Autoportret z blizną

Autoportret z blizną

Autor: Roman Frister

„Autoportret z blizną” Romana Fristera to książka niezwykła. Książka wstrząsająca. bo szczera. Mówi o sprawach o rzeczach. o których nie chce się wiedzieć. Osobista. intymna. niewiarygodna. bo prawdziwa. Bez samousprawiedliwienia. Zostaje jak zadra w sercu.

Autor bezkompromisowo i szczerze przyznaje. że ludzie to zwierzęta. Frister obezwładniająco prawdziwie mówi o procesie odczłowieczenia. któremu został poddany – zarówno on. jak i inni więźniowie obozów koncentracyjnych.

Frister chce żyć. Udaje mu się wyjść z piekła. nie zawsze szlachetnie. Po wojnie prowadzi życie pełne przygód. kobiet. wyzwań zawodowych. zakrętów i sukcesów. Książka. jest napisana świetnym językiem. trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Frister to mistrz narracji.

Wydawnictwo:

Cena:


Słynne ucieczki Polaków

Autor: Andrzej Fedorowicz

Maurycy Beniowski – skradzionym okrętem z tajnymi aktami z Kamczatki do Europy.
Ferdynand Ossendowski – z bolszewickiego piekła przez Mongolię i Chiny do Polski. Gotowy scenariusz hollywoodzkiego filmu. Książkową relację z wyprawy komuniści wyszukiwali w bibliotekach i palili na stosach.
Jędrzej Giertych – brawurowa ucieczka jeńca ze ściśle strzeżonej twierdzy w Srebrnej Górze.
Kazimierz Piechowski. Gienek Bendera. Józef Lempart i Stanisław Jaster. Fałszywe komando uciekające z obozu zagłady. Więźniowie przebrani w mundury SS wymykają się z Auschwitz – przy okazji wywożąc na zewnątrz słynny raport Pileckiego.
Wielka ucieczka z Sobiboru – największa ucieczka z obozu śmierci w czasie II wojny światowej.
Bronisław Szeremeta – z sowieckiego łagru przez dziką tajgę do polskiej konspiracji we Lwowie.
Wanda Pawłowska – miłość matki pokonała sowiecką bezpiekę .
Dodatkowo:
Ucieczka „złotego konwoju”. epicka opowieść o ewakuacji polskich zapasów złota we wrześniu 1939 r.
Czy to wiek osiemnasty czy dwudziesty. dalekie ostępy Syberii. twierdza Donżon. czy KL Auschwitz – bohaterów łączy polski gen wolności.
Nie ma takich więzień. z których Polacy nie potrafiliby uciec.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ

Autor: Krzysztof Wójcik

Pieniądze. miłość i śmierć – książka Policjanci i gangsterzy jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków. brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji.

„Willy”. polski Al Capone. bezwzględny morderca i autor „skoku stulecia” na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku. Czy operacje plastyczne pomogły mu zmienić tożsamość i uniknąć odpowiedzialności?

Porwanie nastolatki w Gdyni w 2002 roku po mistrzowsku zaplanował policjant. Czy kret w CBŚ pomagający porywaczom mógł prowadzić śledztwo we własnej sprawie?

Dlaczego w 2000 roku zginął król narkobiznesu na Pomorzu? Jak „Pruszków” przejmował Sopot i legalne interesy trójmiejskich biznesmenów?

Jak pracowało się w CBŚ na początku jego działalności i jak sami funkcjonariusze rozwijali ten skrót?

To tylko niektóre wątki najnowszej książki Krzysztofa Wójcika opisującej kulisy śledztw CBŚ i codzienną pracę tajniaków.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


https://woblink.com/product-publication/download/147733/epub

1:

:

Cena:pakiet tracer, kim jest czlowiek, mężczyźni objaśniają mi świat pdf, imperium małych piekieł, cyngiel śmierci, audiobook remigiusz mróz, david icke książki, gretl pobierz za darmo po polsku, wymyśliłam cię książka, flet z mandragory, darmowe audiobooki do pobrania, piotr żurek, pradawne cywilizacje, niewykorzystane szanse, no właśnie miłość, marcin sobota, rany julek audiobook, nieznośny ciężar tajemnic pdf, o podstawie moralności…