Antropologia literatury. Interpretacje i studia

Antropologia literatury. Interpretacje i studia

Autor: Feliksiak Elżbieta

Dominantą. która spaja pola badawcze książki. jest hermeneutyczna komparatystyka. Autorka zaprasza do budowania mostów między przestrzenią wyobrażoną w świecie literackim a światem przeżywanym w przestrzeni rzeczywistej. Nie o literaturę chodzi. lecz o człowieka i o prawdę bycia. Dlatego spośród trzech głównych słów kluczy pierwszym i najważniejszym jest tu „przestrzeń antropologiczna”. W niej odbija się echem każdy przejaw naszych dokonań. a jako atrybuty towarzyszą jej: „ethos” i „katharsis”. Pola argumentacji wieloaspektowej antropologii literatury poznajemy na gruncie pytań o relacje między literaturą a historią i pamięcią. sferą fikcji a sferą działania. myśleniem opowieści a logiką życia w świecie. Jeden z nurtów stanowią tu badania

:

Cena:


Shadow Raptors. Tom 4. Blokada

Autor: Sławomir Nieściur

Powiadają. że w życiu nigdy nie jest tak źle. żeby nie mogło być jeszcze gorzej. 

Mieszkańcy układu Epsilon Eridani po raz kolejny przekonują się o prawdziwości tych słów.

Gniazdo – wielki habitat bojowy Skunów – wraz z towarzyszącą mu flotą kamiennych okrętów bez przeszkód dociera w pobliże planety AEgir i jej księżyca. gdzie zajmuje pozycję do ataku na umocnienia orbitalne. 

Zagrożenie nadciąga jednak nie tylko z wysokiej orbity.

W stronę planety wciąż dryfuje wrak Oumuamua. w którego zniszczonej sterowni dwie istoty. organiczna i wirtualna. wspólnie opracowują okrutny plan eksterminacji swych ciemiężycieli. 

Zdestabilizowana politycznie. odcięta od głównych źródeł zaopatrzenia i coraz słabsza militarnie ludzka koloni

32.9: https://woblink.com/ebook/szramy-witold-beres-janusz-schwertner-194609u

Cena: Janusz Schwertner


Cała prawda o miłości

Autor: Clare Pooley

Historia pewnego zeszytu. który połączy sześciu nieznajomych ludzi i odmieni ich życie.

„Wszyscy opowiadają kłamstwa na temat swojego życia. Co by się stało. gdybyś zamiast tego wyznał prawdę?”

To pytanie Julian Jessop. samotny. ekscentryczny artysta. pisze na pierwszej stronie zielonego zeszytu. który zostawia w pobliskiej kawiarni. Jej właścicielka. Monica. dodaje do książki swoją własną historię i podrzucają do winiarni po drugiej stronie ulicy. Tak zeszyt trafia do kolejnych osób. które dzięki niemu nie tylko lepiej poznają siebie samych. lecz również spotkają się ze sobą w kawiarni Moniki. a nawet znajdą niespodziewaną miłość.

Historie zabawnych a jednocześnie bardzo realistycznych bohaterów Całej prawdy o miłości pokazują. że bycie szczerym wobec siebie potrafi zdziałać cuda i zmienić życie wielu ludzi na lepsze.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


Złodziejki Świąt

Autor: Hanna Cygler

Święta zaczęły czarować. rzeczywistość pachniała choinką. snując się w rytm kolęd.

Świąteczna komedia obyczajowa o szalonych pisarkach. Nawet nie wiesz. do czego są zdolne! Jak być młodą. piękną i seksowną. A do tego pisać bestsellery. Co robić. gdy konkurencja depcze po piętach i wbija nóż w plecy? Ale jest też oczywiście wielka miłość! Taka. która trafia się tylko raz… może dwa razy w życiu.

Joanna Jodełka: „Cygler znowu coś pozmyślała. Kolejny raz!”.

Vincent V. Severski: „To nieprawda. że to ja jestem Walerym Stromskim. Jestem znacznie wyższy!”.

Manuela Kalicka: „W Złodziejkach Świąt Cygler demonstruje prawdziwą zołzowatość”.

Bogusław Tobiszowski: „Dziwna ta redaktorka Jagna. Osobiście żadnej takiej nie spotkałem. Żałuję…”.

Robert Ostaszewski: „Hanna Cygler niepotrzebnie uśmierca krytyków. Mamy się wprawdzie bardzo niedobrze. ale wciąż żyjemy”.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9ewa siwicka, inny świat pdf, bachantki mitologia, oficyna literacka noir sur blanc, żona mimo woli pdf, anatomia kłamstwa pdf, ksiązki mobi, lekcja geografii na wesoło, aubena grabowska, fable srebrne skrzynie, zbrodnia i kara rozprawka, dolina fergańska, sex/love książka, ibuk pl, test osobowości id16, jan twardowski miłość, skanem gowork…