ISBN

ISBN

9788377731062: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/rozmowy-z-dzieckiem-justyna-korzeniewska-15813u

Cena:


Nie-Boska komedia

Autor: Zygmunt Krasiński

Dramat romantyczny Zygmunta Krasińskiego napisany w 1833 r.. a wydany w 1835 r. w Paryżu. Początkowo utwór miał nosić tytuł „Mąż” i być pierwszą częścią trylogii.

Głównym bohaterem „Nie-Boskiej komedii” jest Mąż (hrabia Henryk). Pierwsza i druga część utworu przedstawia jego życie osobiste. trzecia i czwarta – jego udział w wydarzeniach społecznych i historycznych.

Mąż bierze ślub z kobietą. którą – jak mu się wydaje – kocha. Czuje się jednak poetą. pragnie tworzyć prawdziwą poezję. Żyje marzeniami. stąd tak łatwo szatanowi opętać jego duszę. Zsyła mu Dziewicę – będącą dla Męża uosobieniem żywej poezji i piękna. Porzuca zrozpaczoną Żonę i rusza z Dziewicą. Ta niemal doprowadza go do zguby.

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 25.52


ISBN

9788380751811: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/pracownia-dobrych-mysli-magdalena-witkiewicz-24923u

Cena:kłamczucha audiobook całość, manga pdf, kto chce jeść mięso musi umieć zabić, smutek definicja, chemia pierwiastki, marek tuliusz, epidemia książka, smak pokusy, joseph campbell bohater o tysiącu twarzy, czy będzie 3 wojna światowa zapytaj, w głębi lasu premiera, most przeznaczenia, piotr mart, bez ograniczeń jak rządzi nami mózg, podstawy żywienia człowieka, przypadek nie sadze, orwell folwark zwierzęcy pdf, panstwo platon, papierowy księżyc, bukowski kobiety.pdf, cessanis michał, fabian elżanowski…