ISBN

ISBN

9788363354572: Wydawnictwo

Format

45: https://woblink.com/ebook/kultura-narcyzmu-christopher-lasch-188865u

Cena:


:

:

Cena:


Uchwycić przemijanie

Autor: Michał Heller

Jednym z najbardziej osobistych doświadczeni człowieka jest doświadczenie zanurzenia w strumień czasu. Michał Heller przedstawia zagadnienie czasu w perspektywie historycznej mając na uwadze dzisiejszy stan nauk: matematyki. fizyki i kosmologii. Możemy śledzić pasjonującą historię myśli ludzkiej zmagającej się z uchwyceniem czegoś tak dobrze nam znanego z codziennego. a jednocześnie tak trudnego do zwerbalizowania. jak przemijanie.

Przeszłość to ogromny obszar. który już był. przyszłość to nieskończone pole możliwości. a chwila teraźniejsza jest punktem. nicością. odgradzająca przeszłość od przyszłości. ale równocześnie jest ona czymś najbardziej rzczywistym – rzeczywistym. bo jedynym. co naprawdę istnieje.

Przeszłości już nie ma. przyszłości jeszcze nie ma. jedynie teraźniejszość JEST.

Michał Heller

Michał Heller – kosmolog. filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Bóg i geometria (CCPress 2015). Moralność myślenia (CCPress 2015). Ważniejsze niż Wszechświat (CCPress 2018).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 39.9


Miriam z Nazaretu

Autor: prof. Mariusz Rosik Ks.

Ksiądz Mariusz Rosik. wybitny polski biblista. powraca z piękną opowieścią o Maryi. pełnej łaski oblubienicy Ducha Świętego. Uważnie czyta teksty Nowego i Starego Testamentu. Bada pisma Ojców Kościoła. Analizuje dokumenty eklezjalne. Odkrywa świadectwo tego. że maryjne prawdy. które głosi Kościół. znane są już od zarania dziejów. Łącząc biblijną egzegezę z osobistą perspektywą. zabiera czytelnika w pasjonującą podróż śladami Matki Kościoła. W Miriam z Nazaretu znajdziecie nie tylko

świetnie napisane rozważania na temat życia Matki Bożej. lecz także wnikliwą refleksję nad Jej rolą w dziele zbawienia i dziejach świata. To książka dla tych. którzy chcą w pełni zrozumieć postawę modlitwy. cierpienia i służby Maryi.

W książce opublikowana została po raz pierwszy Biblijn

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 19.99


Odprawa posłów greckich

Autor: Jan Kochanowski

Jan Kochanowski uważany jest za jednego z najwybitniejszych poetów epoki renesansu w Europie. Jego dramat „Odprawa posłów greckich”. wydany w 1578 roku. stanowi rozwinięcie jednego z wątków mitu o wojnie trojańskiej. Syn króla Troi uprowadza żonę króla Sparty Helenę. Greccy posłowie żądają zwrotu kobiety. jednak rada trojańska nie zgadza się i rozpoczyna przygotowania do nieuniknionej wojny z Grekami.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9zimbardo nieśmiałość, bo wolność krzyżami się mierzy, karolcia pdf, manuela gretkowska książki, książki za darmo do czytania, victoria znaczy zwycięstwo online, fonetyka ćwiczenia, jak obliczyć pensje nauczyciela, książki kryminały pdf za darmo, nowe oblicze greya e.l. james, czerwony alarm, dziady 2 audiobook, homefront the revolution wymagania, mróz chyłka tom 6, psychiatria podręcznik, filip rybakowski, kwiat pustyni pdf, oczko się odlepiło temu misiu, harlan coben kilka sekund od śmierci, lean dla bystrzaków, w sieci pożądania online, ćwiczenia propriocepcji w rehabilitacji, o krakowskich psach i kleparskich kotach pdf…