinę i kochankę. Kiedy fundusze się wyczerpały. w obawie. że oszustwo wyjdzie na światło dzienne. Romand zamordował żonę. dzieci i rodziców. Jak to możliwe. że przez tyle lat nikt nie przejrzał jego manipulacji? Dlaczego zabił? Kim był. będąc nikim? „Pomyślałem. że napisanie tej książki to przestępstwo albo modlitwa” – stwierdził Emmanuel Carrère w finale powieści. którą stworzył na podstawie materiałów procesowych i korespondencji z mordercą. Na kanwie książki w 2002 roku powstał film z Danielem Auteuilem w roli głównej.

To książka o uleganiu presji bycia szanowanych obywatelem. ale przede wszystkim o granicy między prawdą a zmyśleniem. o tropieniu „przeciwnika” w nas samych. przeciwnika. który nie pozwala na wyzwolenie. na zmierzenie się z własnymi ułomnościami i słabościami.

„Gazeta Wyborcza”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28


ISBN

9788374825320: Wydawnictwo

Format

10.2: https://woblink.com/ebook/rut-moabitka-bp-grzegorz-rys-34377u

Cena:


ISBN

9788381297165: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/bogowie-musza-byc-szaleni-aneta-jadowska-183201u

Cena:książki jane austen, płażewski, ibuk.pl za darmo, damy dziewuchy dziewczyny historia w spódnicy, maja strzelczyk wiek, filtracja obrazów, głosy z zaświatów mróz, koontz oczy ciemności pdf, książki na czytnik za darmo, służby porządkowe w polsce, barbara bajor, jonathan swift podróże guliwera, państwo platona pdf, sierra cartwright piętno pdf, małomówny i rodzina audiobook…