ISBN

ISBN

9788395419409: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/czarna-ksiega-wasilij-grossman-ilja-erenburg-joanna-nalewajko-kulikov-189212u

Cena: Ilja Erenburg


ISBN

9788395419409: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/czarna-ksiega-wasilij-grossman-ilja-erenburg-joanna-nalewajko-kulikov-189212u

Cena: Ilja Erenburg


Szczęście pachnące wanilią

Autor: Magdalena Witkiewicz

Ada ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię. bo tylko to potrafi robić – piec ciasteczka. Cukiernia wabi i przyciąga. szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę. singielkę nie z wyboru. Magdę. żonę faceta. który najbardziej kocha swój…samochód oraz Milenkę. która niebawem będzie mamą.

I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet. które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy. najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 26.9


Fizyka przyszłości. Nauka do 2100 roku

Autor: Michio Kaku

Hipotetyczna podróż przez następne stulecie naukowych innowacji i odkryć.

Tematem poprzednich książek Michio Kaku były rewolucyjne idee w fizyce teoretycznej. które otwierały przed uczonymi nowe drogi do rozumienia Wszechświata. W „Fizyce przyszłości” autor zastanawia się. w jaki sposób ostatnie odkrycia mogą pomóc wcielić w życie najbardziej niesamowite pomysły fantastyki naukowej.

Najnowsza książka Michio Kaku nieco przypomina „Wizje”. których tematem były przewidywania dotyczące rozwoju nauki w nadchodzących dekadach; jak się okazało. przewidywania te okazały się bardzo trafne. „Fizyka przyszłości” sięga jednak o wiele dalej. rozważając technologie. które mogą stać się realne w ciągu najbliższych stu lat. To. w jaki sposób wykorzystamy wyzwania i szanse w XXI wieku. zdeterminuje dalsze losy ludzkości.

Będzie to szalony rajd po błyskawicznej karierze komputerów. telekomunikacji. biotechnologii. sztucznej inteligencji i nanotechnologii. Bez wątpienia to one zmienią przyszłość naszej cywilizacji. Fragment wstępu

Michio Kaku – profesor fizyki teoretycznej w City University of New York. współtwórca strunowej teorii pola. Wybitny popularyzator nauki. autor światowych bestsellerów. między innymi „Fizyki rzeczy niemożliwych”. „Wizji”. „Wszechświatów równoległych” i „Hiperprzestrzeni”. która została uznana za najlepszą książkę popularnonaukową roku przez „New York Timesa” i „Washington Post”.

Spis treści

Podziękowania

Wstęp: Prognoza na następne sto lat

Rozdział 1. Przyszłość komputera: umysł nad materią Rozdział 2. Przyszłość SI : bunt maszyn Rozdział 3. Przyszłość medycyny: do doskonałości i dalej Rozdział 4. Nanotechnologia: wszystko z niczego? Rozdział 5. Przyszłość energii: energia z gwiazd Rozdział 6. Przyszłość podróży kosmicznych: do gwiazd Rozdział 7. Przyszłość bogactwa: zwycięzcy i przegrani Rozdział 8. Przyszłość ludzkości: cywilizacja planetarna Rozdział 9. Jeden dzień z życia w 2100 roku

Zalecane lektury Przypisy końcowe Indeks

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36efemera, grzechot kości, jerzy ambroziewicz, dominika musiałowska książka pdf chomikuj, sposób na elfa książka, podstawowe wiadomości o islamie, pamiętnik czarnego noska pdf za darmo, słownik terminów medycznych, toksykologia pdf, niebezpieczna gra, joanna jax książki, inne wszechświaty, robert małecki książki, audiobook mróz, złączeni honor cora reilly pdf doci, badania fizykalne pdf, dziewczyna kata, bóg urojony, patti smith książka…