Architekci kultury śmierci

Architekci kultury śmierci

Autor: Marco Donald

„Kultura śmierci” nie wydarzyła się nagle. pojawiając się znikąd i opanowując nas. mimo naszego sprzeciwu. czy niechęci. Tak potężna i fundamentalna zmiana nie mogła zajść bez całych zastępów jej architektów.
Benjamin Wiker i Donald de Marco udowodniają. że opisani przez nich czciciele woli. sprzedawcy śmierci. ateistyczni egzystencjaliści. świeccy utopiści. poszukiwacze przyjemności. ewolucjoniści. eugenicy. czy propagatorzy seksu byli twórcami „kultury śmierci” – Schopenhauer. Nietzsche. Marks. Darwin. Freud. Kinsey oraz inni.
Książka przedstawia nie tylko kształtowanie się i ewolucję ich światopoglądów. lecz także ciemne strony ich osobowości.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Córka Króla Piratów

Autor: Tricia Levenseller

„– Pójdziesz z nami.

– Myślę. że szybko się nauczysz. kapitanie. że nie lubię. gdy ktoś mi mówi. co mam robić.”

Wysłana na misję. by odnaleźć starą mapę stanowiącą klucz do legendarnego skarbu. siedemnastoletnia piratka Alosa. celowo pozwala się uprowadzić. aby móc przeszukać statek konkurenta.

Dziewczyna zmaga się z bezwzględną piracką załogą. Dostępu do mapy broni jej porywacz. nadspodziewanie bystry i nieprzyzwoicie atrakcyjny. pierwszy oficer. Riden. Alosa ma jednak kilka asów w rękawie. Żaden marynarz nie zdoła pokrzyżować planów córki Króla Piratów.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 29.9


ISBN

9788395397806: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/marketing-polityczny-jak-wygrac-wybory-robert-stepowski-148271u

Cena:


Sebastian Bergman (Część 6). Najwyższa sprawiedliwość

Autor: Hans Rosenfeldt

Najwyższa sprawiedliwość to szósta część bestsellerowego cyklu z Sebastianem Bergmanem. policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw.

Vanja prowadzi w Uppsali śledztwo w sprawie serii brutalnych gwałtów. Gdy jedna z ofiar ginie. na miejsce wezwana zostaje Krajowa Policja Kryminalna. a wkrótce – również Sebastian Bergman. By złapać gwałciciela. który terroryzuje miasto. zespół musi zapomnieć o konfliktach i osobistych niesnaskach.

Wkrótce śledczy odkrywają. że ofiary nigdy nie są przypadkowe…

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Panna Ferbelin

Autor: Chwin Stefan

Jest koniec XIX wieku w Gdańsku. Głównymi bohaterami opowieści są: prokurator Hammels. jego syn Helmut. Panna Ferbelin i jej ojciec oraz Kurt Niemand. przybysz. o którym mieszkańcy Gdańska mówią „Nauczyciel z Neustadt’.

Niespodziewane zbiegi okoliczności powodują. iż losy ludzi splatają się w sposób zaskakujący. a w fabułę tej powieści – uwodzicielskiej i niepokojącej – czytelnik wnika jakby był jednym z jej uczestników.

Nigdy jeszcze w żadnej książce Gdańsk nie został przedstawiony tak jak w tej opowieści. Prawda historii łączy się tu z legendą. a losy bohaterów opromienia światło mitu dając wizję poruszającą i wieloznaczną. Ta. pozornie historyczna. opowieść dotyka rzeczy współczesnych dużo bardziej niż niejedna opowieść współczesna. Historia. którą ludzie opowiadają od

:

Cena:


Las zły

Autor: pseudonim Grek

Świat się zmienia. ale prawdziwe zło nie zmienia się nigdy.

Końcówka lat dziewięćdziesiątych na pograniczu polsko-niemieckim. Gangsterzy i przemytnicy czują się bezkarnie. policja działa nieudolnie. a społeczeństwo na dorobku interesuje się przede wszystkim zarabianiem pieniędzy. by jakoś wiązać koniec z końcem.

Pewnego dnia w tę rutynę wkracza on – zwyrodnialec. który porywa i ćwiartuje autostopowiczki. a ich zwłoki zakopuje w lesie. Nikt nie może go znaleźć. Do czasu…

Powieść inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami. a autor – jako były gangster – aż za dobrze wie. o czym pisze. Bohaterów wzorował na prawdziwych kryminalistach. których spotkał w swoim życiu.

„Seryjni mordercy kojarzą nam się z amerykańskimi horrorami i bohaterami poczytnych kryminałów. Mało kto dopuszcza do siebie myśl. że takie osoby. mogą żyć także wokół nas. tu w Polsce. Jednak w policyjnych kartotekach co jakiś czas pojawiają się sprawy. w których ludzie przepadają bez śladu i mimo upływu lat nie dają żadnych oznak życia. Wyjechali? Uciekli? A może padli ofiarą zwyrodnialca. który skrzętnie ukrył zwłoki?

Las zły to mroczna. momentami przerażająca opowieść o seryjnym zabójcy. gangsterach i policjantach.”

Filip Czerwiński. redaktor naczelny online-mafa.pl. najpopularniejszego serwisu o przestępczości zorganizowanej w Polsce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 27.9


Uzdrawiające symbole. Praktyczne zastosowanie

Autor: Stark

Ty też możesz wykorzystać sprawdzone znaki lecznicze z całego świata. Dzięki tej książce nauczysz się korzystać z uzdrawiających symboli. które możesz malować na bolących miejscach. przenosić ich energię na wodę czy też rysować na zdjęciach rentgenowskich. Czytając opisy poszczególnych znaków przekonasz się. że nawet te zupełnie proste. jak pojedyncze kreski. charakteryzują się ogromnym potencjałem terapeutycznym. Korzystając z nich pomożesz sobie i bliskim w przypadku trudno gojących się ran. Zaufasz swojemu duchowemu przewodnictwu w wyborze symbolu. który stanie się Twoim opiekunem. Będziesz mógł harmonizować czakry oraz przenosić energię znaków na biżuterię lub kamień. aby stały się Twoim osobistym amuletem. Poznaj uzdrawiającą moc symboli.

:

Cena:


Bóg. Biblia. Mesjasz

Autor: prof Waldemar Chrostowski

Pasjonująca rozmowa Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim wprowadza nas w świat Biblii i jej tajemnic oraz w samo sedno relacji chrześcijańsko-judaistycznych. Przez pryzmat drogi życiowej katolickiego kapłana. a zarazem wybitnego naukowca. uczestniczymy w wielkiej przygodzie duchowej i intelektualnej: poznajemy meandry współczesnej biblistyki. obcujemy z realiami Ziemi Świętej. zagłębiamy się w fascynujący świat biblijnego Izraela i starożytnej interpretacji Pisma Świętego oraz staramy się zrozumieć późniejsze dzieje judaizmu i chrześcijaństwa. Lektura niezbędna dla każdego. kogo naprawdę interesuje Biblia. dzieje Izraela oraz początku i natura wiary w Jezusa Chrystusa.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99krystyna lisiecka, nałkowska medaliony pdf, tysiąc obsesji pdf, wesele wypracowanie maturalne, wojna starka, stara historia nowa wersja, artysta sławomir mrożek gatunek i rodzaj literacki, mitologia celtycka pdf, free ebook, jacek komuda banita, osiedle rzniw, fonetyk, sandemose, filozofia oswiecenia, wyd difin, patyki, felicjan faleński, wais-r, dobre zycie, chrapiący ptak, leszek herman latarnia umarłych, zjawiska społeczne…