Diaboliada

Diaboliada

Autor: Michaił Bułhakow

„Diaboliada” to utwór Michaiła Bułhakowa. napisany w 1923. W Diaboliadzie został przedstawiony problem człowieka. który stał się ofiarą radzieckiej maszyny biurokratycznej.

W wyobraźni głównego bohatera. Korotkowa. biurokracja wiąże się z siłą piekielną. Zwolniony pracownik. nie umiejąc poradzić sobie z tą siłą i przegrawszy w starciu z nią. wariuje i podejmuje ostatnią. rozpaczliwą próbę ucieczki od pracowników urzędu śledczego.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Bardziej być

Autor: Eliza Segiet

Tomik wierszy. w którym kobiecy podmiot liryczny zwierza się ze swoich najbardziej intymnych doświadczeń. Mimo wszelkich przeciwności losu. samotności i zwątpienia w każdym kolejnym tekście widać zmiany na lepsze. Przemianę z zamkniętej w siebie osoby do pewnej i zdecydowanej. która wyrusza w podróż. To daje autorce pretekst do przedstawienia integracji człowieka w świat przyrody. prowadzącej do globalnej autodestrukcji. Dzięki wyprawom dostrzega też nie tylko piękno egzotycznych zakątków. ale i współczesny świat oraz dzisiejszy sposób życia. Pragnie osobistego oczyszczenia poprzez życie w zgodzie ze samym sobą i otaczającą rzeczywistością.

W tomiku ukazane zostały ważne tematy dni codziennego jak alienacja. przemoc domowa. brak pewności siebie. Są też sprawy. nad którymi prowadzi się wc

12.9: https://woblink.com/ebook/milosc-w-roznych-odslonach-beata-zajac-186467u

Cena:


Winnetou TOM II

Autor: Karol May

„Winnetou – Tom II” to druga z trzech części powieści przygodowej Karola Maya.

Jest to najpopularniejsza powieść tego autora. uważana za klasykę literatury dziecięco-młodzieżowej. Była tłumaczona na wiele języków. a bohaterami tej powieści. są dzielny Apacz Winnetou i jego biały przyjaciel Old Shatterhand.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


https://woblink.com/product-publication/download/186354/epub

1:

:

Cena:jak założyć sari, dalej jest noc, pielęgniarka po niemiecku, jakub małecki horyzont, nazywam się kurdystan, bez złudzeń mia sheridan pdf, jack campbell przestrzeń zewnętrzna, marianna sztyma, bez litości pdf, przestępczość zorganizowana w polsce, erich von daniken komiksy, podstawy mikroekonomii pdf, zwiadowcy ruiny gorlanu pdf, historia starożytna pdf, grzechy imperium brian mcclellan chomikuj, zdradziecka królowa pdf, diana palmer pdf, joanna jurgała-jureczka, wspołczuje, czasy język angielski pdf, gatekeeping definicja…