Zdrowe łakocie

Zdrowe łakocie

Autor: Jolanta Naklicka – Kleser

Wyjątkowe smakołyki – nie tylko pyszne. ale zdrowe i łatwe w przygotowaniu.

Trudno odmówić maluchom tego. co lubią najbardziej.

 A zazwyczaj są to… słodycze.

Jak sprawić. żeby słodycze były wartościową częścią diety dzieci? Żeby nie zawierały szkodliwych składników? I nadal wywoływały na twarzach maluchów uśmiech?

Najprostszym sposobem będzie przygotowywanie pysznych. ale zdrowych łakoci w domu. A pomogą w tym proste przepisy Jolanty Naklickiej-Kleser. pasjonatki gotowania. w tym dla trójki swoich dzieci. 

W książce znajdą się też przepisy na słodkie. ale zdrowe dania – doskonałe na obiad lub kolację.

Jolanta Naklicka-Kleser

Matka trójki dzieci. żona i spełniona kobieta. która kilka lat temu postawiła wszystko na jedną kartę: z

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Bill W. i jego sponsor

Autor: Robert Fitzgerald

BILL W. to postać legendarna i tajemnicza. Setki tysięcy ludzi na świecie deklaruje przyjaźń z tym człowiekiem na koszulkach. breloczkach. znaczkach i pocztówkach. Choć nigdy nie widzieli go na oczy i nie znają jego nazwiska. czują z nim więź i wdzięczność za Program Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików. który przywrócił im duchowe zdrowie. BILL W. to postać legendarna i tajemnicza. Setki tysięcy ludzi na świecie deklaruje przyjaźń z tym człowiekiem na koszulkach. breloczkach. znaczkach i pocztówkach. Choć nigdy nie widzieli go na oczy i nie znają jego nazwiska. czują z nim więź i wdzięczność za Program Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików. który przywrócił im duchowe zdrowie.

Książka „Bill W. i jego sponsor” to prawdziwy skarb. Zapisana jest w niej historia przyjaźni jezuity Eda Dowlinga i Billa Wilsona. współzałożycieli wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Książka urzeka intymnością. szczerością. głębią. Pociąga mocą. prostotą i praktycznością.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Cuda nasze powszednie

Autor: Dorota Łosiewicz

Cuda zdarzają się każdego dnia. Nie mają co do tego wątpliwości bohaterowie tej książki. którzy z radością dzielą się tym. co ich spotkało. a co teoretycznie jest niemożliwe.

Niespodziewane uwolnienia z wielkich i małych nałogów.

Poczęcia. do których – w opinii lekarzy – miało nigdy nie dojść.

Radykalne uzdrowienia. których już nikt się nie spodziewał.

Powroty do normalnego życia. mimo że specjaliści przepowiadali jałową wegetację.

Niewytłumaczalne spotkania. które zmieniały całe życie.

By to zrozumieć potrzeba jednego: wiary.

Dorota Łosiewicz
Publicystka tygodnika „Sieci’. Współprowadzi program „W tyle wizji’ w TVP Info oraz „Kwadrans Polityczny’ w TVP 1. Współautorka wywiadu rzeki z Martą Kaczyńską. pt. „Moi Rodzice’ oraz książek „Cuda nasze powszednie’. „Życie jest cudem’. Ukończyła Politologię na UKSW i Integrację Europejską na wydziale Stosunków Międzynarodowych UW. Mama czwórki dzieci.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Kobiety Rakiety. My z pokolenia X

Autor: Justyna Moraczewska

Przekroczenie czterdziestki to moment. który skłania kobiety do refleksji i podsumowań:

 

 W jakim punkcie życia jestem?

 Czy tam. gdzie naprawdę chciałam być?

 Czy dobrze wykorzystałam swój potencjał?

 

To też okazja. żeby spojrzeć na swoje życie z dystansu i w kontekście teraźniejszości ocenić szansę na przyszłość naszych marzeń. a przynajmniej oczekiwań. Jeśli to. co jest teraz nie rokuje. to może nadszedł czas. żeby coś zmienić?

 

Justyna Moraczewska idzie znacznie dalej i dogłębnie patrzy na kobiety urodzone w drugiej połowie dwudziestego wieku. wkraczające w dorosłe życie w latach 90. Autorka z reporterską dociekliwością. dystansem i humorem razem ze swoimi rozmówcami szuka odpowiedzi na pytanie: jakie naprawdę jest pokolenie

:

Cena:


Rosa jak ty to robisz?

Autor: Rosa Pich-Aquilera Roca

W tej książce Rosa Pich. lat czterdzieści siedem. córka Rafaela Picha. legendarnego założyciela Akademii Familijnej. matka osiemnaściorga dzieci. na co dzień pracująca zawodowo na pół etatu. wyjawia nam. jak można być szczęśliwym i świetnie się bawić. niezależnie czy ma się jedno. dwoje. troje. czy… osiemnaścioro dzieci.

Przedstawiając wiele anegdot i zabawnych historii. których uczestnikami są jej dzieci. mąż. przyjaciele. itd. opowiada nam o codzienności swojej rodziny. o wyzwaniach. którym stawiają czoła oraz o cudownej przygodzie. jaką jest życie rodzinne.

Postigo Pich to najprawdopodobniej największa europejska rodzina. Poświęcono jej program dokumentalny BBC „The biggest family in the world” [„Największa rodzina na świecie”]. pojawia się często w różnych mediach w Hiszpanii i na świecie.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Armagedon

Autor: Andrzej Olejnik

Przyroda wie. jak zabijać. Na tym polu mogłaby zawstydzić wszystkich seryjnych morderców razem wziętych. Oferuje globalny armagedon za pomocą asteroidy. komety. czarnej dziury. supernowej. rozbłysku promieniowania gamma. burzy słonecznej. antymaterii. zatrzymania rotacji planety. zaniku grawitacji czy erupcji wulkanu.

No i zawsze mogą nas zaatakować Obcy. Pełny zestaw scenariuszy zagłady.
Aż dziwne. że cywilizacja gatunku homo sapiens przetrwała tyle czasu.
Pozostaje jedno pytanie: jak długo?
Publikacja tylko dla tych. którzy nie boją się spojrzeć prawdzie w oczy. A prawda boli. bo…
… to tylko kwestia czasu. aż wyginiemy…

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99audiobook chłopi, tomasz kwasniewski, emilia eckhart, onimy, książki ekonomiczne, zle urodzone, olga szmidt, stanisław osowski, koronawirus jak się zabezpieczyć, ojciec chrzestny książka, na skalnym podhalu tetmajer, michał heller książki, potęga kiedy, krótka historia jednego zdjęcia, psychologia stresu, administracyjne kary pieniężne, poziom życia, ken follett trójka, książki dla pielęgniarek…